گوناگون

گربه‌سیاه «بارسلونا و رئال» چطور به فوتبال ایران آمد؟

گربه‌سیاه «بارسلونا و رئال» چطور به فوتبال ایران آمد؟

پارسینه: ایبای گومز لوپز، خرید جدید فولاد است که سابقه سال‌ها بازی در لالیگا را در کارنامه دارد. ایبای، غالب فوتبال خود را در باشگاه اتلتیک بیلبائو گذرانده و چند فصلی هم پیراهن آلاوس را در بالاترین سطح از فوتبال باشگاهی در اسپانیا پوشیده. این وینگر سرعتی و گلزن، شاید یکی از بهترین و کارنامه‌دارترین بازیکنانی باشد که تا به امروز وارد فوتبال ایران شده.

به گزارش سرویس ورزشی ایران ورزشی ؛ ایبای گومز لوپز، خرید جدید فولاد است که سابقه سال‌ها بازی در لالیگا را در کارنامه دارد. ایبای، غالب فوتبال خود را در باشگاه اتلتیک بیلبائو گذرانده و چند فصلی هم پیراهن آلاوس را در بالاترین سطح از فوتبال باشگاهی در اسپانیا پوشیده. این وینگر سرعتی و گلزن، شاید یکی از بهترین و کارنامه‌دارترین بازیکنانی باشد که تا به امروز وارد فوتبال ایران شده. هرچند این بازیکن در فصل حاضر بازی رسمی برای تیمش انجام نداده و فصل گذشته نیز سیزده بار برای تیمش به میدان رفته اما عملکرد کلی او نشان می دهد که بزرگترین انتقال فوتبال باشگاهی در ایران رقم خورده است.

اما برسیم به آمار ایبای در فوتبال اسپانیا. این وینگر ۳۲ ساله با قامتی ۱۷۷ سانتیمتری، نزدیک به ۲۰۰ بازی در لالیگا انجام داده و روی هم ۲۸ گل به ثمر رسانده. او در این سال‌ها قاتل بارسلونا و رئال‌مادرید بوده. به طوری که ۵ گل از این ۲۸ گل را وارد دروازه این دو تیم کرده. او ابتدا در هفته دوازدهم فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۲ و در روز شکست ۵ بر یک اتلتیک بیلبائو مقابل رئال مادرید، در دقیقه ۴۲ توانست دروازه ایکر کاسیاس را باز کند. او دو هفته بعد از گلزنی مقابل رئال مادرید، دروازه بارسلونا و ویکتور والدس را نیز فرو ریخت.
نقطه اوج عملکرد ایبای گومز اما فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۳ بود. او در دو بازی رفت و برگشت توانست دروازه رئال مادرید را باز کند. ابتدا در بازی رفت که با شکست ۳ بر یک بیلبائو همراه بود، دقیقه ۷۹ دروازه رئال مادرید و دیگو لوپز را گشود و سپس هفته بیست و دوم و در روز تساوی یک بر یک دو تیم، این بار زننده گل تساوی تیمش بود. او که شاگرد مربیانی چون ارنستو والورده- سرمربی سابق بارسلونا - بوده، فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴ هم توانست دوباره دروازه بارسلونا را باز کند. او در روز پیروزی ۲ بر یک آلاوس مقابل بارسلونا، توانست گل دوم و برتری تیمش را وارد دروازه سیلسن هلندی کند.

ایبای گومز که یک بار هم در لالیگا و مقابل خیرونا موفق به ثبت هت‌تریک شده، در جام حذفی اسپانیا نیز موفق شده ۳ بار تور دروازه رقبا را به لرزه در بیاورد. درخشش ایبای البته فقط معطوف به لالیگا نبوده. او در تورنمنت‌های بین‌المللی هم درخشیده و بارها در لیگ قهرمانان و لیگ اروپا هم توانسته گل بزند. او در لیگ قهرمانان اروپا دروازه ناپولی را گشوده، آن هم سال ۲۰۱۴ و با پیراهن بیلبائو. او در لیگ اروپا هم ۳ گل زده و دروازه رقبایی مشهور نظیر لیون، شالکه و اسپورتینگ لیسبون را باز کرده که آماری درخشان برای خرید جدید فولاد محسوب می‌شود.

آخرین بازی ایبای گومز مربوط به تقابل با الچه، حدود ۹ ماه قبل است. همچنین او آخرین گل خود را فصل ۲۰۱۹-۲۰۱۸ با پیراهن آلاوس وارد دروازه رایووایکانو کرده. باید ببینیم آیا خرید جدید فولاد که این فصل فقط می‌تواند در لیگ قهرمانان آسیا بازی کند، قادر است درخشش سال‌های اخیر خود در لالیگا را این بار در لیگ ایران تکرار کند یا نه؟

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار