گوناگون

فدراسیون فوتبال ایران هیچ شانسی برای تغییر میزبانی ندارد!

فدراسیون فوتبال ایران هیچ شانسی برای تغییر میزبانی ندارد!

پارسینه: با توجه به میزبانی بحرین در دور برگشت حالا شاگردان اسکوچیچ باید علاوه بر جبران دو شکست در دور رفت، مقابل بحرین در خاک این کشور و گرمای عجیب شهر منامه نیز به میدان بروند.

تحریریه پارسینه - گروه ورزش | با توجه به میزبانی بحرین در دور برگشت حالا شاگردان اسکوچیچ باید علاوه بر جبران دو شکست در دور رفت، مقابل بحرین در خاک این کشور و گرمای عجیب شهر منامه نیز به میدان بروند.

اگر چه استفاده از دو ترکیب مختلف می‌تواند هماهنگی را از تیم ملی ایران دور کند اما با توجه به شرایط جوی کشور بحرین، جلوگیری از خستگی بازیکنان، کمک زیادی به تیم ملی خواهد کرد. به همین دلیل اسکوچیچ می‌تواند به طور متناوب از دو تیم ترکیب خود بهره ببرد و بازیکنان اصلی را برای دیدار با بحرین و عراق آماده نگه دارد.

در کنفدراسیون فوتبال آسیا هیچ گوش شنوایی وجود ندارد و آن‌ها برای تغییر تصمیمات خود فقط یک راه را پیش روی کشورهایی مانند ایران و اردن قرار داده اند که به تصمیمات این کنفدراسیون معترض هستند.

در نتیجه تنها راه حل فدراسیون فوتبال برای تغییر میزبانی از بحرین به ایران، جلب نظر موافق عراق، کامبوج و هنگ کنگ است که آن‌ها هم باید به صورت متمرکز در بحرین به میدان بروند تا بازی‌های باقی مانده تمام شود و تکلیف تیم‌های صعود کننده به مرحله سوم انتخابی جام جهانی در آسیا مشخص شود.

حتی با در نظر گرفتن اینکه فدراسیون فوتبال بتواند کامبوج و هنگ کنگ را با خود همراه کند - که کار راحتی نیست چرا که آن‌ها برای سفر به کشوری مانند بحرین کار راحت‌تری دارند و همینطور تعداد مبتلایان به کرونا به طور روزانه در این کشور کمتر است - باز هم عراق را مقابل روی خود می‌بیند که سودای صعود به جام جهانی را دارد و در حال حاضر هیچ چیزی مهم‌تر از این موضوع نیست.

کاتانتس، سرمربی اسلوونیایی تیم ملی فوتبال عراق نیز از تغییر برنامه دیدارهای انتخابی جام جهانی 2022 در قاره آسیا شگفت‌زده شد و اعتراض خود را ابراز کرد.

بحرین چطور میزبانی متمرکز را گرفت؟

رئیس فدراسیون فوتبال بحرین درباره دلیل تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره اعطای میزبانی به این کشور توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، شیخ علی‌بن خلیفه در خصوص میزبانی بحرین از رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2022 گفت: خوشحالیم که برای دریافت امتیاز میزبانی مورد اعتماد کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار گرفتیم و می‌توانیم از تجارب ارزشمندی که در میزبانی از رویدادهای بین‌المللی داشته‌ایم به خوبی استفاده کنیم.

وی افزود: یکی از دلایل موافقت AFC برای میزبانی بحرین از این رقابت‌ها بازتاب اقدامات صورت گرفته در مقابله با ویروس کرونا بود. موفق شدیم با اتخاذ تدابیر مناسب واکسیناسیون سراسری و رایگان برای همه شهروندان و حتی افراد مقیم در کشور شرایط امنی را به وجود آوریم. این تلاش‌ها که توسط بخش‌های مختلف کشور انجام شد سهم مهمی در جلب اعتماد کنفدراسیون فوتبال آسیا داشته و رقابت‌ها در این شرایط می‌تواند در شرایط ایمنی و بهداشتی مناسبی برگزار شود.

برنامه بازی‌های باقی مانده ایران به این شرح است.

ایران - هنگ کنگ - ۳ ژوئن (۱۳ خرداد ۱۴۰۰)

ایران - بحرین - ۷ ژوئن (۱۷ خرداد ۱۴۰۰)

کامبوج - ایران - ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد ۱۴۰۰)

ایران - عراق - ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد ۱۴۰۰)

منبع: پارسینه

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار