گوناگون

وقتی فیفا هوای «مسلمانان» را دارد!

پارسینه: فدراسیون جهانی فوتبال در اقدامی جالب و در جهت حمایت از مسلمانان با تغییر برنامه‌ای قطعی و از پیش برنامه ریزی شده خود موافقت کرده است.

فدراسیون جهانی فوتبال بر اساس برنامه از پیش تعیین شده و مطابق عرف رقابت‌های رسمی فوتبال قصد داشت در این دوره از رقابت‌های جام جهانی فوتبال نیز برترین بازیکن هر دیداری را انتخاب و معرفی کند که در نهایت برای مشارکت همه بازیکنان و رفع دغدغه‌های عقیدتی مسلمانان تصمیم گرفت تغییراتی را در شیوه اجرای این برنامه انجام دهد.

بر اساس تصمیم فیفا قرار بود انتخاب برترین بازیکن زمین با مشارکت مردم و حمایت مالی و تبلیغاتی یک شرکت مشروب سازی انجام شود، به این صورت که پس از انتخاب بازیکن برتر هر دیدار با رای مستقیم مردم از طریق سایت فیفا، پس از پایان از این بازیکن تجلیل شود، اما مشکل جایی بود که حامی مالی این برنامه که یک مشروب سازی است که با اهدا جایزه‌ای در سکوی تبلیغاتی خود برای بازیکنان مسلمان دغدغه ایجاد میکرد و ممکن بود که برخی بازیکنان حاضر به حضور در پشت برند خود این شرکت نشوند، لذا فیفا تصمیم کرفت که در نحوه اجرا و حتی نام این برنامه تجدیدنظر کند.

فیفا می‌دانست که قطعا در برخی از رقابت‌ها انتخاب یک بازیکن مسلمان حتمی است، بر این اساس پس از بررسی موضوع و طرح ایراد وارده و امکان عدم حضور و مشارکت بازیکنان مسلمان، تصمیم کرفت که شیوه اجرای این برنام را تغییر دهد.

این اتفاق در حالی رخ داده است که قرار است بازیکن برتر هر دیدار پس از انتخاب توسط مردم بدون ذکر نام این شرکت مشروب سازی و رفع سایر موانع تبلیغاتی معرفی و از او تجلیل شود.

فیفا علاوه بر نگرانی از امکان عدم حضور بازیکنان مسلمان منتخب درکنار برند و نام این شرکت، خواسته است از این طریق امکان تفاهم و همراهی همه افکار و عقاید در رویدادی مهم همانند جام جهانی را فراهم کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار