گوناگون

برد شیرین والیبال ایران مقابل چین

پارسینه: تیم ملی والیبال ایران موفق شد در نخستین دیدارش در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۸ با نتیجه سه بر صفر چین را شکست دهد و با سه پیروزی و چهار شکست به رده یازدهم صعود کند.

هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال از امروز(جمعه) در گروه‌های چهارگانه و با برگزاری هشت دیدار پیگیری می‌شود که در یکی از این دیداها و از گروه K که میزبانی آن با شهر اوفا روسیه است در دیداری تمام آسیایی تیم ملی والیبال ایران رو در روی تیم ملی چین که هدایت آن بر عهده رائول لوزانو سرمربی پیشین تیم ملی والیبال ایران است قرار گرفت که در پایان ملی پوشان والیبال ایران موفق شدند با نتیجه سه بر صفر به پیروزی برسند تا با کسب سه برد و هشت امتیاز موقتا به رده یازدهم صعود کنند.

در سوی مقابل، شاگردان لوزانو که با پیروزی برابر فرانسه با انگیزه‌های زیادی پا به دیدار با ایران گذاشته بودند در برابر انگیزه و جنگندگی بازیکنان ایران کم آوردند تا با قبول چهارمین شکستشان شش امتیازی باقی بمانند و به انتهای جدول نزدیک‌تر شوند.

ست‌های بازی با امتیاز های ۲۵-۱۹، ۲۵-۲۰ و ۲۵-۱۵ به سود ایران پایان یافت.

در این دیدار برای تیم ملی والیبال ایران سعید معروف، میلاد عبادی‌پور، امیر غفور، فرهاد قائمی، سامان فائزی و علی شفیعی وارد زمین شدند و در سوی مقابل جیانگ، جی، ژانگ، لیو، رائو و میائو شش بازیکن ابتدایی لوزانو برای دیدار با ایران بودند.

ست نخست؛ ۲۵ - ۱۹ ایران

ست نخست بازی پایاپای آغاز شد و تا امتیاز ۸ بر ۶ که دو تیم راهی زمان استراحت فنی نخست شدند هیچ تیمی برتری خاصی بر دیگری نداشت اما پس از این وقفه تک دفاع دیدنی فائزی اختلاف را به سه امتیاز به نفع ایران افزایش داد. تیم ایران که نسبت به دو هفته گذشته سرحال‌تر و جنگنده‌تر ظاهر شده بود موفق شد با شناسایی مهاجمان حریف و یک دفاع دیگر بازی را ۱۱ بر ۷ به سود خود کند. تنش‌های روز قبل در جریان تمرین دو تیم باعث شده بود بازیکنان هر دو تیم با تعصب خاصی بازی کنند و حتی در امتیاز ۱۱ بر ۹ درخواست ویدئو چک از سوی لوزانو و اعتراضهای سعید معروف نشان از این قضیه داشت. پس از این امتیاز بازیکنان چین دو امتیاز سرویس از ساعدهای متزلزل دریافت کنندگان ایران کسب کردند تا اختلاف به حداقل برسد و کولاکویچ مجبور به درخواست زمان استراحت شود.

هرچند دو تیم در امتیاز ۱۶ بر ۱۳ به سود ایران وارد زمان استراحت فنی دوم شدند اما اعلام خطای پنجه دو ضرب از معروف باز هم اختلاف را کاهش داد اما در ادامه دو امتیاز سرویس که معروف و عبادی پور از شاگردان لوزانو گرفتند اختلاف را به چهار امتیاز برتری به سود ایران افزایش دادند و در اواخر ست نیز سرویس های هدفدار بازیکنان ایران و اشتباهات فردی چینی‌ها باعث شد تا ست نخست ۲۵ بر ۱۹ به سود ایران به پایان برسد.

ست دوم؛ ۲۵-۲۰ ایران

در ست دوم بازیکنان ایران که بسیار با روحیه تر وارد زمین شده بودند در همان ابتدا سه بر صفر از چین جلو افتادند. دفاع روی تور قدرتمند تیران در این بازی امان چینی‌ها را بریده بود و چند دفاع دیدنی باعث شد تا در زمان استراحت فنی نخست حساب کار ۸ بر ۳ به سود ایران شود. در ادامه ست شاگردان کولاکویچ راحت‌تر از حریف کار کردند و ضعف مشهود چینی‌ها در رساندن توپ‌های اول به پاسور باعث شد در حالی که ست برای چین از دست رفته بود لوزانو درخواست زمان استراحت کند تا لااقل با این وقفه روند امتیازگیری ایران را قطع کند اما این وقفه هم موثر نبود و باز هم شاگردان کولاکویچ بودند که در امتیاز ۱۶ بر ۸ وارد دومین زمان استراحت فنی شدند. هرچه به اواخر ست دوم نزدیکتر می‌شدیم شرایط برای چین بدتر می‌شد و با اختلاف امتیازی که ایجاد شده بود ایران در آستانه پیروزی در ست دوم قرار گرفت. کولاکویچ هم در این زمان به برخی بازیکنان جوان فرصت بازی داد و در پایان ایران موفق شد ست دوم را نیز با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود خود به پایان برساند.

ست سوم؛ ۲۵-۱۵ ایران

در ست سوم چینی‌ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند با سرویس‌های ریسکی و قدرتمند باعث شدند تا توپ‌های نخست به خوبی به معروف نرسد تا با چند دفاع روی تور سه بر صفر جلو بیفتند و نشان دهند که حریف دست و پا بسته‌ای نیستند اما با رفتن قائمی به منطقه سرویس دریافت‌های چینی‌ها با مشکل مواجه شد و دو تیم در امتیاز ۶ به تساوی رسیدند و حتی این ایران بود که زودتر از حریف به امتیاز هشت رسید تا برتری‌اش از ابتدای بازی را باز هم پس بگیرد.

در ادامه بازیکنان ایران که مسلط تر کار می‌کردند با کار تیمی خوب اختلاف را در امتیاز ۱۲ بر ۸ به چهار امتیاز افزایش دادند تا لوزانو که بسیار عصبانی بود درخواست زمان استراحت کند اما این عصبانیت لوزانو به بازیکنان تیمش نیز منتقل شد تا با یک دفاع دیگر از فائزی و اشتباهات فردی پشت سر هم از بازیکنان چین، ایران به یک باره ۷ امتیاز برتری ایجاد کند و بازی ۱۵ بر ۸ شود و تیم ملی ایران در آستانه سومین پیروزی‌اش در لیگ ملت‌ها قرار گیرد. بازی بی نقص بازیکنان ایران برابر چین و عملکرد موفق در سرویس و دفاع روی تور ایران را به پیروزی در ست سوم نزدیکتر کرد و در پایان تیم ملی ایران موفق شد با نتیجه ۲۵ بر ۱۵ و با اختلاف فاحش به پیروزی برسد و در مجموع با نتیجه سه بر صفر پیروزی بازی شود.

اما در سایر دیدارها و در آغاز هفته سوم رقابت‌ها از ساعت ۱۱:۱۰ و در حساس‌ترین بازی گروه J دو تیم ایتالیا و لهستان به مصاف هم رفتند که در پایان این لهستان صدرنشین بود که موفق شد در روزی که ستاره‌هایی همچون زایتسف و خوان تورینا آتزوری را همراهی نمی‌کردند با نتیجه سه بر دو به برتری برسد تا ضمن به فراموشی سپردن باخت عجیب در هفته گذشته برابر آلمان با کسب ششمین بردش شانزده امتیازی شود و در صدر جدول باقی بماند. ایتالیا هم که سومین باخت متوالی‌اش را تجربه کرد با با چهار برد و ۱۲ امتیاز احتمالا در پایان دیدارهای امروز رده هفتم خود را نیز در خطر ببیند. ست‌های این بازی با امتیازهای ۱۷-۲۵، ۲۵-۲۱، ۱۷-۲۵، ۳۱-۲۹، ۱۰-۱۵ به سود شاگردان ویتال هنین پایان یافت.

در دیگر دیدار از ساعت ۱۴:۴۰ و از همین گروه تیم ملی ژاپن میزبان بلغارستان بود و در روزی که چشم بادامی‌ها نشانی از بازی‌های خوبشان در دو هفته نخست نداشتند در برابر هواداران پرشورشان با نتیجه سه بر صفر شکست خوردند تا با همان سه پیروزی و ۹ امتیاز به رده دهم سقوط کنند. بلغارستان هم با این برد روحیه بخش از نظر تعداد پیروزی و امتیاز با ژاپن مساوی شد اما به دلیل معدل بهتر به رده نهم صعود کرد. ست‌های بازی با امتیازهای ۱۴-۲۵، ۲۱-۲۵ و ۲۷-۲۹ به سود بلغارها پایان یافت.

به گزارش ایسنا در دیگر دیدارهای روز نخست هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۸ و از سات ۱۸:۳۰ و در مهمترین دیدار تیم‌های روسیه و برزیل دو تیم هم گروه ایران در این هفته به مصاف هم می‌روند و از ساعت ۱۹:۳۰ آرژانتین رو در روی صربستان قرار می‌گیرد. از ساعت ۲۳:۱۵ فرانسه با کره جنوبی دیدار می‌کند و ساعت ۱:۱۰ آلمان و آمریکا با هم دیدار خواهند کرد. در آخرین دیدار هم از ساعت ۴:۱۰ کانادا از استرالیا میزبانی می‌کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار