گوناگون

قحطی پیراهن تیم ملی فوتبال ایران!/شکایت از نایک

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، می‌گوید تصمیم نایک به فسخ قرارداد با سامان قدوس به فیفا ارجاع داده می‌شود. آقای کی‌روش در حاشیه تمرین تیم فوتبال ایران در روسیه گفت: "بازیکنان به تجهیزات ورزشی خود عادت می‌کنند و این درست نیست که در آخرین هفته قبل از مسابقاتی به این بزرگی آن‌ها را عوض کنیم. "

سرمربی تیم فوتبال ایران گفت: "ما تنها مربی و فوتبالیست هستیم و نباید وارد چنین مسایلی بشویم. اما از فیفا می‌خواهیم در این مساله به کمک ما بیاید. " در حالی که حدود ۶۰ درصد کل بازیکنان حاضر در جام جهانی کفش‌های نایک می‌پوشند، اعلام شده است که هیچ یک از بازیکنان ایرانی نمی‌توانند کفش‌های این شرکت را بپوشند.

در عین حال پیراهن‌های تیم ملی ایران نیز در فروشگاهی در دسترس نیست و شرکت آدیداس، اسپانسر تیم ملی ایران، می‌گوید تنها از فدراسیون فوتبال ایران می‌توان سراغ پیراهن‌های اصل تیم ملی ایران را گرفت.شرکت آدیداس به بی‌بی‌سی گفت: طرفداران تیم ملی فوتبال ایران برای خرید پیراهن این تیم فقط می‌توانند به فدراسیون فوتبال ایران مراجعه کنند و پیراهن اصل تیم ملی ایران جای دیگری فروخته نمی‌شود.
خبرنگار بی‌بی‌سی، می‌گوید چنین ترتیباتی برای فروش پیراهن تیم ملی فوتبال ایران غیرعادی است. تصور می‌شود که تحریم‌های آمریکا علیه ایران دلیل این نوع برخورد آدیداس و نایک با ایران باشد.
منبع: BBC

ارسال نظر

 • ناشناس

  استبداد غربی همه مدله داره تیم ملی رو تحت فشار میذاره تا در جام جهانی موغفیت کسب نکنه باید برند خارجی رو تحریم کنیم پیراهن تولید داخل خیلی بهتر است کمک به اشتغال میکند غرب جماعت دورو دروغگوست بخصوص در قبال آسیا و افریقا

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار