گوناگون

مشخص شدن ملی‌پوشان والیبال ایران در انتخابی المپیک

مشخص شدن ملی‌پوشان والیبال ایران در انتخابی المپیک

پارسینه: سرمربی تیم ملی والیبال ایران ۱۴ بازیکن را برای همراهی این تیم در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس انتخاب کرد.

به گزارش پارسینه به نقل از فرتاک نیوز، مسابقات والیبال انتخابی المپیک 2024 پاریس با حضور 24 تیم از هشتم مهر ماه در سه گروه و به میزبانی کشورهای برزیل، ژاپن و چین آغاز می‌شود تا دو تیم برتر هر گروه سهمیه المپیک را کسب کنند.
تیم ملی والیبال ایران در گروه اول این مسابقات با تیم‌های برزیل (میزبان)، ایتالیا، کوبا، اوکراین، آلمان، جمهوری چک و قطر دیدار خواهد کرد، گروهی که ایتالیا و برزیل از مدعیان اصلی آن محسوب می‌شوند و با توجه حساسیت و نزدیکی تیم‌ها به‌عنوان گروه مرگ رقابت‌های انتخابی المپیک نام گرفته است.
بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال ایران 14 بازیکن این تیم در مسابقات انتخابی المپیک را معرفی کرد.
سیدمحمد موسوی عراقی، امیرحسین اسفندیار، شهروز همایونفرمنش، میثم صالحی، پوریا حسین‌خانزاده، محمدطاهر وادی، جواد کریمی، امین اسماعیل‌نژاد، صابر کاظمی، محمد ولی‌زاده، مهدی جلوه، محمدرضا حضرت‌پور، مبین نصری و آرمان صالحی؛ 14 بازیکن تیم ملی والیبال ایران در این رقابت‌ها هستند.
مصطفی کارخانه (مدیر کاروان)، میلاد دارابی (سرپرست تیم)، بهروز عطایی (سرمربی)، علیرضا طلوع‌کیان (مربی)، مسعود آرمات (مربی)، وویچخ یاناس (کمک مربی و بدنساز)، امین علی‌اکبری (آنالیزور)، نیما ده‌پناه (فیزیوتراپ)، رضا قلی‌پور (پزشک) و مهدی فتحی (ماساژور) کادر فنی تیم ملی ایران را در این رقابت‌ها تشکیل می‌دهند.
تیم ملی والیبال ایران در کمتر از شش ساعت پس از حضور در بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو با سفری طولانی و بی‌سابقه به لحاظ مدت زمان سفر در دو گروه راهی برزیل می‌شود.
گروه اول کاروان والیبال ایران شامل 12 بازیکن و هفت عضو کادر فنی ساعت 7:15 صبح فردا (چهارشنبه - پنجم مهر) از هانگژو راهی این کشور خواهد شد و بامداد روز جمعه هفتم مهر ماه به وقت محلی وارد شهر ریودوژانیرو می‌شود.
گروه دوم نیز ساعت 45 دقیقه بامداد چهارشنبه پنجم مهر از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) به سمت برزیل حرکت می‌کند که شامل؛ آرمان صالحی و مبین نصری و سه نفر از اعضای کادر فنی شامل؛ میلاد دارابی، مسعود آرمات و رضا قلی‌پور امشب تهران را به مقصد ریودوژانیرو ترک خواهند کرد و چهارشنبه شب وارد محل برگزاری مسابقات انتخابی المپیک می‌شوند.
طی هماهنگی‌های به‌عمل آمده با همکاری و تعامل شرکت هواپیمایی امارات مقرر شد ملی‌پوشان با مناسب‌ترین مسیر پروازی و تعدادی بلیت بیزینس کلاس در این دو رقابت حاضر شوند که با توجه به آغاز مراسم اختتامیه مسابقات والیبال مردان بازی‌های آسیایی در ساعت 22:30 به وقت محلی و الزام حضور تیم ایران در آن و با در نظر گرفتن برنامه پروازهای موجود، گروه اعزامی از چین بلافاصله پس از پایان مراسم اختتامیه از شانگ‌های راهی دبی می‌شود و پس از توقفی چند ساعته با یک پرواز از دبی راهی سائوپائولو خواهند شد و بالاخره پس از طی کردن مسافتی شش ساعته با اتوبوس وارد شهر محل برگزاری این رقابت‌ها خواهند شد.
حضور تیم‌های قدرتمند در این گروه که گروه مرگ رقابت‌های انتخابی المپیک نام گرفته و همچنین اختلاف ساعتی زیاد چین و ریودوژانیرو که موجب جت لگ شدید اعضای تیم ملی والیبال ایران و قطر که در بازی‌های آسیایی شرکت کرده‌اند، می‌شود کار را برای مردان والیبال ایران سخت خواهد کرد، چرا که مدال طلای بازی‌های آسیایی برای کاروان ورزش ایران اهمیت بالایی داشت و شرکت با قدرت در هر دو رویداد از محورهای هدف‌گذاری فدراسیون والیبال بوده است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار