گوناگون

پیش‌بینی‌های جنجالی بریتیش پترولیوم تمامی ندارد

پیش‌بینی‌های جنجالی بریتیش پترولیوم تمامی ندارد

پارسینه: شرکت بریتیش پترولیوم انگلیس که طی ماه‌های گذشته پیش بینی‌های جنجالی را در باره آینده بازار انرژی ابراز کرده، اخیرا چشم انداز غیرقابل باور دیگری را نیز مطرح کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، شرکت بریتیش پترولیوم انگلیس، مدعی شده که تغییرات در ساختار مصرف و تولید حامل‌های انرژی در جهان باعث خواهد شد، طی ۳۰ سال آینده تقاضای نفت در بازار جهانی ۷۰ درصد کاهش یابد.

این شرکت که اخیرا مدیر عاملش تغییر کرده روی توسعه سریع تامین انرژی از منابع تجدید پذیر در جهان حساب کرده است.

این منابع طی سال‌های گذشته به میزان زیادی مورد توجه کشور‌های غربی قرار گرفته و امید آن می‌رود که کشور‌های دیگری نظیر چین و هند به عنوان یکی از بزرگترین مصرف کنندگان انرژی در جهان نیز به این سمت و سو بروند.

پیش‌بینی بریتیش پترولیوم برخلاف انتظار بازار است که روی بهبود تقاضا برای نفت پس از کنترل کرونا حساب کرده است.

این شرکت انگلیسی مدعی است که تقاضای نفت در بازار جهانی حداکثر تا سال ۲۰۳۰ به بیشینه خود خواهد رسید که البته این سطح خیلی کمتر از ۱۳۰ میلیون بشکه‌ای است که از سوی بسیاری از کارشناسان، شرکت‌های نفتی و تولید کنندگان اوپک مطرح شده است.

از زمانی که برنارد لونی، مدیریت عامل بریتیش پترولیوم را بر عهده گرفته رویکرد این شرکت در قبال سرمایه‌گذاری‌هایش تغییر کرده و حالا بیشتر به سمت تولید نیرو از انرژی‌های تجدید پذیر متمایل شده است.

لونی معتقد است که روند رشد تقاضای نفت طی سال‌های آینده و حتی پس از توقف شیوع کرونا ثابت باقی خواهد ماند و پس از آن شاهد کاهش سنگین تقاضا در بازار جهانی خواهیم بود.

بر اساس گزارش بریتیش پترولیوم تقاضای نفت طی ۳۰ سال آینده نزولی خواهد بود و میزان این کاهش و سرعت آن به افزایش بهره‌وری و برقی شدن حمل و نقل جاده‌ای وابسته است.
منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار