گوناگون

آغازی نو ، تحولی بزرگ

حضور پررنگ گروه سرمایه گذاری مسکن در ساخت شهر جدید خلیج فارس

حضور پررنگ گروه سرمایه گذاری مسکن در ساخت شهر جدید خلیج فارس

عملیات اجرایی پروژه ۱۸ هزار هکتاری شهر جدید خلیج فارس بندرعباس همزمان با اولین روز دهه فجر و سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان هرمزگان، با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی ، سید عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن ، محمدرضا جواهری تفتی مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن و جمعی از مدیران استانی و کشوری آغاز شد.

وزیر راه و شهرسازی در این مراسم که با حضور جمعی از مدیران استانی و کشوری برگزار شد گفت: شهر جدید خلیج فارس در مجموع با مساحت ۱۸ هزار هکتار اجرایی خواهد شد که در فاز نخست، عملیات اجرایی احداث این شهر در نزدیک به یکهزار و ۵۰۰ هکتار زمین در حوزه مسکونی جدید با ظرفیت ۱۰ هزار واحد آغاز شد. این بخش تحویل بانک مسکن شده است تا احداث این واحدها با توسعه بانک مسکن انجام شود.

عضو کابینه دولت سیزدهم توضیح داد: پس از ابلاغ سیاست‌های کلی دریا پایه توسط رهبر معظم انقلاب، کارهای اجرایی برای ساخت شهرهای ساحلی در دستور کار قرار گرفت.

دکتر مهرداد بذرپاش افزود: امروز عملیات اجرایی ساخت شهرهای ساحلی خلیج‌فارس و مکران در استان هرمزگان با توسعه گری گروه سرمایه گذاری مسکن از مجموعه های تابعه بانک مسکن آغاز می‌شود و این اولین شهرهای ساحلی است که در کشور احداث خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شرکای راهبردی خوبی برای احداث این شهرها انتخاب شده‌اند عنوان کرد: بانک مسکن و مجموعه های وابسته آن یکی از شرکای ما برای احداث این شهرهاست و تاکنون مجموعه بانک مسکن کارهای مهمی در ساخت مسکن و طرح نهضت ملی مسکن در کشور انجام داده است.

وزیر راه و شهرسازی با قدردانی از از مجموعه بانک مسکن برای مشارکت در ساخت شهر ساحلی خلیج‌فارس خاطرنشان کرد: ساخت این شهر با سرعت انجام می‌شود تا بتوان جمعیت مورد نظر را در آن ساکن کرد.

photo_2024-02-02_11-05-01

دکتر سید عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن نیز بیان کرد: در اولین روز از دهه مبارک فجر شاهد کلنگ‌زنی یکی از بزرگترین پروژه‌های مسکن کشور در استان هرمزگان هستیم.

وی اظهارداشت: بانک مسکن در حال حاضر از تامین مالی برای ساخت مسکن در عرصه شهرسازی و تمدن‌سازی حضور بسیار پررنگی دارد. این بانک اکنون به بلوغی فراتر از ساخت و ساز در کشور رسیده و با حضور جدی خود در تلاش است به توسعه کلان کشور رونق بخشد.

دکتر حسینی ضمن تبریک به مردم هرمزگان برای آغاز این پروژه گفت: امیدواریم شاهد رشد ساخت مسکن در سراسر کشور با حضور بانک مسکن و بهره گیری از ظرفیت بالای این بانک باشیم.

در این آئین، تفاهم‌نامه همکاری مشترک برای ساخت این شهر ساحلی در حضور وزیر راه و شهرسازی، به امضای دکتر سیدعباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن، محمدرضا جواهری تفتی مدیر عامل شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن و سعید غفوری سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید ایران رسید.

عملیات احداث شهر ساحلی خلیج‌فارس با تامین مالی بانک مسکن و توسعه گری گروه سرمایه‌گذاری مسکن و شرکت های تابعه آن بعنوان بزرگترین مجموعه انبوه ساز کشور به اجرا درخواهد آمد.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار