گوناگون

کاشت ۵۰ هزار درخت در پارک جنگلی چیتگر

کاشت 50 هزار درخت در پارک جنگلی چیتگر

مهدی پیرهادی درخصوص جایگزینی درختان جدید با درختان خشک بوستان جنگلی چیتگر،گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته قرار شده به صورت میانگین تا پایان سال حداقل ۵۰ هزار اصله درخت جایگزین درختان خشک در این بوستان شوند.

 به گزارش پارسینه؛ رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: تا پایان امسال حداقل ۵۰ هزار اصله درخت در بوستان جنگلی چیتگر غرس خواهد شد.

او با تأکید بر اینکه جایگزینی این درختان باید به تدریج و در زمان مناسب انجام شود، گفت: با این وجود قطعاً تا پایان سال این مهم به نتیجه خواهد رسید.

پیرهادی درباره نوع درختان پیش‌بینی شده برای غرس در بوستان جنگلی چیتگر، یادآور شد: نوع درختان متناسب با شرایط بوستان خواهد بود.

  معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲۲ نیز در روزهای گذشته اعلام کرده بود: استفاده از درختان کم‌آب‌بر، سازگار و بومی و مقاوم در برابر آفت‌ها و بیماری‌ها، کاشت درختانی از قبیل زبان گنجشک، ارغوان، کاج سیاه، داغداغان و ... از جمله اقداماتی است که در این خصوص انجام خواهد شد.

محمدحسن فصیح گفته بود: چهار هزار و ۷۰۰ اصله درخت در این بوستان چکش خورده و طرح جایگزینی آنها پس از اقدامات لازم توسط اداره کل منابع طبیعی اجرایی خواهد شد. همچنین در هفته‌های گذشته با حضور دادستان عمومی و انقلاب تهران تعداد هزار اصله درخت در فاز غربی بوستان چیتگر کاشته شده و طی برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و زمان‌بندی‌های پیش‌بینی شده تعداد ۴ هزار اصله دیگر نیز غرس می‌شود.

 

منبع: اکوایران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار