گوناگون

حمله سگ‌های گله به پلنگ در خلخال+ فیلم

حمله سگ‌های گله به پلنگ در خلخال+ فیلم

به دنبال پیگیری‌های خبرنگار تسنیم از اداره کل محیط زیست اردبیل درخصوص حمله ۳ قلاده سگ گله به پلنگ، این اداره کل توضیحاتی را منتشر کرده است.

پارسینه: 3 روز پیش فیلمی از حمله 3 قلاده سگ گله به یک پلنگ در فضای مجازی منتشر شده و محل این حادثه نیز استان اردبیل اعلام شد. پس از انتشار گسترده این تصاویر در فضای مجازی، نگرانی‌های زیادی بابت وضعیت سلامتی پلنگ میان دوستداران حیات وحش کشور ایجاد شد.

به دنبال پیگیری‌های خبرنگار تسنیم از اداره کل محیط زیست اردبیل، توضیحات مذکور توسط این اداره کل به شرح زیر است:

پیرو انتشار ویدئویی از حمله 3 قلاده سگ گله به یک قلاده پلنگ در روستای نیاخرم شهرستان خلخال به اطلاع عموم همشهریان و علاقمندان محیط زیست می‌رساند، پلنگ مشاهده شده در فیلم طبق گفته شاهدان موضوع(اهالی روستا) برای محافظت از توله‌ خود که لابلای سنگ‌ها پنهان شده‌ حالت تدافعی به خود گرفته است و غرور غریزی پلنگ اجازه فرار در برابر هجوم سگ را نمی‌دهد.

آنچه از تصاویر منتشره پیداست، مکان و محل تقابل این حیوانات خارج از مناطق مسکونی بوده و زیستگاه طبیعی حیات وحش است که در سالیان اخیر محیط‌بانان و همیاران محلی موفق شده‌اند به کرات از وجود گونه حمایت شده پلنگ ایرانی در زیستگاه‌های شهرستان خلخال و کوثر تصاویر متعددی ثبت کند.

در این رویداد با توجه به هماهنگی صورت گرفته با محیط‌بانان منطقه هیچ گونه آزار و آسیبی به گونه پلنگ وارد نیامده و گزارشی از اهالی و همیاران که حاکی از تلفات این گونه باشد واصل نشده است.

مطابق برنامه عمل مدیریت گونه پلنگ که در اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در سال‌های قبل تدوین و تصویب شده است، ارتباط محیط‌بانان باجوامع بومی محلی در راستای آموزش و تنویر افکار عمومی در جهت حفاظت و حراست هرچه بیشتر این گونه نادر در زیستگاه‌های مختلف پلنگ در استان اردبیل از جمله شهرستان خلخال در دست اقدام است.

 

حجم ویدیو: 4.63M | مدت زمان ویدیو: 00:00:50 دانلود ویدیو
منبع: تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار