گوناگون

برای مردم هزینه تراشی نکنید

برای مردم هزینه تراشی نکنید

پارسینه: رئیس دیوان عالی کشور گفت: برای مردم هزینه تراشی نکنید، اگر کاری از دست شما ساخته است آن را به دیگری محول نکنید، تلاش کنید کار را در همان روز به انجام برسانید و تا می‌توانید گره از کار و مشکلات مردم باز کنید.

به گزارش روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور در سفر به استان مرکزی، با حضور در شورای اداری شهرستان خمین در ابتدای سخنان خود با اشاره به خطبه ۵۹ نهج البلاغه و توصیه حضرت علی (ع) به مالک اشتر، اظهار کرد: حضرت فرمودند" وَلْیَکُنْ أَحَبَّ الاْمُورِ إِلَیْکَ أَوْسَطُهَا فِی الْحَقِّ، وَأَعَمُّهَا فِی الْعَدْلِ، وَأَجْمَعُهَا لِرِضَى الرَّعِیَّةِ"، یعنی باید محبوبترین کار‌ها در نزد تو، کارهایى باشد که با میانه ‏روى سازگارتر بوده و با عدالت دمسازتر و خشنودى مردم را در پى داشته باشد.

رئیس دیوان عالی کشور با تاکید بر صدور احکام عادلانه ادامه داد: نگاه به اصحاب پرونده باید یکسان باشد و قاضی در صدور حکم نهایت دقت را به خرج دهد و عادلانه حکم کند، اگر قاضی از مسیر عدل خارج شود از مسیر حق خارج شده است و نارضایتی مردم و خداوند را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به فرموده امام علی (ع) در نهج البلاغه گفت: حضرت می‌فرمایند" فَإِنَّ سُخْطَ الْعَامَّةِ یُجْحِفُ بِرِضَى الْخَاصَّةِ، وَإِنَّ سُخْطَ الْخَاصَّةِ یُغْتَفَرُ مَعَ رِضَى الْعَامَّةِ" یعنی به رضایت مردم و جامعه توجه داشته باشید، اگر فقط خواص از تو راضی باشند و در برابر مردم ناعدالتی کنید، این ناعدالتی در حق مردم، سرانجام تو را از چشم خواص نیز می‌اندازد.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم در ادامه با تأکید بر اهمیت توجه به رضایتمندی مردم گفت: در حال حاضر با وجود مشکلاتی که گریبانگیر مردم شده است، مسئولیت سنگینی برای ادای دین به نظام، بر دوش مسئولین قرار دارد.

وی اهمیت دادن به وقت مردم را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: وقت مردم بسیار ارزشمند است و در همه ادارات باید به این مسأله توجه شود و این امر رضایت مردم را در پی خواهد داشت.

رئیس دیوان عالی کشور افزود: برای مردم هزینه تراشی نکنید، گاهی فردی برای پیگیری پرونده‎اش از مسیر طولانی و یا شهرستان دور دستی می‌آید؛ تلاش کنید کار وی را در همان روز به انجام برسانید و تا می‌توانید گره از کار و مشکلات مردم باز کنید.

وی تاکید کرد: با وجود فشار و حجم بالای کار پاسخگوی مردم باشید و کار را بر مردم تسهیل کنید، اگر کاری از دست شما ساخته است آن را به دیگری محول نکنید.

رئیس دیوان عالی کشور در ادامه با اشاره به حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه تصریح کرد: با وجود توطئه‌های دشمن و هجمه‌های رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران، مردم همچنان در صحنه هستند، مردم ما مردم رنج کشیده و مظلومی هستند و با وجود همه مشکلات در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور پرشکوه داشتند و این موضوع جای شکر دارد.

گفتنی است: رئیس دیوان عالی کشور در آغاز سفر به استان مرکزی، به شهرستان خمین عزیمت و با حضور در بیت امام راحل با آرمان‌های بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران تجدید میثاق نمود و سپس با حضور در گلزار شهدا، به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.


انتهای پیام/

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار