گوناگون

دادستان شهرستان ری: بازداشت ۸ نفر از برخی دهیاری‌های جنوب تهران

دادستان شهرستان ری: بازداشت ۸ نفر از برخی دهیاری‌های جنوب تهران

پارسینه: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری، از بازداشت هشت نفر به‌دلیل سوءاستفاده مالی از اجرای طرح‌های عمرانی سه روستا از بخش‌های قلعه نو و مرکزی شهرستان ری خبرداد و گفت: این تخلف‌ها مربوط به سال ۹۷ و قبل از آن است.

غلامرضا نوفرستی، شمار متهمان این پرونده را ۲۵ نفر اعلام کرد و افزود: از مجموع این متهمان، هشت نفر از آنان شامل یک دهیار، یک کارپرداز، یک نفر معاون فنی عمرانی دهیاری و پنج نفر پیمانکار بازداشتند و بقیه نیز با قرار تامین کیفری آزاد شدند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در بین متهمان کارکنان و کارپرداز‌های دهیاری و اعضای شورای اسلامی روستا‌ها وجود دارند که البته بیشتر متهمان این پرونده را پیمانکاران تشکیل می‌دهند و افرادی هم به عنوان رابط بین دهیاری‌ها و پیمانکاران جزو متهمان هستند.

وی با بیان اینکه کار کارشناسی تخلف‌های دو روستا انجام شده است، اظهار داشت: در یکی از دهیاری‌ها پنج میلیارد تومان و در یکی دیگر بیش از ۲ میلیارد تومان سوءاستفاده مالی شده است و دهیاری سوم نیز به محض پایان کارشناسی مبلغ آن مشخص می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری با بیان اینکه شکل تخلف‌ها مالی است، اضافه کرد: اعتباراتی که در اختیار دهیاری‌ها قرار می‌گرفته اساسا برای طرح عمرانی روستا‌ها هزینه نمی‌شده و فقط سندسازی می‌شده است یا اینکه پروژه اجرا می‌شده لیکن مبلغ واقعی کمتر بوده و این‌ها با سندسازی مبالغ بیشتری را فاکتور می‌کردند و مرتک اختلاس شدند.

نوفرستی یادآور شد: حسب گزارش اداره اطلاعات جنوب تهران پرونده قضایی برای این موضوع تشکیل شد، این درحالی است که اداره اطلاعات پیش از تشکیل پرونده قضایی متهمان را احضار کرده و تذکر و فرصت داده بود تا مبالغی را که غیرقانونی از منابع طرح‌های عمرانی روستا برداشت و سوءاستفاده کرده اند را به بیت المال برگردانند.

وی اظهار داشت: متاسفانه متهمان ضمن بی توجهی به توصیه‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) از این فرصت استفاده نکردند و اداره اطلاعات نیز تصمیم گرفت که این پرونده قضایی شود.

این مسئول تاکید کرد: مجموعه مسئولان شهرستان ضمن حمایت از رسیدگی به این پرونده، برخورد قانونی و قاطع با متخلفان و مجرمان را خواستار هستند. دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری یادآور شد: دو نفر از بازداشت شدگان قرارشان بازداشت موقت است و طبق قانون ضرورت تحقیقات تکمیلی اقتضا دارد که برای انجام تحقیقات در بازداشت بمانند و در نهایت تا یک ماه قاضی می‌تواند بازداشت موقت نگه دارد و بعد از این مدت قرارشان را تبدیل کند.

نوفرستی اعلام کرد: بعضی از متهمان قرار وثیقه دارند که، چون تا به حال وثیقه معرفی نکرده اند در بازداشت هستند و به محض اینکه وثیقه تودیع کنند آزاد می‌شوند.

شهرستان ری با یک میلیون نفر جمعیت و پنج بخش و ۶ شهر در جنوب تهران قرار دارد.
منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار