گوناگون

در جلسه محاکمه ۵صراف چه گذشت؟

در جلسه محاکمه ۵صراف چه گذشت؟

پارسینه: وکیل مدافع دو تن از متهمان ارزی (صراف) گفت: دومین جلسه محاکمه صرافان صبح امروز در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم مفسدان و اخلالگران اقتصادی به صورت غیرعلنی برگزار شد.

حسن خدادادی اظهار داشت: در این جلسه پیمان ارغوانی، حمید انصاری و سید مازن قاینی به ادامه دفاعیات خود پرداختند و قاضی ختم رسیدگی به پرونده این سه متهم را اعلام کرد.

این وکیل دادگستری اضافه کرد: جلسه بعدی رسیدگی به اتهام دو متهم دیگر، احسان صفوی امیر و بهداد بهرامی روز چهارشنبه ۲۳ آبان برگزار می‌شود.

خدادادی یادآور شد: در جلسه نخست وکلای متهمان از قاضی دادگاه درخواست کردند که در جلسه بعدی رسیدگی به اتهام صرافان، بازرسان بانک مرکزی یا نماینده‌ای از سوی بانک مرکزی حضور داشته باشد، اما در دادگاه اعلام شد که بازرسان هفته گذشته به دادگاه احضار شدند و اظهارات خود را ارائه دادند.

نخستین جلسه رسیدگی به اتهام پنج صراف، نهم آبان به ریاست قاضی اسدالله مسعودی مقام به صورت علنی برگزار شد.

پیمان ارغوانی، سیدمازن قاینی، بهداد بهرامی، حمید انصاری، احسان صفوی امیر پنج مدیر صرافی هستند که به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق خرید و فروش عمده ارز با سوء استفاده از کارت ملی اشخاص مختلف به میزان ۱۵۱ میلیون و ۱۲۱ هزار و ۶۷۴ دلار محاکمه می‌شوند.

اتهام احسان صفوی امیر خرید و فروش غیر قانونی ارز به مبلغ ۴١ میلیون و ۶۴٣ هزار و ٣٩٠ دلار، بهداد بهرامی ٣٩ میلیون و ٩٠ هزار و ٨۵٠ دلار، سید مازندران قاینی ٣٠ میلیون دلار، حمید انصاری ٢۴ میلیون و ۵٩٠هزار و ۴۵٠ دلار و پیمان ارغوانی ١۵ میلیون و ١٨٧ هزار و ٩٨۴ دلار به صورت عمده است.

از چهارم شهریور تاکنون پرونده ده‌ها متهم اقتصادی در زمینه‌های خرید و فروش ارز و موبایل و سکه در شعبه‌های ویژه دادگاه انقلاب اسلامی مطرح شده و با توجه به اینکه رئیس قوه قضا گفته است که بیش از ۳۰ کیفرخواست آماده ارجاع به دادگاه است و ۱۲۰ متهم نیز بازداشت شده اند، مشخص است که دادگاه انقلاب روز‌های پرکاری را در پیش دارد.

چهارم شهریور اولین جلسه رسیدگی به واردکنندگان موبایل با حضور سه متهم و دو روز بعد، دادگاه اخلالگران ارز به ریاست حجت الاسلام سید احمد زرگر با حضور ۱۹ متهم و به صورت علنی برگزار شد.

هفدهم شهریور نیز اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وحید مظلومین معروف به سلطان سکه و ۱۴ متهم دیگر این پرونده به ریاست حجت الاسلام سید احمد زرگر تشکیل شد.

وحید مظلومین ملقب به سلطان سکه و محمد اسماعیل قاسمی معروف به محمد سالم به اعدام محکوم شدند و حکم آنان در دیوان عالی کشور تایید شد.

۳۵ متهم فساد اقتصادی دیگر نیز که در دادگاه‌های مفاسد اقتصادی محاکمه شدند به حبس (از یک تا ۲۰ سال) و شلاق محکوم شدند که به گفته غلامحسین محسنی اژه ای، معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه حکم آنان قطعی است.
منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار