گوناگون

معماری بی نظیر خانه تیمورتاش؛ یادگاری ۱۶۰ ساله در قلب تهران+ فیلم

معماری بی نظیر خانه تیمورتاش؛ یادگاری ۱۶۰ ساله در قلب تهران+ فیلم

خانه تیمورتاش مربوط به اواخر دوره قاجار (احمدشاه) است و در تهران، شمال غرب پادگان باغشاه سابق میدان حر امروزی داخل دانشگاه جنگ واقع شده که اکنون از این خانه تاریخی به عنوان موزه جنگ استفاده می‌شود. این اثر در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۸۳ با شمارهٔ ثبت ۱۱۱۹۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.

به گزارش پارسینه و به نقل از چندثانیه؛ خانه تیمورتاش تهران ، یکی از خانه‌های قدیمی واقع در شهر تهران و به جا مانده از دوره قاجار است که محلی دیدنی برای علاقه‌مندان به آثار تاریخی است. این خانه که قدمت آن چیزی حدود ۱۶۰ سال است؛ قبلا به عنوان دانشکده جنگ استفاده می‌شد. این موضوع و وجود تجهیزات جنگی و نظامی در آن باعث شده که این خانه با نام موزه جنگ هم شناخته شود. این موزه قدیمی با معماری جذاب محل نگهداری انواع سلاح‌های جنگی است که در ایران قدیم استفاده می‌شدند؛ به همین دلیل از نظر ملی ارزش و اهمیت زیادی دارد. برای آشنایی با این موزه دیدنی با تهرانیکا همراه باشید.

خانه تیمورتاش کجاست؟

موزه جنگ یا خانه تیمورتاش در مجموعه کاخ‌های باغشاه قرار دارد؛ کاخ‌های باغشاه امروزه تبدیل به دانشگاه جنگ (دانشگاه دافوس) شده‌اند. دانشگاه جنگ در خیابان کارگر جنوبی، بالاتر از میدان حر، بلوار دانشگاه جنگ، میدان گلشن قرار دارد. این مکان بیرون از طرح ترافیک و در محدوده طرح آلودگی‌ هوا قرار دارد.

 

حجم ویدیو: 10.77M | مدت زمان ویدیو: 00:00:27 دانلود ویدیو

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار