گوناگون

آیین نقاره‌زنی حرم رضوی به مناسبت شب میلاد امام حسین(ع)+فیلم

آیین نقاره‌زنی حرم رضوی به مناسبت شب میلاد امام حسین(ع)+فیلم

به همت معاونت تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی، ویژه برنامه‌های جشن و شادمانی در بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) به مناسبت میلاد سرداران کربلا برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، به نقل از آستان نیوز،همزمان با فرارسیدن ایام خجسته ماه شعبان و میلاد با سعادت امام حسین(ع)، حضرت ابالفضل العباس(ع) و حضرت امام سجاد(ع) از سوی معاونت تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی ویژه برنامه‌های جشن و شادمانی متعددی در رواق امام خمینی(ره) تدارک دیده شده است.

مراسم میلاد باشکوه سرور سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین از امشب ساعت 18 و 15 دقیقه با قرائت زیارت امین الله، شعرخوانی آیینی، سخنرانی آیت الله سید حسن عاملی همخوانی گروه سرود گلدسته‌های حرم و مدیحه سرایی آقایان اسماعیلی مشکینی، مصطفی حسینی، رضا عرفانیان و سید امیر احمدنیا برگزار خواهد شد. این مراسم با محفل دکلمه خوانی تا ساعت 21:20 ادامه خواهد یافت.

مراسم صبح میلاد امام حسین علیه السلام نیز از ساعت 9:25 در رواق امام خمینی آغاز خواهد شد و تا ساعت 11 و 10 دقیقه ادامه خواهد داشت.

 

قرائت قرآن، بیان احکام، اجرای سرود ،شعرخوانی آیینی، مدیحه سرایی و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین علی غفوری منش از برنامه‌های این مراسم است.

مراسم شام میلاد حضرت اباعبدالله الحسین و یار وفادار ایشان حضرت ابوالفضل العباس(ع) فردا سه‌شنبه از ساعت 18 و 15 دقیقه با قرائت زیارت امین الله توسط ابراهیم قانع در رواق امام خمینی آغاز خواهد شد و با شعرخوانی آیینی، سخنرانی آیت الله سید حسن عاملی، قرائت دعای توسل توسط مصطفی قاآنی و علیرضا نژاد حسن، مدیحه سرایی و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حسن اسلامی ادامه خواهد یافت.

مراسم جشن میلاد علمدار کربلا

مراسم صبح میلاد حضرت ابوالفضل علیه السلام نیز از ساعت 9:25 با قرائت قرآن آغاز خواهد شد و با بیان احکام، اجرای سرود، شعرخوانی آیینی توسط امیر عباس موسوی، مدیحه سرایی توسط سید رضا حسینی و سخنرانی آیت الله سید حسن عاملی تا ساعت 11:10 ادامه خواهد یافت.

مراسم شام میلاد حضرت ابوالفضل و شب میلاد امام سجاد علیه السلام چون شب‌های قبل از ساعت 18 و 15 دقیقه با زیارت امین الله آغاز می‌شود و در این مراسم نیز محمد رسولی به شعرخوانی آیینی می‌پردازد. سخنران این مراسم حجت الاسلام والمسلمین محمد باقر حیدری کاشانی خواهد بود. در این مراسم آقایان غلامشاهی، پاینده فر و اسلامی نژاد به مدیحه سرایی خواهند پرداخت.

در مراسم صبح میلاد امام سجاد علیه السلام نیز که از ساعت 9:25 دقیقه در رواق امام خمینی برگزار می‌شود ضمن قرائت قرآن ،بیان احکام و اجرای سرود، شعرخوانی آیینی توسط سید علی اسماعیلی، مدیحه سرایی توسط وحید اصغری اجرا می شود و سخنران این مراسم حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل مقری خواهد بود.

شام میلاد امام سجاد علیه السلام با قرائت زیارت امین الله شعرخوانی آیینی سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حیدری کاشانی و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین علی علیزاده همراه خواهد بود.

از برنامه‌های دیگر این مراسم می‌توان به قرائت دعای کمیل در ساعت 19:30 توسط جعفر ملائکه و در ساعت 21:30 توسط محمد صالحی پور اشاره کرد.

استقبال از اعیاد شعبانیه با نوای نقاره‌خانه حرم

با آغاز اعیاد ماه شعبان‌المعظم و ایام ولادت ائمه اطهار، آیین نقاره‌زنی به صورت ویژه در حرم مطهر رضوی اجرا می‌شود.

 همزمان با فرا رسیدن ایام شعبانیه و میلاد امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل(ع) و امام سجاد (ع)، صدای نقاره‌های حرم در این صحن و سرا طنین‌انداز می‌شوند.

نقاره‌زنی شب میلاد امام حسین (ع)،دوشنبه 23 بهمن از ساعت 18:09دقیقه تا 18:14 دقیقه خواهد بود و در روز میلاد امام حسین علیه السلام نیز علاوه بر زمان طلوع آفتاب، از ساعت 7:22 تا 7:42 نقاره‌ها نواخته خواهد شد.

همچنین در شب میلاد حضرت ابوالفضل(ع)، آیین نقاره‌زنی از ساعت 18:10 تا 18:15 اجرا خواهد شد.

همچنین در روز چهارشنبه 25 بهمن مقارن با 4 شعبان علاوه بر نقاره نوازی طلوع و غروب آفتاب، نقاره صبح سالروز میلاد حضرت ابوالفضل علیه السلام از ساعت 18:11 تا 18:16دقیقه نواخته خواهد شد.

در روز میلاد امام سجاد علیه السلام نیز علاوه بر نقاره زنی طلوع و غروب آفتاب، نقاره زنی از ساعت 7:20 تا 7:40 انجام خواهد شد.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار