گوناگون

تنها راه رفتن به این روستای باستانی در قلب صخره ها، نردبان آسمان است+ فیلم و تصاویر

تنها راه رفتن به این روستای باستانی در قلب صخره ها، نردبان آسمان است+ فیلم و تصاویر

به مدت ۲۰۰ سال، مردم روستایی در چین در ارتفاع ۲۶۰۰ فوتی بالای یک صخره دورافتاده زندگی می کردند

به گزارش پارسینه، مردم روستایی به نام آتولئر در صخره ای دورافتاده در ارتفاع ۸۰۰ متری (۲۶۲۴ فوتی) در جنوب غربی چین زندگی می کنند که به دلیل نردبان های متزلزلی که آن را به سایر نقاط متصل می کند مشهور شده است.

آتولئر، روستایی ۲۰۰ ساله در استان سیچوان است که در سال ۲۰۱۶ عکس‌هایی از دانش‌آموزان مدرسه‌ای که از صخره بر روی نردبان‌های حصیری ناپایدار پایین می‌آیند - یا به قول محلی‌ها «نردبان‌های آسمان» ظاهر شدند، این روستا سرتیتر خبرهای سراسر جهان شد‌

IMG_20240120_112832_328

صعود دو ساعته تنها راه روستاییان برای دسترسی به دنیای خارج بود و آنها مجبور بودند محصولات مزرعه را به پایین صخره حمل کنند تا در نزدیکترین بازار، مایل ها دورتر بفروشند. در سال‌های اخیر، مقامات محلی نردبان‌های دست‌ساز را با نردبان‌های فولادی، جایگزین کردند. نردبان فولادی 2556 پله ای ساخته شده که به طور قابل توجهی شرایط سفر را برای مردم محلی بهبود می بخشد. 

IMG_20240120_112829_552

طبق گزارش طی چند سال اخیر بیشتر مردم این روستا به شهرکی مسکونی و جدید منتقل شده اند. طی گزارش CGTN، آپارتمان های جدید آنها از ۲۵ متر مربع تا ۱۰۰ متر مربع است و دارای آشپزخانه، آب لوله کشی، برق و گاز است.

IMG_20240120_112825_975

آتولئر در سال های اخیر به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است. به گزارش شینهوا، در سال ۲۰۱۹، ۱۰۰ هزار بازدیدکننده نزدیک به یک میلیون یوان (۱۴۰۸۷۸ دلار) برای این دهکده ارز آوری داشتند. سایت خبری دولتی Paper.cn گزارش داد که توسعه بیشتر به این صنعت کمک خواهد کرد و مقامات در حال برنامه ریزی برای ساخت یک تله کابین برای حمل گردشگران از صخره هستند.

IMG_20240120_112827_877

اسکان مجدد روستاییان بالای صخره بخشی از یک حرکت گسترده تر دولت چین برای فقرزدایی است.

به گزارش شینهوا، حدود ۱۸۰۰۰ ساکن فقیر یا بیش از ۴۰۰۰ خانوار از ۹۲ روستای دورافتاده در منطقه به مسکن های شهری جدید نقل مکان کرده اند.

حجم ویدیو: 835.57K | مدت زمان ویدیو: 00:00:24 دانلود ویدیو

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار