گوناگون

واکنش تند علی خسروی عضو کمیته داوران: ۵۰ نفر به من گفتند چرا زندان نیستی؟

واکنش تند علی خسروی عضو کمیته داوران: ۵۰ نفر به من گفتند چرا زندان نیستی؟

عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: داوران ما در این مدت خیلی اذیت شدند و بدون سند نگوییم در فساد نقش داشتند.

به گزارش پارسینه و به نقل از فارس، علی خسروی پس از دیدار نیمه نهایی جام حذفی بین آلومینیوم اراک و مس رفسنجان درمورد محرومیت ۲۰ روزه خود، اظهار داشت: محرومیتی نبود. ممنوعیت هم نبود. گفتند ۲۰ روز استراحت کنم، به ورزشگاه نروم و در فضای مجازی و رسانه‌ای نباشم که گفتم چشم.

وی درمورد اینکه آیا منتشر نکردن استوری اذیتش نکرد، گفت: خیر. قبول دارم به عنوان عضو کمیته داوران کار غیرحرفه‌ای انجام دادم. هر ۱۰ سال یک بار عصبانی می‌شوم. در مقابل این همه تهدید، هجمه، فحاشی، پخش کردن آدرس خانه و محل کارم که به حد ترکیدن تلفن من بود و ۴_۳ روز آن را در حالت پرواز گذاشته و هر جا وای فای بود، از آن استفاده کردم. برای خودم تجربه خوبی بود. اگر دل کسی یا هواداران واقعی را سوزاندم، عذرخواهی می‌کنم. اصلا هم بحث استقلال و پرسپولیس نیست.

عضو کمیته داوران اضافه کرد: ایرانی جماعت مودب است. دیدید امشب چه قدر فوتبال خوبی بود و تماشاگران چه رفتار خوبی داشتند. همین را می‌خواهیم.

خسروی در پاسخ به این سوال که آیا قبل از بازی با فرشید سمیعی صحبت کرد، گفت: خیر. از داوران خودمان دلخوری داشتم.

وی درمورد اینکه آیا قبول دارد امسال ضعیف‌ترین سال داوری بود، عنوان کرد: افرادی که چنین حرفی می‌زنند، اصلا رزومه داوری ندارند. افرادی که به تلویزیون می‌روند و اسامی رفقای خود را آن پشت می‌گذارند، باید یادشان بیاید چه کسی باعث شد بین‌المللی شوند. باید دید آنهایی که می‌گویند امسال ضعیف‌ترین سال داوری بود، خودشان از چه داوری چه استنباطی دارند. همیشه داوری دچار چالش و اشتباه است اما باید تلاش کنیم تا کمتر شود. یکی از راه‌هایش هم استفاده از VAR است که داوران ما مشغول پشت سر گذاشتن دوره‌هایش هستند.

عضو کمیته داوران درمورد بازداشت خداداد افشاریان، توضیح داد: ان‌شاءالله همه چیز ختم به خیر شود. به خاطر رقم خوردن این اتفاقات، خیلی برای فوتبال ناراحت هستم زیرا همیشه یاد گرفته‌ام صادق و صریح باشم. افرادی که نمی‌شناسم، در حریم خود راه ندهم و باتجربه عمل کنم‌. با هرکسی هم تخلف کرده طبق قانون برخورد شود.

وی درپاسخ به این سوال که اگر تخلف داور و ناظران ثابت شود، چه واکنشی خواهد داشت، گفت: هر داور، ناظر و کسی که با داوری کار می‌کند اگر ریالی تخلف کرده و این قضیه ثابت شود، به دلیل اخلاقی بودن بحث داوری باید با او شدیدترین برخوردها شود اما باید همه چیز مستند باشد. خواهش می‌کنم تا این اندازه داوران را اذیت نکنید.

عضو کمیته داوران افزود: در پرواز رفت و برگشت به یزد، ۵۰ نفر به من گفتند چرا زندان نیستی و اینجا هستی؟! این خیلی بد و بی‌حرمتی است. داوران ما باید کار خودشان را انجام بدهند. آنها هم خانواده دارند و خیلی از این نفرات در محل کار و زندگی تردد می‌کنند. آنقدر اذیتشان نکنید. یگ بحثی مربوط به کل فوتبال است و امکان دارد یک بخشی از آن داوری باشد. از مقامات امنیتی، نظارتی و قضایی خواهش می‌کنم زودتر تکلیف را مشخص کنند زیرا خیلی از افراد در این میان اذیت می‌شوند.

خسروی در واکنش به اعتراض یکی از اعضای باشگاه آلومینیوم در میکسدزون به خودش، تصریح کرد: او که کادر باشگاه است، اینگونه صحبت می‌کند. وای به حال آن هوادارنما.

وی در واکنش به این موضوع که شایعاتی درمورد اعتراف افشاریان به استفاده نمایشی از VAR در دربی‌های امسال مطرح شده است، گفت: خیر. هر ۲ بازی این سیستم را داشت. در بازی اول داوران اتاق VAR عراقی بودند و در بازی دوم گل‌مراد تاجیکستانی و یک داور از ایران در اتاق نشسته بودند. از قول من بنویسید در هر ۲ دربی از این سیستم استفاده شد.

عضو کمیته داوران در پاسخ به این سوال که فصل آینده از این سیستم استفاده می‌شود، عنوان کرد: تلاش می‌کنیم این اتفاق بیفتد. البته ۳۰ تا ۳۵ درصد از مشکلات ما به خاطر نبود VAR است‌. اکنون داوران ما به آموزش‌های این سیستم مجهز می‌شوند و ان‌شاءالله شرکت تجهیز هم با مبلغی که گرفته دستگاه‌ها را وارد کند تا در فصل آینده سریع‌السیر از VAR استفاده کنیم.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار