گوناگون

شکایت میلیارد دلاری از رونالدو به خاطر تبلیغات!

شکایت میلیارد دلاری از رونالدو به خاطر تبلیغات!

کریستیانو رونالدو به‌دلیل تبلیغ بایننس با شکایت یک میلیارد دلاری روبرو شد.

«کریستیانو رونالدو»، فوق‌ستاره پرتغالی فوتبال به‌دلیل تبلیغ بایننس ، بزرگ‌ترین صرافی رمزارز جهان، با یک شکایت دسته‌جمعی در ایالات متحده مواجه شده است. شاکیان این پرونده که به دنبال غرامت «بیش از یک میلیارد دلاری» هستند، ادعا کرده‌اند که تأیید رونالدو باعث‌شده تا آن‌ها سرمایه‌گذاری زیان‌باری را انجام دهند.

براساس گزارش گاردین، طبق شکایتی که روز دوشنبه در دادگاه فدرال منطقه جنوبی فلوریدا ارائه شده است، تبلیغ بایننس توسط این فوتبالیست «فریبنده و غیرقانونی» بوده است. شاکیان ادعا می کنند که همکاری بایننس با چهره‌های مطرحی مانند رونالدو، آن‌ها را به سمت سرمایه‌گذاری‌های پرهزینه و ناامن هدایت کرده است.

در توضیحات این شکایت آمده است:

«شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد کلاهبرداری بایننس فقط از طریق عرضه و فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده با کمک مشتاقانه برخی از ثروتمندترین، قدرتمندترین و شناخته‌شده‌ترین سازمان‌ها و افراد مشهور سراسر جهان مانند رونالدو، می‌توانست به چنین درجاتی برسد.»

 

همکاری بایننس و کریستیانو رونالدو

در نوامبر سال 2022، بایننس اولین مجموعه از توکن «CR7» را با همکاری کریستیانو رونالدو معرفی کرد که به گفته این فوتبالیست، آن‌ها را «برای حمایت در طول سال‌ها» به طرفداران پاداش می‌دهد. «CR7» ترکیب حروف اول اسم و شماره پیراهن رونالدو (عدد هفت) است و در طیف وسیعی از محصولات، مانند کفش تا عطر استفاده می‌شود و به او کمک کرده تا به یکی از ثروتمندترین ورزشکاران روی زمین تبدیل شود.

ارزان‌ترین NFT از این مجموعه زمانی که در نوامبر 2022 به فروش رسید، 77 دلار قیمت داشت، اما یک سال بعد، قیمت آن به حدود 1 دلار رسید.

«گری جنسلر»، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) درباره تبلیغ ارزهای دیجیتال و توکن‌ها توسط افراد مشهور می‌گوید:

«زمانی که افراد مشهور فرصت‌های سرمایه‌گذاری، از جمله اوراق بهادار دارایی رمزنگاری‌شده را تأیید می‌کنند، سرمایه‌گذاران باید به این موضوع توجه کنند که آیا سرمایه‌گذاری برای آن‌ها مناسب است یا خیر و باید بدانند که چرا افراد مشهور آن‌ها را تأیید کرده‌اند.»

 

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار