گوناگون

این ستاره الاتحاد، قاتل تیم های ایرانی است!

این ستاره الاتحاد، قاتل تیم های ایرانی است!

پارسینه: مهاجم مراکشی الاتحاد آمار بسیار خوبی در تقابل با نمایندگان ایران دارد.

خبر ورزشی نوشت: الاتحاد و سپاهان در شرایطی باید امروز در هفته دوم از لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم بروند که با توجه به غیبت کریم بنزما در این مسابقه، اکنون عبدالرزاق حمدالله امید اصلی گلزنی تیم عربستانی در این مسابقه به شمار می رود.

حمدالله که با حضور در النصر توانست برای خود نامی دست و پا کند، سه مرتبه در لیگ حرفه ای عربستان عنوان آقای گلی را به دست آورده و یکی از بزرگترین بازیکنان لیگ این کشور به شمار می رود.

این بازیکن از زمان حضور در الجیش قطر که بعدها با لخویا ادغام شد و به الدحیل تغییر نام داد، بارها مقابل تیم های ایرانی قرار گرفته و روی یازده گل تأثیر مستقیم داشته است.

۱- اولین تقابل حمدالله با تیم های ایرانی به مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۶ بازمیگردد که او با لباس تیم الجیش قطر مقابل نفت تهران قرار گرفت و در جریان پیروزی ۲ بر صفر تیمش، یک گل به ثمر رساند.

۲- در دیدار دوم، این بازیکن در سال ۲۰۱۸ با لباس الریان مقابل استقلال قرار گرفت که موفق شد یک گل به ثمر برساند و پاس گل رودریگو تاباتا را نیز داد. آن مسابقه با گل دقیقه ۸۸ علی قربانی، در نهایت با تساوی ۲ - ۲ به پایان رسید.

۳- حمدالله در مسابقه برگشت و در استادیوم آزادی، دست خالی زمین بازی را ترک کرد و استقلال با گل های سرور جپاروف و وریا غفوری موفق شد الریان را شکست دهد.

۴- از سال ۲۰۱۹، عبدالرزاق حمدالله با لباس النصر به مصاف تیم های ایرانی رفت. ذوب آهن موفق شد در استادیوم کینگ فهد با نتیجه ۳ بر ۲ از سد النصر عبور کند که مهاجم مراکشی زننده گل دوم تیمش بود. حمدالله در بازی برگشت غایب بود.

۵- در سال ۲۰۲۰ و پس از شیوع ویروس کرونا، مسابقات لیگ قهرمانان آسیا از هفته سوم، به صورت متمرکز و در قطر برگزار شد که حمدالله سه مرتبه با تیم های ایرانی روبرو شد. جدال اول او برابر سپاهان برگزار شد که النصر با بریس حمدالله، ۲ بر صفر از سد شاگردان نویدکیا عبور کرد.

۶- در بازی برگشت که باز هم در قطر برگزار شد، النصر نتیجه قبلی را تکرار کرد و ۲ بر صفر سپاهان را شکست داد که حمدالله یک گل زد و یک پاس گل نیز داد.

۷- جدال هفتم او برابر تیم های ایرانی در همان سال ۲۰۲۰ و در مرحله نیمه نهایی برگزار شد. حمدالله تک گل النصر برابر پرسپولیس را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند ولی پس از تساوی یک - یک در پایان ۱۲۰ دقیقه، این شاگردان گل محمدی بودند که راهی دیدار فینال شدند.

۸- حمدالله در سال ۲۰۲۱ نیز با تیم های ایرانی روبرو شد. میزبانی مسابقات چند گروه به عربستان داده شد و فولاد در شهر ریاض، هر دو دیدار رفت و برگشت خود را در استادیوم خالی از تماشاگر مرسول پارک برابر النصر برگزار کرد که بازی رفت با تساوی بدون گل به پایان رسید.

۹- اما در مسابقه برگشت النصر موفق شد با درخشش عبدالرزاق حمدالله به پیروزی برسد. ستاره مراکشی یک گل زد و یک پاس گل نیز داد تا تیم عربستانی ۲ بر صفر پیروز شود.

البته النصر در آن سال و در مرحله یک هشتم نهایی نیز با تراکتور روبرو شد که حمدالله به دلیل محرومیت، نتوانست تیمش را همراهی کند و سعودی ها با یک گل به پیروزی دست یافتند.

حالا عبدالرزاق حمدالله برای دهمین بار مقابل تیم های ایرانی به میدان خواهد رفت. در تقابل های قبلی، او ۴ بار برنده از زمین خارج شده، ۲ مرتبه شکست خورده و ۳ بار نیز کار به تساوی کشیده که البته در یک مورد پرسپولیس در ضربات پنالتی موفق شد النصر و حمدالله را شکست دهد.

دستاورد مهاجم مراکشی از این دیدارها، به ثمر رساندن ۸ گل و دادن ۳ پاس گل بوده که آمار فوق العاده ای محسوب می شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار