گوناگون

علی پروین: برای پرسپولیس ورزشگاه ۵۰۰ هزار نفری می‌سازم!+عکس

علی پروین: برای پرسپولیس ورزشگاه ۵۰۰ هزار نفری می‌سازم!+عکس

پارسینه: علی پروین همواره پرسپولیس را مانند زندگی خود دوست داشته و این مسئله را اصلا کتمان نمی‌کند.

نام پرسپولیس با علی پروین گره خورده است. سلطان قرمزها که سالیان متمادی فرمانروای بی‌چون و چرای قلمرو سرخ بود اما سرانجام مجبور شد این واقعیت تلخ را بپذیرد که دوران سلطان بودنش در پرسپولیس تمام شده است. علی‌آقا تا چند سال برای پذیرش این واقعه آمادگی نداشت و نسبت به آن گارد می‌گرفت اما جبر زمانه او را مجبور کرد قضیه را قبول کند.
ششم مهرماه سال ۱۳۸۸ یعنی ۱۴ سال قبل خبرورزشی گزارش ویژه‌ای در مورد ملاقات پروین با علی سعیدلو، رئیس وقت سازمان تربیت بدنی منتشر کرد. پروین که چند روز قبل از این مسئله از عملکرد زلاتکو کرانچار سرمربی وقت پرسپولیس انتقاد کرده بود، در ملاقات با مرد شماره یک وقت ورزش ایران اعلام کرد اگر قرار باشد به پرسپولیس برگردد حاضر نیست سمتی تشریفاتی را بر عهده بگیرد و صرفا عضو هیئت مدیره باشد بلکه می‌خواهد کار اجرایی محکم بکند و اگر بنا باشد پست مدیریتی بگیرد، ترجیح می‌دهد مدیرعامل باشد. حتی در این گزارش آمده بود که پروین مدعی شد اگر مدیرعامل پرسپولیس بشود، می‌تواند برای این باشگاه یک ورزشگاه با گنجایش ۵۰۰هزار نفر بسازد و افرادی را دارد که چنین کاری بکنند!
البته قطعا منظور علی آقا از چنین استادیومی، یک مجموعه ورزشی چندمنظوره بود که گنجایش چنین جمعیتی را داشته باشد وگرنه هیچ استادیوم فوتبالی در دنیا با چنین ظرفیتی ساخته نشده است!
علی پروین: برای پرسپولیس ورزشگاه ۵۰۰ هزار نفری می‌سازم!+عکس
منبع: خبرورزشی

ارسال نظر

 • ناشناس

  الان مگه ورزشگاه آزادی صد هزار نفری هست ، تماشاگرروی سکو چسبیده بهم می نشیند ، می شود شونصد هزار نفر . با اینکه ۴۶ سال از انقلابمان می گذرد ، ما هنوز نتوانسته ایم یک مجموعه ورزشی مثل آزادی در گوشه دیگر از ایران بسازیم . فوتبال و باشگاه استقلال و پرسپولیس ، سفره ای هست که به قول قهرمانی همه از سر آن به نان و نوا رسیده اند . یکی دو بار که قهرمان آسیا شدیم و یا به جام جهانی رفته ایم ، از استعداد و مهارت فردی بازیکنان بود و یا اگر مدالی آورده ایم ، استعداد ذاتی ورزشکار هست ربطی به برنامه ریزی برای ورزش نداشته است . سرزمینی با این همه ثروت و نعمت ، قرار نیست فقط در اختیار یک بخش کوچک قرار داشته باشد ، مردم بی نصیب بی بهره باشند . جناب دبیر می گوید که مشکلات ورزش به سبک و سیاق دفاع مقدس باید حل شود . کسانی که در دوران دفاع مقدس به این نتیجه رسیدند که ۸ سال جنگ ، جزء ضرر چیزی عاید ما نکرده و شجاعانه پای میزه مذاکره نشستند ، امروز به خاطر کهولت سن محتاط شدند و احتیاط آنها در سن‌کهنسالی بزرگترین ضربه را به کشور و ورزش کشور ، اقتصاد کشور و مردم وارد کرده است . عدم ایجاد عدالت در همه شئونات به خصوص ورزش باعث شده ، که بچه های استان سیستان ، استان بوشهر ...... به حقشان و سهمشان در ورزش بی نصیب بمانند . پارسال یک مسابقه اسب دوانی در شهرستان دشتستان برگزار شد ، طبق گفته مردم تا چند کیلومتر ترافیک شده بود تا جوانان مسابقه را از نزدیک ببینید . بار درآمدی کشور بر دوش استانهای جنوبی و بوشهر هست ، چرا استان بوشهر و شهرستانها آن ، محروم از امکانات ورزشی هستند ، مگر ساخت یک ورزشگاه برای برگزاری مسابقه اسب دوانی چقدر هزینه دارد ، مگر ساخت یک پیست موتوری سواری که جوانان مجبور نباشد در جاده تعطیلات شان را بگذرانند ، برای استان بوشهر و یا خوزستان و هرمزگان با مکابع نفت و گاز و پتروشیمی ...... چقدر هزینه دارد ، چرا باید پول نفت و گاز و فولاد را پای قرار داد میلیاردی بازیکنان و مربیان بریزد و جوان جنوبی از آن بی نصیب بماند، اگرچه بی تفاوتی ، عدم تخصص و سواد و عدم شایسته سالاری در انتخاب مدیران ورزشی استان سهم زیادی در محرومیت دارد . مسئولینی که دیروز شجاعانه پای میز صلح دفاع مقدس نشستند ، بالا غیرتاً امروز هم احتیاط و ترس را کنار بگذارید ، سوت پایان انزوای سیاسی ۴۶ ساله را بزنند ، اصلاحات و تغییرات را شروع کنند ، برای کشور و ورزش کشور برنامه ریزی کنند ، حق مردم از این همه ثروت نباید فقر و محرومیت و حسرت باشد .

 • ناشناس

  تو برو برای پسرت ویلای لاکچری بساز تا با بروبچ برن اونجا صفا بعد هم وامهای میلیاردی را با همین جفنگیاتی که میگی پس نده

 • ابو موسی اشعری مقدم

  به نام‌خدا
  بزک‌نمیر بهار میاد خربزه با خیار میاد
  ورزشگاه رو نمیتونن تعمیر ونگهداری کنن می‌خواهند ورزشگاه جدید بسازند درازگوشان و چهارپایان هم از تعجب چهار نعل به سوی قله کوه قاف بکس باد کردند از این حرف

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار