گوناگون

استقلال تهران ۲ - گل گهر سیرجان ۱/ رستگاری شاگردان ساپینتو در لحظات آخر

استقلال تهران ۲ - گل گهر سیرجان ۱/ رستگاری شاگردان ساپینتو در لحظات آخر

پارسینه: تیم فوتبال استقلال با دو گل از میرزایی و یامگا یک پیروزی ارزشمند کسب کرد.

تیم فوتبال استقلال برای جانماندن از کورس قهرمانی به این مسابقه وارد شده و در سوی مقابل هم شاگردان امیر قلعه‌نویی همین هدف را دارند. استقلال با 40 امتیاز با توجه به پیروزی روز گذشته پرسپولیس و سپاهان جایی برای فرصت‌سوزی ندارد و گل‌گهر هم اگر می‌خواهد بار دیگر یک مربع قهرمانی در صدر جدول شکل بدهد باید بتواند طلسم نبردن آبی‌پوشان پایتخت را در خانه‌ آنها بشکند.

در ادامه با گزارش زنده بازی تیم های استقلال و گل گهر سیرجان در چارچوب دیدارهای هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال ایران با ما باشید.

دوشنبه 15 اسفند 1401
استقلال- گل گهر سیرجان؛ ساعت 16:45:00؛ ورزشگاه آزادی؛ تعداد تماشاگر: ؟
داور: موعود بنیادی فر
کمک داور اول و دوم: محمدرضا منصوری و سعید قاسمی
داور چهارم: یاسر همرنگ
ناظر داوری: اسماعیل صفیری

ترکیب استقلال:

سیدحسین حسینی، عارف غلامی، رافائل سیلوا، جعفر سلمانی، کوین یامگا، روزبه چشمی، سعید مهری، آرش رضاوند، محمد محبی، مهدی قایدی و امیرارسلان مطهری
سرمربی: ساپینتو

ترکیب گل گهر سیرجان:

محمد اکبرمنادی، شایان مصلح، مسیح زاهدی، آرمین سهرابیان، مهدی تیکدری، امین پورعلی، مهران گلزاری، نوید عاشوری، محمدرضا حسینی، مرتضی تبریزی و رضا شکاری
سرمربی: امیر قلعه‌نویی

حواشی:

*با توجه به پیروزی روز گذشته سپاهان و پرسپولیس هر دو تیم محکوم به کسب سه امتیاز هستند.
*علاوه بر حواشی بازی رفت که مدت‌ها نقل محافل فوتبالی بود، بازگشت دوباره امیر قلعه‌نویی به ورزشگاه آزادی و تلاش این مربی برای پایان دادن به طلسم نبردن استقلال، این مسابقه را به دیداری خاص در لیگ بیست و دوم تبدیل کرده است.
*گل‌گهر در این مسابقه همچنان به دلیل مصدومیت علی علیزاده را در اختیار ندارد، ولی در اردوی استقلال ساپینتو با نفرات کامل و بدون مصدوم یا محروم شاگردانش را به میدان خواهد فرستاد.
*استفاده از مهران گلزاری در پست هافبک دفاعی و رضا شکاری در راس خط هجومی دو تصمیم غیرمنتظره امیر قلعه‌نویی برای آرایش بازیکنانش در این مسابقه بوده است.

*هواداران تیم فوتبال استقلال پیش از شروع بازی و در حین گرم کردن بازیکنان دو تیم به شدت علیه سعید الهویی مربی گل گهر در واکنش به حواشی بازی رفت و درگیری این مربی با ساپینتو شعار دادند.
* به مناسبت روز درختکاری مراسم ویژه‌ای با حضور کاپیتان های دو تیم ترتیب داده شده بود.
* پیش از شروع مسابقه مدیران باشگاه استقلال با تدارک دیدن پیراهنی با شماره ۱۰۳۶ از امیر قلعه نوعی در بازگشت به استادیوم آزادی تقدیر کردند.

*گل‌گهر در این مسابقه همچنان به دلیل مصدومیت علی علیزاده را در اختیار ندارد و در اردوی استقلال ساپینتو هم مهدی‌پور را در اختیار ندارد که این بازیکن هم مانند علیزاده از روی سکوها نظاره‌گر مسابقه است.

*در دقیقه 38 بازیکنان استقلال معتقد بودند توپ در محوطه جریمه به دستان سهرابیان برخورد کرده و موعودی‌فر باید نقطه پنالتی را نشان می‌داد. اما داور خطا را چسبیده به محوطه جریمه اعلام کرد.

* پس از سوت پایان مسابقه در نیمه اول آرمین سهرابیان در حال صحبت کردن با داور مسابقه بود و تاکید داشت که توپ در دقیقه ۳۸ در حالتی که دستانش کاملا بسته بوده به او برخورد کرده و خطایی نکرده است.

*استقلال به مانند نیمه اول نیمه دوم را هم پرفشار آغاز کرده و چندین موقعیت بسیار خوبی گلزنی داشته که البته هنوز موفق به گلزنی نشده است.

لحظات حساس نیمه اول:

دقیقه 5 : اولین موقعیت جدی بازی را استقلالی ها روی دروازه گل گهر ایجاد کردند و ضربه سر بازیکنان این تیم با دخالت مدافعین تیم میهمان به کرنر فرستاد شد.
دقیقه 6 : شوت خطرناک مهدی قائدی از نزدیکی‌های نقطه پنالتی با واکنش اکبر منادی به تور نرسید.
دقیقه ۸ : محمد محبی با یک حرکت سریع و تکنیکی مدافع گل گهر را از پیش رو برداشت و ضربه او چیزی نمانده بودل اول بازی را رقم بزند. اما این موقعیت هم برای استقلال به کرنر ختم شد.
دقیقه24: استقلال صفر_گل گهر 1 (زننده گل: آرمین سهرابیان). شروع مجدد غافلگیرانه بازیکنان گل‌گهر سیلوا و حسینی را به اشتباه انداخت و آنها در شرایطی که آنها تصور می‌کردند توپ رضا شکاری از خط عرضی به اوت می‌رود, این بازیکن با هوشمندی تمام پاس دقیقی مقابل دروازه خالی برای سهرابیان فراهم کرد تا گل اول مسابقه با بغل پای ساده مدافع پیش تاخته گل‌گهر در دهانه دروازه خالی ثبت شده باشد.

دقیقه ۲۵: ضربه مرتضی تبریزی از داخل محوطه جریمه می توانست گل‌گهر را خیلی زود به گل دوم هم برساند اما این بار حسینی و مدافعین استقلال مانع شدند و این ضربه خطرناک به کرنر رفت.

دقیقه ۴۰: شوت آرش رضاوند از روی یک ضربه ایستگاهی چسبیده به محوطه جریمه گل‌گهر, با فاصله یک متری از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه ۴۳ : شوت از راه دور مهران گلزاری با واکنش حسینی برگشت داده شد و در ریباند شکاری در موقعیت آفساید توپ را به اوت زد.

دقیقا ۴۴: شوت مهدی قایدی از پشت محوطه جریمه به شکل خطرناکی راهی اوت شد.

شرح نیمه اول

شاگردان ساپینتو بازی را هجومی آغاز کردند و دو سه موقعیت خوب هم برای گلزنی داشتند، اما واکنش بهتر مدافعین و گلر گل‌گهر و بی دقتی مهاجمان استقلال سبب شد تا گلی به ثمر نرسد. گل‌گهر در این مسابقه با رویکردی محتاطانه وارد زمین شده بود و سعی بر استفاده از ضدحملات داشت که در دقیقه 24 روی یک غافلگیری و شروع مجدد سریع با ضربه سهرابیان به گل اول مسابقه دست پیدا کرد. پس از این گل بازی سریع‌تر شد و هر دو تیم موقعیت‌هایی برای گلزنی داشتند، اما این شاگردان امیر قلعه‌نویی بودند که عملکرد بهتری از میزبان خود داشتند و فرصت‌های بهتری ایجاد کردند، اما آنها هم در ثبت گل دوم ناکام بودند تا با همان برتری یک گله به رختکن بروند و احتمالا در انتظار یک نیمه پرفشار باشند.

لحظات حساس نیمه دوم


دقیقه 47: موقعیت گلزنی برای استقلال که یکبارتوپ توسط مدافع دور شد و پس از آن شوت مهاجم استقلال از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقا 54: شوت سرکش جعفر سلمانی با اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه ۵۰: ضربه خطرناک سعید مهری با واکنش اکبر منادی به بیرون فرستاده شد.

دقیقه ۶۵: شوت سرکش سعید مهری با فاصله زیاد اما به شکل خطرناک به اوت رفت.

دقیقه ۶۵: شوت سرکش سعید مهری با فاصله زیاد، اما به شکل خطرناک به اوت رفت.

دقیقا ۸۵: اکبر منادی با واکنش دیدنی خود مانع از گل شدن ضربه سر آرمان رمضانی روی پای تماشایی و دقیق محبی شد.

دقیقه ۹۰: استقلال که برای زدن گل تساوی حملات متعددی را ترتیب داده بود، سرانجام در شرایطی که در محوطه جریمه گل گهر چندین مرتبه توپ رفت و برگشت داشت، با پاس آرمان رمضانی توپ به رضا میرزایی سپرده شد تا با ضربه‌ای تماشایی از پشت محوطه جریمه قفل دروازه منادی را باز کند.

دقیقه ۱۰۲: کوین یامگا پس از پایان حواشی مربوط به اعلام پنالتی روی میرزایی، ضربه خود را برخلاف جهت حرکت منادی به گل تبدیل کرد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار