گوناگون

آخرین وضعیت فوتبالیست های ایرانی پس از زلزله ترکیه

آخرین وضعیت فوتبالیست های ایرانی پس از زلزله ترکیه

پارسینه: بامداد دوشنبه زمین لرزه ۷.۴ ریشتری جنوب شرق ترکیه را لرزاند که منجر به خرابی گسترده در این کشور و مناطق اطراف از جمله سوریه و عراق شده است.

زلزله شب گذشته در ترکیه جان بیش از 600 شهروند ترکیه و سوریه گرفته است و یکی از بزرگترین زمین‌لرزه‌های تاریخ این منطقه نیز بوده است. زلزله‌ای که بنا به نوشته وبسایت‌های ترکیه، بناهای ساختمانی تاریخی را از بین برده و یک مسجد 130 را هم به صورت کامل نابود کرده است. نکته جالب اینکه این مسجد در در زمین لرزه 1894 یک بار فرو ریخته بود که با کمک سلطان عثمانی ساخته شد اما حالا دوباره در پی فعالیت گسل مرز ترکیه و سوریه، تخریب شده است.

این در حالی است که دقایقی پیش وزیر ورزش ترکیه اعلام کرد تمام سازمان‌های ورزشی این کشور و تمام مسابقات ورزشی به حالت تعلیق درآمده‌اند تا ظرفیت ورزش ترکیه در اختیار کمک به زلزله‌زدگان قرار بگیرد و به این ترتیب بازی‌های سوپرلیگ نیز تعطیل خواهند شد.

تعطیلی سوپرلیگ در شرایطی اتفاق افتاده که سه بازیکن ایرانی در لیگ ترکیه مشغول به بازی هستند. علی‌ قلی‌زاده که هفته گذشته به تیم کاسیم پاشا پیوست و مجید حسینی و علی کریمی نیز همچنان در کایسری اسپور به کار خود ادامه می‌دهند.

در این خصوص نکته مهم این است که زلزله در منطقه بسیار دور از استانبول رخ داده، اما حضور روز گذشته تیم کاسیم پاشا در شهر هاتای باعث شده که علی قلی‌زاده در مرکز این زلزله قرار بگیرد.

این زلزله کاملا اردوی تیم کاسیم پاشا را تحت تاثیر قرار داده و آنها شب گذشته در حالی که خواب بودند، با زلزله مواجه شدند و از هتل محل اقامت فرار کردند و سپس با پرواز اختصاصی باشگاه به استانبول بازگشتند.

وضعیت فوتبالیست های ایرانی پس از زلزله ترکیه

همچنین فاصله 400 کیلومتری محل زلزله با کایسری باعث شده این شهر نیز از آسیب زمین‌لرزه مهیب در امان باشد و با وجود احساس آن، مشکلی را تجربه نکنند.

با این حال اما مورد جالب مربوط به سعید عزت‌اللهی است که به همراه وایله، چند روزی در کمپ تمرینی آنتالیا حضور داشت، اما دقیقا همزمان با زلزله 7.4 ریشتری، به همراه دیگر بازیکنان وایله، ترکیه را به مقصد دانمارک ترک کرد تا به شکلی معجزه آسا از این زمین لرزه فرار کند.

این در حالی است که در فضای مجازی تصاویری از ورزشکاران ترکیه منتشر شده که در حال درخواست کمک از مردم هستند و در این بین وایرالی‌ترین ویدیو مربوط به ولکان دمیرل دروازه‌بان پیشین تیم ملی ترکیه است که با چشمانی اشک بار از مردم می‌خواهد هر کمکی که از دستشان بر می‌آید انجام دهند چرا که وضعیت به هیچ عنوان خوب نیست.

در همین حال مدارس کشور ترکیه یک هفته به حالت تعطیلی درآمده‌اند و وزیر ورزش این کشور نیز تاکید کرده که احتمال دارد تعلیق برگزاری مسابقات ورزشی همچنان تمدید شوند که در این صورت وضعیت سه ملی‌پوش ایرانی هم در ابهام قرار خواهد داشت./ورزش سه

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار