گوناگون

ضعف بزرگ فدراسیون فوتبال در کنترل حواشی تیم‌ملی

ضعف بزرگ فدراسیون فوتبال در کنترل حواشی تیم‌ملی

پارسینه: حواشی تیم ملی ایران ظاهرا تمام شدنی نیست و فدراسیون فوتبال در تازه‌ترین واکنشش صرفا به بیان چند جمله بسنده کرده است.

به گزارش پارسینه ؛ در آستانه آغاز جام‌جهانی 2019 امارات اوضاع تیم ملی ایران چندان مساعد به نظر نمی رسد و از هر طرف حواشی جدیدی ایجاد می شود و ظاهرا فدراسیون فوتبال نیز همانند سابق قادر به مهار و کنترل آن نیست.

حالا شاید فرصت مناسبی باشد تا حواشی که خود کادر فنی در این چندماه ایجاد کرده و از طرف فدراسیون فوتبال با پاسخ مناسبی همراه نبوده را مرور کنیم. رقبای ایران در حال بهترین تدارک ممکن هستند و تیم ملی فعلا اسیر حواشی اطراف!


آغاز درگیری کروز با مشاور ساکت در حضور مشاور فیفا!

کارلوس کی‌روش در هشت سال حضور خود در ایران، تلاش زیادی کرد تا آکادمی مدرنی برای تیم ملی ایران تجهیز کند و هر بار با فشار بر فدراسیون فوتبال، تلاش کرد این ساختمان بیش‌ازپیش مجهز شود. با این وجود، اکثر حواشی تیم ملی از همین ساختمان پک به وجود آمد. در 25 دی‌ماه 1396 که کمتر از پنج‌ ماه تا آغاز جام جهانی 2018 روسیه باقی مانده بود، خطیر، نماینده فدراسیون فوتبال، به همراه جیم هانسن، مشاور فیفا، قصد داشت از ساختمانی که مختص تیم ملی است، بازدید کند که درگیری لفظی شدیدی بین خطیر و اوسیانو ‌کروز، دستیار کی‌روش رخ داد. ماجرا از این قرار بود که خطیر و مشاور فیفا قصد بازدید از این ساختمان را داشتند که کروز یکباره خطاب به آنها تأکید کرد اجازه بازدید به هیچ‌کدامشان نخواهد داد. اگر همراهان نماینده فیفا حضور نداشتند، طبق گفته شاهدان عینی، کار به درگیری فیزیکی هم کشیده می‌شد. واکنش فدراسیون فوتبال اما باعث شگفتی و تعجب منتقدان شد. فدراسیون فوتبال در بیانیه‌ای که در سایت رسمی خود منتشر کرد، نه‌تنها رفتار کروز، دستیار کی‌روش را محکوم نکرد، بلکه با تمجید از این واکنش، دفاع از اسناد محرمانه تیم ملی را دلیل واکنش دستیار کارلوس کی‌روش نامید. فدراسیون فوتبال در ادامه از «وظیفه قانونی» مربی تیم ملی حمایت کرد و حضور خطیر و مشاور فیفا در ساختمان پک را هماهنگ‌نشده اذعان کرد.


ساختما پر حاشیه؛ پک!
بعد از جام جهانی روسیه، حواشی صرفا به دوقطبی کی‌روش- برانکو خلاصه می‌شد و خبری از سایر مسائل نبود که یکباره باز هم قضیه ساختمان پک به شکل دیگری حاشیه‌ساز شد. دو روز قبل از پاسخ‌گویی به خبرنگاران، کارلوس کی‌روش مصاحبه‌ای کرد که در آن عنوان شده بود امکانات پک در اولویت تیم ملی بزرگسالان است و استفاده تیم امید از آن در وهله دوم قرار می‌گیرد و برخی سایت‌ها نیز به ‌نقل از کادر فنی عنوان کردند سرمربی تیم ملی اجازه تمرین را به تیم امید در پک نداده است. حمید استیلی نیز با استناد به حواشی مطرح‌شده، خواستار توضیح فدراسیون فوتبال شده بود که مک درموت، مربی تیم ملی و دستیار کارلوس کی‌روش، با لحن بسیار زننده‌ای پاسخ استیلی را داد. بعد از این جنجال، نشست خبری سرمربی تیم ملی پیش از دیدار دوستانه با بولیوی به‌جای فدراسیون فوتبال، در ساختمان پک برگزار شد؛ همان ساختمانی که کی‌روش آن را میراث خود معرفی کرد و همین جمله نیز جنجال‌ساز شد. سرمربی تیم ملی سعی کرد به انتقادهای پساجام‌جهانی مبنی بر خط‌خوردن سیدجلال حسینی و دعوت چندباره از سردار آزمون علاوه ‌بر خداحافظی او، واکنشی سیاست‌مدارانه داشته باشد تا به نوعی نقدها حداقل درباره این مسئله، به پایان برسد.


آخرین ضربه رو محکم‌تر بزن!
در کنار مسابقات دوستانه تیم ملی ایران، پرسپولیس نیز درگیر برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا بود و شاید کمتر کسی تصور می‌کرد نایب‌قهرمانی شاگردان برانکو چنین حاشیه‌ای برای تیم ملی به بار بیاورد. شاید اسمش یک سهل‌انگاری باشد، اما هرچه که بود، «مشت گره‌کردن الکساندر لوپز»، مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی ایران، بعد از قهرمان‌نشدن پرسپولیس و افشای این مسئله، موجی از انتقاد را سمت کادر فنی تیم ملی کرد که چرا مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی ایران از شکست نماینده کشورمان ابراز خوشحالی کرده است. در کنار این حواشی، دستیاران کی‌روش با انتشار پستی در اینستاگرام، از دسترس خارج‌بودن خودشان را اعلام کردند. سرمربی تیم ملی نیز اعلام کرد در نشست خبری پیش از دیدار دوستانه با ترینیداد و توباگو شرکت نخواهد کرد تا شاید تنها مربی دنیا باشد که به‌عنوان سرمربی میزبان در دیداری تدارکاتی، نشست خبری را تحریم می‌کند. این اتفاق در پایان مسابقه نیز رخ داد و کی‌روش در تحریم‌کردن نشست خبری دبل کرد. این پایان ماجرای حواشی دیدار دوستانه با ترینیداد و توباگو نبود؛ درگیری عجیب کروز با یکی از خبرنگاران، پایانی بود بر دیدار خداحافظی تیم ملی با هوادارها در ورزشگاه خانگی پیش از آغاز جام ملت‌های آسیا. خبرنگار یادشده می‌خواست در میکسدزون ورزشگاه آزادی از مربیان تیم ملی درباره این مسئله سؤال کند که با واکنش تند کروز، دستیار کی‌روش، مواجه شد. کروز در واکنش به سؤال خبرنگار مبنی بر اینکه چه نظری درباره خوشحالی مربی دروازه‌بان‌ها دارد، با مشت به دوربین خبرنگار کوبید و او را تهدید کرد در صورت تکرار و ادامه این سؤال، دوربین او را...! واکنش مهدی تاج به تکرار رخدادهای منفی از سوی کادر فنی تیم ملی، اما همان همیشگی بود: «بنده در محل اردوی تیم ملی بودم و در جریان این خبر قرار گرفتم که از شنیدن آن بسیار متأسف شدم و قطعا به این موضوع رسیدگی خواهم کرد». رسیدگی‌کردن به رفتارهای نامتعارف دستیاران کی‌روش تازه‌ترین وعده‌ای است که مهدی تاج داده است؛ وعده‌ای که شاید مشمول مرور زمان شده و به دست فراموشی سپرده شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار