گوناگون

میزبانی ایران در جام جهانی رد شد!

میزبانی ایران در جام جهانی رد شد!

پارسینه: پیشنهاد میزبانی مشترک جام جهانی ایران و قطر رد شد.

به گزارش پارسینه ؛ یکی از مسوولان برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر که در روسیه هم حضور دارد، در مورد این مساله گفت: «طبق قانون فیفا وقتی کشوری به‌عنوان میزبان جام جهانی انتخاب می‌شود، دیگر امکان تغییر آن به این صورت که مشترکا با کشور دیگری، میزبانی را به عهده بگیرند، وجود ندارد. پس این خبر که قرار است ایران میزبان چند بازی جام جهانی قطر باشد از پایه و اساس اشتباه است و امکان‌پذیر نیست.»

اگر بحث میزبانی چند بازی از جام جهانی قطر در ایران مطرح نبوده، پس این شایعه از کجا آمده؟ چرا مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال ایران به قطر رفت و آنجا جلسه‌ای با مسوولان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ داشت؟

مسوول فیفا به سوالات خیلی راحت و شفاف پاسخ داد: «مدتی بود قطری‌ها به این مساله فکر می‌کردند که اگر هواداران فوتبال بیش از حد انتظار و برآوردشان برای این مسابقات به کشورشان بروند برای اقامت آن‌ها باید چه کار کنند. این مساله در جلسه مسوولان برگزارکننده جام جهانی ۲۰۲۲ مطرح شد و آنجا بود که نام ایران هم به میان آمد. از آنجا که جزیره کیش فاصله کمی تا قطر دارد و البته هتل‌های زیاد و خوبی در خود جای داده، قرار بود از کیش به‌عنوان یکی از گزینه‌ها بازدید کنند. بر این اساس جلسه‌ای با حضور مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال و رییس فدراسیون فوتبال قطر برگزار شد که تاج با این درخواست موافقت کرد.»

دبیر کمیته عالی پروژه‌ها و میراث جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با انتقاد از خبرگزاری فرانسه نقل قول منتشر شده از سوی او درباره مشارکت ایران در برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ را رد کرد. حسن الذوادی سپس نقل‌قول منتشر شده روز گذشته (سه‌شنبه) خبرگزاری فرانسه مبنی بر داشتن برنامه عملی جهت حضور برخی تیم‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در ایران را از اساس تکذیب کرد.

حسن الذوادی گفت: «اطلاعات منتشره از سوی خبرگزاری فرانسه به اشتباه ترجمه و تعبیر شدند. موقعیت قرارگیری تیم‌های جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال بخشی از برنامه‌های عملیاتی ما است، اما تصمیم نهایی را فیفا اتخاذ می‌کند. در این برهه هیچ تصمیمی گرفته نشده و مذاکره همچنان ادامه دارد.»

دبیر کمیته عالی پروژه‌ها و میراث جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در پاسخ به این پرسش که آیا کشورش مهیای میزبانی از ۴۸ تیم به جای ۳۲ تیم در این رقابت‌ها با توجه به پیشنهاد ارائه شده از سوی جانی اینفانتینو، رئیس فیفا است گفت: «قرار است در ماه مارس ۲۰۱۹ میلادی در این رابطه تصمیم گرفته شود. در این حال دولت قطر خود را مهیای میزبانی از جام جهانی ۲۰۲۲ با شرکت ۳۲ تیم می‌کند.»

ارسال نظر

 • دهه پنجاه خورشیدی

  آخه ایران بیجا کرده پیشنهاد میزبانی جام جهانی داده ...

  اینا بعداز 40 سال هنوز مشکل ورود زنان به ورزشگاه رو دارن
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------
  جامعه بین الملل مسخره ما نیستن ...

  جزیره کیش جز ایران نیست ؟؟؟؟؟؟ کیش چیه خارجه ؟؟؟ قانونش با ایران فرق داره ؟
  شئونات اسلامی اگه در کیش رعایت نشه از نظر مسئولین تهران نشین مشکلی نیست؟
  در کیش میشه هر کاری کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس

  ایران دارای این همه مشکل و محدودیت هست بعد بیان؟؟؟؟ ولش کن خلاصه کن ایران از نظام جهانی و دنیا عقب است بعنی اصلا تو دنیا نیست "فقط نامش تو کره زمین هست".
  ایران ارتباطی با جهان نداره و از قوانین جهان تبعیت نمیکنه
  یک جزیره ای برای خودش است.

  آن وقت بیاد از دنیا دعوت به عمل بیاورد؟

  فوتبال که هیچی هفت سنگ هم بش نمیدهند.

 • ناشناس

  زن که ورزشگاه راه نمیدید توریست که بیاد مجبورش میکنید حجاب بزاره و الکل و.. که ممنوعه خوب اندازه درز شلوارتون قدم وردارید شما رو چه به میزبانی جام جهانی آخه

 • شیرین صفوی

  که جلو خارجی ها رو بگیرن که بانوان اونا نیان تو استادیوم بعد میزبان هم بشیم عجیبا غریبا !!!!!!!!!

 • ناشناس

  با اين قوانين موجود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  كلي خنديديم!!!!!!!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار