گوناگون

«بچه‌عقاب» جانشين بيرانوند در تيم‌ملی؟

«بچه‌عقاب» جانشين بيرانوند در تيم‌ملی؟

پارسینه: امير عابدزاده كه روزهای خوبی را در پرتغال سپری می ‌كند شب گذشته در تركيب اصلی تيم ملی ايران قرار گرفت و اتفاقا عملكرد قابل قبولی از خود برجای گذاشت.

«بچه‌عقاب» جانشين بيرانوند در تيم‌ملی؟

سپهر خرمی - دبيرسرويس ورزشی پارسينه ؛ امير عابدزاده كه روزهای خوبی را در پرتغال سپری می ‌كند شب گذشته در تركيب اصلی تيم ملی ايران قرار گرفت و اتفاقا عملكرد قابل قبولی از خود برجای گذاشت.

دروازه‌بان ۲۵ ساله تیم ملی روز خوبی را در جریان دومین بازی ملی خود سپری کرد. امیر عابدزاده یکی از سورپرایزهای کی‌روش در جام جهانی بود که در روزهای منتهی به جام جهانی به تیم ملی دعوت شد و در نهایت نیز در لیست ۲۳ نفره جام جهانی قرار گرفت. این دروازه‌بان ۲۵ ساله در جام جهانی در هر ۳ بازی روی نیمکت بود، با این حال حتی حضور در جام جهانی به عنوان دروازه‌بان ذخیره نیز تجربه خوبی برای وی بود.

عابدزاده بعد از پايان از جام جهانی در لیگ برتر پرتغال در ترکیب اصلی ماریتیمو در ۴ بازی لیگ و یک بازی جام حذفی به میدان رفته و در این مدت ۴ گل خورده و ۳ بار نیز کلین‌شیت کرده است. حالا امير عابدزاده برای دومين بار در درون دروازه تيم ملی ايستاده و اميدوار است با ادامه اين روند رقيب قابل قبولی برای بيرانوند باشد.

برانكو ظهر ديروز در گفتگو با خبرنگار پارسينه جمله جالبی را درخصوص بازگشت رامين رضاييان به پرسپوليس گفت: « فكر نميكنم رضاييان چالش بازگشت به پرسپوليس را به دليل خط خوردن از تيم ملی بپذيرد». همين كنايه كافی بود تا مشخص شود نه تنها رامين برنخواهد گشت بلكه برانكو حسابی از رفتار كيروش مبني بر خط زدن بازيكنان پرسپوليس از تيم ملی شاكی است و حالا پرسپوليس فقط يك ملی پوش در تيم ملی دارد كه در صورت جدا نشدن از اين تيم در نيم فصل شايد حضورش در تيم ملی هم بخطر بيوفتد!

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی در مدت حضور خود در ایران همواره اهمیت بالایی برای بازیکنان ایرانی شاغل در خارج از کشور قائل بوده و عابدزاده نیز با حضور موفق در لیگ پرتغال و رسیدن به ترکیب اصلی ماریتیمو از اواخر فصل گذشته موفق شده جایگاه مستحکمی در ترکیب تیم ملی پیدا کند. وی که هر دو بازی ملی خود را مقابل ازبکستان پشت سر گذاشته در دیدار ديشب مقابل این تیم چند واکنش خوب از خود به نمایش گذاشت که نشان دهنده میزان آمادگی جسمی و روحی این دروازه‌بان ۲۵ ساله است. دروازه‌بانی که درخشش درون دروازه تیم ملی همگان را به یاد احمدرضا عابدزاده شماره یک استثنایی تیم ملی می‌اندازد.

تیم ملی جام ملت‌ها را در پیش دارد و عابدزاده در کنار بیرانوند، حسینی و مظاهری گزینه‌های اصلی کی‌روش برای این مسابقات به شمار می‌رود و در حال حاضر با توجه به مشکلات شخصی پیش آمده برای مظاهری و نیمکت‌نشینی حسینی در استقلال، تنها رقیب عابدزاده در مسیر حضور در ترکیب اصلی تیم ملی علیرضا بیرانوندی است که امشب روی نیمکت ذخیره‌ها بود و رقابت فشرده‌ دروازه‌بان‌های تیم ملی تا جام ملت‌ها ادامه داشته باشد.

واکنش‌های ديشب امیر عابدزاده به ویژه در دفع شوت‌های از راه دور بازیکنان ازبکستانی یادآور رفلکس‌های پدرش در دوران بازیگری بود.

ارسال نظر

 • ناشناس

  بیرانوند هر چی شد از زحمت خودش شد ولی امیر عابدزاده اگه بچه عابد زاده نبود عمرا به اینجا نمیرسید

 • دماوند

  اصلا عملکرد خوبی هم نداشت.گاف های سنگین می داد که اگر تیم مقابل حرفه ای بود چند گل به ایران می زد.بی جهت فضا سازی نکنید.حسینی بهتر از امیر است.

 • عباس

  دعوت از بچه عقاب حرکت زیرکانه کیروش و برای جلب حمایت عقاب در مواجه با بزرگان فوتبال است
  شما تماشا کنید فیزیک بیرانوند وپرشهایش را وهمچنین حسین حسینی را که فوق العاده است عدم دعوت از حسینی در جام جهانی و جایگزینی او با عابد زاده جوان وحشتناک بود هیچکس بخاطر احمد عابد زاده اعتراضی نکرد.!!!!
  درخداحافظی زود هنگام گوجی ستاره بزرگ ومحجوب فوتبال و سکوی پرتاب کیروش و عامل بقای او در ایران که در سن 30 سالکی و در حالیکه در لیک هلند بازی میکرد با نکاه منفی کیروش کمرنگ ومجبور به خداحافظی شد. نیز مطبوعات سکوت کردند.سایه او بر سر کیروش بسیار سنگینی میکرد.

  عادل نیزکه میخواهددر فوتبال ما قادر(بگفته سامان گوران) باشد در بزرگ کردن کاذب این مربی افسار گسیخته نقش بی بدیل داشته است.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار