گوناگون

حاج رضایی: فوتبال ملی در آتش می سوزد

پارسینه: مربی پیشین تیم ملی معتقد است آتشی که کی‌ر‌وش گفته باعث سوختن برانکو می‌شود، در اصل فوتبال ایران را می‌سوزاند. او همچنین گفت که نباید به قیمت تحقیر شدن دنبال صعود به جام جهانی باشیم.

مصاحبه - تحریریه پارسینه | امیر حاج‌رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار پارسینه در خصوص حاشیه‌های اخیر فوتبال ایران و درگیری‌های کارلوس کی‌روش با برانکو که در نهایت به استعفای سرمربی تیم ملی منجر شده است، گفت: واقعاً اگر بخواهم حرفی کوتاه بزنم، حرفم کلیشه است، اما باید بگویم کارشناسان، رسانه‌ها، هواداران و هر کسی که به نوعی با فوتبال ارتباط دارد، تنش جاری در فوتبال ما را محکوم می‌کند.

وی افزود: می‌خواهم اشاره‌ای کنم به بخشی از بیانیه آقای کی‌روش؛ اشاره من نه در نقد او، بلکه نکته بسیار مهمی است که باید بگویم. کی‌روش در بخشی از این بیانیه گفته «آقای برانکو خودت در آتشی که روشن شده است، خواهی سوخت»، اما اینطور نیست آقای کی‌روش! نه برانکو در این آتش می‌سوزد و نه شما، بلکه این فوتبال ملی ایران است که در آتش می‌سوزد. دو مربی گران قیمت، دستمزد بالای خود را می‌گیرند و یک روز از این کشور می‌روند و ما می‌مانیم و این آتش که فوتبال‌مان را سوزانده است. حالا جدا از پولی که این دو مربی گرفته‌اند و به نظرم می‌شد با این پول خیلی از دردهای‌مان را دوا کنیم، فوتبال ملی آسیب می‌بیند و هیچ نفعی هم برای ما ندارد. این جدل‌ها و حاشیه‌ها بین این دو مربی هم از سوی همه محکوم است.

پیشکسوت فوتبال ایران یادآور شد: این جدل‌ها و حاشیه‌ها سخت گرفته می‌شود که یک دلیل دارد و آن هم بحث مدیریتی در فوتبال ماست. اگر کسی استخدام می‌شود، اگر قراردادی هست و حقوقدانی این قرارداد را تنظیم کرده و همه چیز مشخص شده، رئیس و مرئوس هم مشخص است. کجای دنیا دیدید یک مربی بیاید و مدیر باشگاهی را اخراج کند؟

حاج‌رضایی با اشاره به استعفای کارلوس کی‌روش در آستانه بازی‌های دور برگشت انتخابی جام جهانی خاطرنشان کرد: اکنون با مسئله‌ای مواجه شده‌ایم که بسیار حساس است. با این حال من همواره گفته‌ام جام جهانی نباید آخرین آرزوی ما باشد، چون چهار بار به جام جهانی رفته‌ایم، اما حاصلی برای ما نداشته است. با صعود به جام جهانی مردم خوشحال می‌شوند، جشن می‌گیرند و خیلی اتفاقات دیگر رخ می‌دهد، اما فقط 31 کشور به جام جهانی می‌روند که همراه با میزبان 32 تیم می‌شوند. آیا سوای این 32 کشور، دنیا برای دیگر کشورهای که به جام جهانی نرفته‌اند به پایان می‌رسد؟ ما اکنون در حال قربانی کردن اصول فوتبال برای رفتن به جام جهانی هستیم. حالا باید تمام اصول و شرافت‌مان را بدهیم تا کی‌روش تیم ملی را به جام جهانی ببرد!


مربی پیشین تیم ملی استعفای کی‌روش را تاکتیکی دانست و گفت: کی‌روش استعفاهای تاکتیکی زیادی می‌دهد تا بعد از این استعفاها قدرت بیشتری کسب کند. من مانده‌ام برای چه باید این همه باج به او بدهیم و تحقیر شویم؟ درک نمی‌کنم که چرا باید اینگونه باشد؛ تحقیر شویم به قیمت رفتن به جام جهانی؟


وی در خصوص اینکه کی‌روش پس از جام جهانی 2014 برزیل گفت اگر فرصتی چهار ساله داشته باشد تیم ملی در جام جهانی بعدی از گروهش صعود خواهد کرد اما اکنون بازهم سقف آرزوها کوتاه شده و صعود به جام جهانی را کاری غیر ممکن تلقی می‌کند، گفت: همانطور که گفتم، کی‌روش باهوش است و بعد از پنج شش سال حضور در ایران نبض جامعه ما را در دست می‌گیرد. او می‌داند استراتژی‌های خود را در چه زمانی پیاده کند. ما مثل خیلی از کشورهای دنیا هستیم و به این موضوع اهمیت می‌دهیم. نقل قولی از ریوالدو شده بود که فوتبال برای گرسنه‌هاست و ما می‌توانیم این مصداق را به خوبی شرح بدهیم.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار