گوناگون

برترين گلزنان سال ۲۰۱۳ فوتبال جهان

پارسینه: کريستيانو رونالدو که در سال گذشته توانست 63 گل به ثمر برساند، اين بار توانست با گلزني برابر والنسيا تعداد گل‌هايش را در سال 2013 به عدد 69 برساند تا در صدر جدول برترين گلزنان سال قرار گيرد.

ورزش 3: با نزديک شدن به پايان سال 2013 و تعطيلي نيم فصل ليگ‌هاي اروپايي برترين بازيکنان سال 2013 معرفي شدند که کريستيانو رونالدو با به ثمر رساندن 69 گل توانست بالاتر از زلاتان ابراهيموويچ و ليونل مسي برترين گلزنان سال 2013 شوند.

کريستيانو رونالدو که در سال گذشته توانست 63 گل به ثمر برساند، اين بار توانست با گلزني برابر والنسيا تعداد گل‌هايش را در سال 2013 به عدد 69 برساند تا در صدر جدول برترين گلزنان سال قرار گيرد.

کريستيانو رونالدو در سال 2013 موفق شد 38 گل در ليگ اسپانيا ، 15 گل در ليگ قهرمانان اروپا و شش گل در کوپا دل ري به ثمر رساند و هم‌چنين موفق شد 10 گل به همراه تيم ملي پرتغال به ثمر رساند. اين درخشش باعث شده است تا نام مهاجم پرتغالي رئال مادريد بالاتر از فرانک ريبري به عنوان گزينه اصلي دريافت "توپ طلاي فوتبال جهان در سال 2013 " قرار گيرد.

زلاتان ابراهيموويچ از مصدوميت ليونل مسي استفاده کرد و با گلزني در ليگ فرانسه توانست 47 گله شود و در رده دوم قرار گيرد. او البته با تيم ملي کشورش ناکام بود و نتوانست در پلي‌آف انتخابي جام جهاني از پس پرتغال بربيايد. ليونل مسي که در اين فصل با مصدوميت دست و پنجه نرم مي‌کرد با زدن 45 گل در رده سوم قرار گرفت.

مسي فصل گذشته توانسته بود در يک فصل 93 گل به ثمر برساند و رکورد گلزني در يک فصل را به نام خود ثبت کند.

** برترين گلزنان سال 2013 فوتبال جهان به اين شرح است:

1- کريستيانو رونالدو، (پرتغال - رئال مادريد ) 69 گل

2- زلاتان ابراهيموويچ، (سوئد - پاري سن ژرمن ) 47 گل

3- ليونل مسي، (آرژانتين - بارسلونا ) 45 گل

4- لوئيس سوآرس، (اروگوئه - ليورپول ) 42 گل

5- ادينسون کاواني، (اروگوئه - پاري سن ژرمن ) 41 گل

6- روبرت لواندوفسکي، (لهستان - بوروسيادورتموند ) 39 گل

7- ديگو کاستا، (اسپانيا - آتلتيکو مادريد ) 36 گل

8- جکسون مارتينس، (کلمبيا - پورتو ) 33 گل

9- روبين فان پرسي، (هلند - منچستريونايتد ) 31 گل

10- سرخيو آگرو، (آرژانتين - منچسترسيتي ) 30 گل

با توجه به مصدوميت سرخيو آگرو و روبين فان پرسي تنها لوئيس سوآرس ، مهاجم اروگوئه‌اي ليورپول فرصت اين را دارد تا با گلزني برابر منچسترسيتي و چلسي بتواند رکورد گلزني خود را در سال 2013 بهبود ببخشد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار