گوناگون

آلمان بستر ساز وقوع یک فاجعه هسته‌ ای!

آلمان بستر ساز وقوع یک فاجعه هسته‌ ای!

تاسیسات ذخیره سازی زباله هسته ای Asse در آلمان در معرض خطر پر شدن از آب است. بیش از صدهزار بشکه زباله رادیواکتیو در اینجا ذخیره می شود. وزیر محیط زیست ایالت نیدرزاکسن در این باره ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش پارسینه و به نقل از تسنیم؛ وزیر محیط زیست ایالت نیدرزاکسن آلمان درباره خطر نفوذ آب به تاسیسات ذخیره سازی زباله هسته‌ای در این منطقه و اختلال در بازیابی زباله‌های رادیواکتیو که می‌تواند منجر به وقوع یک فاجعه شود، هشدار داده است.

تاسیسات ذخیره سازی زباله هسته ای Asse در آلمان در معرض خطر پر شدن از آب است. بیش از صدهزار بشکه زباله رادیواکتیو در اینجا ذخیره می شود. وزیر محیط زیست ایالت نیدرزاکسن در این باره ابراز نگرانی کرده است.

آب نمکی که برای مدت طولانی به داخل تاسیسات مخروبه ذخیره سازی زباله هسته ای Asse در نیدرزاکسن نفوذ کرده است، سیاستمداران و کارشناسان را نگران کرده است. آب نمکی که به تاسیسات ذخیره سازی زباله های هسته ای نفوذ می کند برای مدت طولانی در مقادیر تقریبا ثابت جمع آوری می شد. اکنون تغییراتی در این منطقه ایجاد شده که حاکی از نفوذ آب به این تاسیسات بوده و خطراتی را ایجاد کرده است.

"کریستین مایر"، وزیر محیط زیست ایالت نیدرزاکسن در این باره گفت: من نگران هستم. وی تاکید کرد که فاجعه هسته‌ای در Asse در حال ورود به فصل جدیدی است. به گفته این مقام آلمانی باید هرچه سریعتر اقداماتی را انجام دهیم تا از انتشار بی رویه محلول نمک در این معدن جلوگیری شده و بازیابی زباله های رادیواکتیو از Asse به خطر نیفتد.

اشپیگل قبلاً در گزارشی وضعیت نامشخص این معدن سابق در نزدیکی رملینگن در منطقه ولفن‌بوتل را بررسی کرده بود. آیریس گرافاندر، رئیس جدید شرکت عامل (BGE)، در ماه آوریل وضعیت را دشوار توصیف کرد. وی تاکید کرد: "به طور کامل نمی توان برنامه ریزی کرد که این کوه و معدن چگونه توسعه می یابد. ما از این تغییر عمده در دسترسی به آب نگران هستیم.

این معدن حاوی حدود 126000 بشکه زباله رادیواکتیو سطح پایین و متوسط در 13 محفظه است. چون آب در حال ورود است، این معدن باید تخلیه شود. طبق اطلاعات BGE، برای مدت طولانی، روزانه حدود دوازده متر مکعب آب به داخل نفوذ می کرد. این مقدار در محل جمع آوری اصلی چند ماه است که در حال کاهش است. گرافاندر گفت: "این بدان معناست که آب در جای دیگری می ماند. این ما را نگران می کند."

کارشناسان در نیدرزاکسن در حال حاضر در تلاش برای مکان یابی و تعمیر مناطق احتمالی آسیب هستند. ضمناً شرکت بهره بردار تقاضای بازسازی کامل محل پذیرش اصلی در سطح 658 متری را نیز داده است. مسئولین قرار است در یک جلسه عمومی در کمیته محیط زیست، انرژی و حفاظت از آب و هوا پارلمان ایالتی نیدرزاکسن در پایان ماه مه نظر خود را ارائه دهند و به سؤالات نمایندگان پاسخ دهند.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار