گوناگون

روایت مهندس شرکت بویٔینگ، از ناامنی هواپیمای مسافربری بویٔینگ ۷۸۷

روایت مهندس شرکت بویٔینگ، از ناامنی هواپیمای مسافربری بویٔینگ 787

سام صالح پور، مهندس شرکت صنایع هوافضایی بویٔینگ، می گوید هواپیمای مسافربری بویٔینگ 787 از امنیت کافی برخوردار نیست و قطعاتش می تواند در آسمان از همدیگر باز شده و سقوط کند.

به گزارش پارسینه و به نقل از العربیه؛ صالح پور که مهندس کنترل کیفیت در این شرکت آمریکایی است، دوشنبه 27 فروردین به «ان بی سی» نیوز گفت، بویٔینگ «مسایٔل ایمنی» مربوط به اتصال دو بخش از بدنه بویٔینگ 787 را درنظر نگرفته است. موضوعی که به گفته صالح پور می تواند به عواقب فاجعه بار منجر شود.

سام صالح پور هفته گذشته برای اولین بار این ادعا را در روزنامه نیویورک تایمز مطرح کرد و انتظار می رود روز چهارشنبه مقابل یکی از کمیته های فرعی سنای آمریکا شهادت دهد.

شرکت بویٔینگ روز گذشته با انتشار بیانیه ای ادعای سام صالح پور را رد و بر امنیت کامل بویٔینگ 787 تاکید کرد. در این بیانیه که ان بی سی آن را منتشر کرد، بویٔینگ مدعی شد که این هواپیما در تمام آزمایش ها عملکرد موفقیت آمیزی داشته و با نظارت اداره هوانوردی فدرال آمریکا مسایٔل مطرح شده از سوی منتقدان را بررسی کرده است.

صالح پور، که به مدت 15 سال در بویٔینگ کار می کند، در ژانویه گذشته نقص کیفی هواپیمای 787 را به اداره هوانوردی فدرال آمریکا گزارش کرد. او مدعی است که پس از ارایٔه گزارش نقص کیفی این هواپیما به مدیرانش، بویٔینگ در پاسخ او را به خط تولید دیگری منتقل کرده است.

روایت مهندس شرکت بویٔینگ، از ناامنی هواپیمای مسافربری بویٔینگ 787

گزارش های متعددی از وقوع حادثه برای هواپیماهای مسافربری بویٔینگ از جمله بویٔینگ 737 مکس در ماه های گذشته منتشر شده است. بویٔینگ می گوید این حوادث و ادعای منتقدان را بررسی می کند.

پیش از این جان بارنت، مدیر پیشین کنترل کیفیت بویٔینگ، با حضور در جلسه استماع سنا شهادت داده بود که مدیران بویٔینگ به کارگران شرکت فشار وارد می کنند تا مشکلات احتمالی را ثبت نکنند.

پیکر جان بارنت یک روز بعد در پارکینگ هتلی پیدا شد. پلیس اعلام کرد او احتمالا خودکشی کرده اما شماری از کاربران رسانه های اجتماعی گزارش خودکشی را نپذیرفته و احتمال قتل او را مطرح کردند.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار