گوناگون

اخطار عجیب گوگل به کاربران اندروید درباره پیام‌رسان «بله»

اخطار عجیب گوگل به کاربران اندروید درباره پیام‌رسان «بله»

شرکت گوگل با نمایش اعلانی به کاربران گوشی‌های مجهز به سیستم‌ عامل اندروید هشدار داد پیام‌رسان «بله» از اطلاعات موجود در دستگاه تلفن همراه آن‌ها سوء استفاده می‌کند.

پارسینه: روز گذشته اخطاری از سوی سپر ایمنی گوگل برای کاربران گوشی‌های مجهز به سیستم‌ عامل اندروید ارسال و از آنها درخواست شده تا پیام‌رسان «بله» را به دلیل ناامن بودن از گوشی‌های خود حذف کنند. شرکت گوگل با نمایش اعلانی به کاربران گوشی‌های مجهز به سیستم‌ عامل اندروید هشدار داد که پیام‌رسان «بله» از اطلاعات موجود در دستگاه تلفن همراه آنها سوءاستفاده می‌کند.

این اخطار از سوی سپر ایمنی گوگل صادر شده است که وظیفه بررسی امنیت برنامه‌ها و حفاظت از داده‌های کاربران را دارد. در متن این هشدار تاکید شده که پیام‌رسان بله در تلاش است تا از اطلاعات شخصی افراد مانند پیامک‌ها، تصاویر، فایل‌های صوتی یا تاریخچه تماس کاربران تلفن‌های هوشمند اندرویدی سوءاستفاده کند. گوگل به کاربران پیشنهاد داده است این برنامه را از روی دستگاه خود حذف کنند.

مدیران پیام‌رسان بله که متعلق به بانک ملی است تا این لحظه واکنشی به این موضوع نشان نداده‌اند. گوگل در اقدامی مشابه، در آبان ماه ۱۴۰۱ هم با نمایش اخطاری در دستگاه‌های اندروید از ناامن بودن پیام‌رسان روبیکا خبر داده بود. مدیران وقت روبیکا این اقدام گوگل را «ترور دیجیتال» توصیف کرده و ابراز امیدواری کردند که این ترور نافرجام باشد. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم با انتشار بیانیه‌ای نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و آن را «غیرمسوولانه» دانست. در ادامه و در تلافی این اقدام گوگل، فروشگاه برنامه‌های اندرویدی «گوگل پلی» در ایران مسدود شد.

منبع: سیتنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار