گوناگون

امنیت تلفن همراه:

نکات مهم برای بالابردن امنیت تلفن همراه

نکات مهم برای بالابردن امنیت تلفن همراه

امروزه امنیت مسئله بزرگی است که شکسته شدن آن برای تلفن شما چیزی بیش ازدست دادن چند شماره تلفن خواهد بود.

پارسینه: تلفن های هوشمند امروزی، علاوه بر قابل حمل بودن، اطلاعات شخصی ما راهم با خود حمل می کنند!  

ما درباره حسابهای شبکه های اجتماعی، فایلهای شخصی و محرمانه، اسناد مهم، ایمیلها، تصاویر و پیا مها و چندین و چند مورد دیگر صحبت می کنیم. 

در این بین اندروید سیستم عاملی فراگیر و رایج است که کاربران بسیاری ازآن استفاده می کنند ، اساس اندروید هم منبع کاملاً باز یا به اصطلاح Open Source بودن است که به خودی خود می تواند امنیت گوشی شما را پایین بیاورد. 

 لذا با رعایت نکات زیر امنیت تلفن همراه خود را فراهم نمایید :  

1- بروی گوشی های دارای سیستم عامل اندروید خود از یک آنتی ویروس قوی مانند ((Security Mobileاستفاده نمایید.  

2- برروی گوشی و تبلت خود رمزهای پیچیده و غیرقابل حدس بگذارید و با نتخاب یکی از روش های Pattern, PIN, ویا Passwordامنیت آن را بالا ببرید.  

3- با تبلت و گوشی به هیچ عنوان اطلاعات محرمانه خود را رد و بدل نکنید و سعی کنید برای این کار از یک رایانه مطمئن استفاده کنید.  

4- به هیچ عنوان با تبلت و یا گوشی خود که دارای اطلاعات محرمانه است ازاینترنت های وای فای رایگان در اماکن عمومی استفاده نکنید و یا امورات مهم ومحرمانه خود را با استفاده از این اینترنت های وای فای رایگان انجام ندهید.  

5- از قراردادن هرگونه اطلاعات شخصی برروی تبلت و گوشی خودداری نمایید و تا قبل از اینکه گوشی و یا تبلت شما مفقود، سرقت یا هک و یا خراب شود اطلاعات مهم رون آن را خارج نمایید . 

6- اطلاعات مهم درون گوشی، تبلت و لپ تاب خود را درون هارد اکسترنال ویافلش مموری  نگهداری و برروی آنها رمز گذاشته و درجایی امن نگهداری کنید.  

7-  برای تمام برنامه های خود password بگذارید؛ نرم افزارهایی چون applock این کار را به راحتی برای شما، انجام می دهند. 

8-برروی گوشی خود نرم افزارهای مکان یاب مانند (Find My Phon ) نصب نمایید تا در زمان سرقت و یا مفقودی گوشی خود را در اسرع  وقت پیدا نمایید.  

9- هنگامی که گوشی را برای تعمیر می برید حتماً تمامی اطلاعات آن رابه طور کامل تخلیه نمایید و آن را به تعمیرکاران باتجربه و قابل اعتماد بسپارید.  

10 - استفاده از Wi-Fi و Blue tooth را محدود کنید و زمانی که نیازی نیست آن را خاموش نمایید.  

11- بلوتوث گوشی خود را همیشه خاموش نگه دارید و از دریافت بلوتوث ناشناس خودداری کنید.  

12- از اطلاعات گوشی و یا تبلت خود، یک نسخه پشتیبان بگیرید. 

13- به هیچ عنوان اجازه ندهید افراد غریبه و یا کسانی که نمی شناسید از اینترنت شخصی شما چه بر روی سیستم و چه بر روی گوشی همراه استفاده نمایند. 

14- هیچگاه با گوشی و یا تبلت دیگران کارهای مهم و شخصی خود از قبیل تراکنش های بانکی، وارد شدن به ایمیل و صفحات شخصی خود را انجام ندهید. 

15- درصورتی که گوشی شما سرقت شد بعد از انجام شکایت در مراجع قانونی با شماره گیری # 101 * از سیستم ردیابی ایرانسل و با شماره گیری # 2143 * 10 * با ارسال سریال گوشی مندرج برروی جعبه گوشی از سیستم ردیابی سیم کارت های دائمی همراه اول استفاده نمایید. 

16- درصورتی که جعبه گوشی خود را گم کرده اید و نیاز به سریال گوشی خود دارید می توانید با زدن کد # 06 #* سریال گوشی )  IMEI ( را مشاهده نمایید. 

فرماندهی انتظامی تهران بزرگ 

معاونت اجتماعی-اداره افکارعمومی 

سرهنگ حمیدرضا براتی

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار