گوناگون

از واکنش کیهان به یادداشت اخیر جهانگیری تا تغییر نام «شهرک اکباتان» به «شهید آرمان»

از واکنش کیهان به یادداشت اخیر جهانگیری تا تغییر نام «شهرک اکباتان» به «شهید آرمان»

پارسینه: مشغله فراوان گاهی باعث می‌شود از بخش مهمی از اخبار ساعات گذشته بی اطلاع بمانید یا درست در لحظاتی که در حال استراحت بودید، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته که در جریان آن‌ها هم قرار نگرفته اید، ما تلاش می‌کنیم صبح هر روز مهم‌ترین این رویداد‌ها را که گاهی از نظر‌ها دور افتاده و کمتر به آن پرداخته می‌شود به اطلاع مخاطبانمان برسانیم.

تحریریه پارسینه| درست در لحظاتی که در کوران مشغله روزانه گرفتار و یا در حال استراحت بودید، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته است، پارسینه تلاش می‌کند هر بامداد مهم‌ترین اخبار ایران و جهان در طی ساعات گذشته را به اطلاع مخاطبانش برساند. پارسینه هیچگونه دخل و تصرفی در اخبار بامدادی ندارد و صحت و سقم رویداد‌ها و انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست.

وزیر ارتباطات: پلتفرم‌های داخلی مکلفند نصف تعداد فالوور‌ها در پلتفرم‌های خارجی را برای کسب‌وکار‌ها فراهم کنند

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات در آیین رونمایی از طرح حمایت از کسب‌وکار‌های اقتصاد دیجیتال کشور اعلام کرد که پلتفرم‌های ایرانی مکلفند نصف تعداد فالوور در پلتفرم‌های خارجی را برای کسب‌وکار‌ها فراهم کنند. گفتیم برای آن‌ها فالوور بگیرند، با پین کردن و تبلیغ کردن در این روز‌ها هزاران فالوور و خریدار واقعی به کسب و کار‌ها در پلتفرم‌های داخلی سرازیر شده است.

گوگل دیسکاور فیلتر شد

دیجیاتو نوشت که بررسی‌های این رسانه حاکی از آن است که گوگل دیسکاور روی اینترنت موبایل در دسترس نیست و ظاهرا فیلتر شده است. دیسکاور، در واقع یک فید خبری است که گوگل توسط آن، اخبار و مقالات در دسته‌بندی‌های منتخب افراد را روی موبایل به دست آن‌ها می‌رساند.

واکنش کیهان به یادداشت اخیر جهانگیری

کیهان درباره یادداشت اخیر جهانگیری درباره شنیدن صدای مردم نوشت: «در دولت سابق و در حوادث سال‌های 96 و 98، برخی دولتمردان و از جمله رئیس‌آن، دستور برخورد قاطع با اغتشاشگران کف خیابان و بستن برخی پیام‌رسان‌های بیگانه را صادر کردند...

درباره نقش دولتمردان سابق در ایجاد مجال برای اغتشاش کافی است به ماجرای شبیخون قیمت بنزین و اظهار بی‌خبری رئیس‌جمهور وقت اشاره کنیم. همچنین در حالی که مردم توقع رسیدگی به مشکلات اقتصادی را داشتند، آن دولت سرگرم سیاسی‌کاری و حاشیه ‌سازی و دامن زدن به شکاف و دوقطبی میان اقشار مختلف مردم بود.

همین امر موجب شد تورم در دولت روحانی با نرخ 60 درصدی، رکورد 60- 70 سال اخیر را جابه‌جا کند و موجب نارضایتی مردم شود. و همان روند موجب شد مقبولیت رئیس‌دولت به زیر 6 درصد سقوط کند. این همان دولتی است که با قیمت‌گذاری 4200 تومانی ارز و واگذاری 60 میلیارد دلار به همین نرخ، رانت بزرگی را برای رانت‌خواران در ازای تحمیل فقر به مردم فراهم کرد. اسم این ارز را نشریات حامی دولت سابق، «ارز جهانگیری» گذاشته بودند و به هنگام تصویب آن، آقای جهانگیری را در شکل و شمایل سوپرمن تصویر می‌کردند!...

مردم عادی که در مقام اعتراض جای خود دارند؛ آقای روحانی صاحب‌نظران منتقد را بارها با انواعی از ناسزاها و اهانت‌ها نواخت که در تاریخ دولت‌های پس از انقلاب بی‌سابقه است. توهین‌هایی که حتی موجب شرمندگی برخی دولتیان در محافل رسانه‌ای و دانشگاهی و سیاسی و کارشناسی شد.»

فاطمی امین وزیر صمت باقی ماند

مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز طرح استیضاح سیدرضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت را مورد بررسی قرار داد. رئیس جمهور در جلسه امروز حضور نداشت البته رییسی هم به صورت شفاهی و هم به صورت کتبی در نامه‌ای ضمن تشکر از نمایندگان اعلام کرد که به دلیل استقبال از نخست وزیر ارمنستان نتوانسته در جلسه استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت حضور یابد.

نمایندگان متقاضی استیضاح، دلایل مخالفت خود با فاطمی امین را تشریح کردند که عمدتا حول محور خودروسازی کشور می گذشت. در مقابل فاطمی امین با پذیرش ضعف ها و ذکر این نکته خود نیز از وضعیت خودروسازی راضی نیست گزارشی از عملکرد خود در این حوزه ارائه کرد.

در نهایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مخالفت با استیضاح سیدرضا فاطمی‌امین، مجددا به او رای اعتماد دادند و با ۸۴ رای موافق، ۱۸۲ رای مخالف، ۶ رای ممتنع و ۲ رای باطله از مجموع ۲۷۴ او در وزارت صنعت، معدن و تجارت ابقا شد.

محسن منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهور شد

سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در حکمی «محسن منصوری» را به سمت معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری منصوب کرد.

«محسن منصوری» متولد خرداد ۱۳۶۳ در شهرستان و رامین و دارای مدرک کارشناسی مکانیک با گرایش ساخت و تولید از دانشگاه شهید رجایی تهران و کارشناسی ارشد مدیریتی آموزشی از دانشگاه تهران است.

وی پیش از این استاندار تهران بود.

دادگستری آذربایجان غربی: فرشته احمدی با شلیک گلوله از داخل خانه خود کشته شده است

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در رابطه با جزئیات فوت خانم فرشته احمدی در شهرستان مهاباد اظهار کرد: برای بررسی علت فوت خانم احمدی پرونده کیفری تشکیل شده است. عتباتی بیان کرد: طبق بررسی‌هایی که تا امروز انجام شده اثبات گردیده، شلیک گلوله از داخل منزل این فرد انجام شده و این موضوع را اعضای خانواده این خانم هم تایید کرده اند. حسب اعلام مراجع انتظامی و امنیتی در محدوده منزل این خانم در زمان وقوع حادثه هیچ گونه تجمع، اغتشاش و حضور پلیس نیز وجود نداشته است.

فرودگاه امام: تا به این لحظه هیچ گونه پرواز اختصاصی برای خروج عده‌ای خاص از کشور نداشته‌ایم

سعید چلندری سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام درباره انتشار اخباری مبنی بر انجام پرواز‌های خارج از برنامه برای خروج عده‌ای خاص از کشور اظهار داشت: تا به این لحظه هیچ پرواز اختصاصی از فرودگاه امام انجام نشده و تمام پرواز‌ها برنامه‌ای بوده که اطلاعات آن از طریق تابلو پروازی در انتشار عمومی می‌شود و پرواز‌های کارگو هم طبق روال انجام می‌شود.

فروش آنلاین پوشاک ۷۰ درصد و فروش فروشگاهی ۵۰ درصد افت کرده

مجید افتخاری عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک از افت حداقل ۷۰ درصدی فروش آنلاین پوشاک و حدود ۵۰ درصدی در فضای فروشگاهی در پی اختلال در اینترنت و ناآرامی‌های اخیر خبر داد و گفت: در این شرایط باید بسته‌های حمایتی کوتاه‌مدت برای کسب و کار‌ها در نظر گرفته شود.

تغییر نام «شهرک اکباتان» به «شهید آرمان» با اسپری در تابلو‌های شهری

برخی تصاویر منتشر شده از تغییر نام شهرک اکباتان به «شهید آرمان» در تابلو‌های شهری با اسپری و از سوی افراد ناشناس حکایت دارند. برخی از فعالان اصولگرا با انتشار تصاویر این تغییر و با هشتگ شهید آرمان در صفحات شبکه‌های اجتماعی خود، نوشته اند: «فعلا با تغییر اسم شروع کردیم:)»این در حالی است که علیرضا نادعلی، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران دیروز اعلام کرد: این شورا در زمینه نام گذاری معابر و بوستان‌های شهر به نام مبارک شهدا فعال است، اما تعیین نام و تغییر نام شهرک‌ها در حوزه اختیارات شورای اسلامی شهر تهران نیست و این موضوع به هیات مدیره شهرک‌ها مربوط می‌شود. /خبرآنلاین

سرمربی عربستان: انگلیس و ایران از گروه خود در جام جهانی صعود می‌کنند

شبکه «الکاس» قطر در آستانه آغاز مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر میهمانی دعوت می‌کند تا درباره این مسابقات پیش بینی انجام دهند. اما شب گذشته بخشی از پیش بینی هروه رنار منتشر شد. سرمربی عربستان در پیش بینی مرحله گروهی در رابطه با گروه دوم پیش بینی کرد که انگلیس و ایران به عنوان تیم‌های اول و دوم به مرحله یک هشتم نهایی صعود می‌کنند. طبق پیش بینی سرمربی تیم ملی عربستان رقیب شاگردان کی روش در مرحله بعد تیم ملی سنگال قهرمان آفریقا خواهد شد.

رابرت مالی: وقتمان را برای توافق هسته‌ای ایران هدر نمی‌دهیم

این دیپلمات آمریکایی با ادعای اینکه بار‌ها در مذاکرات وین به حصول توافق برای بازگشت به برجام «بسیار نزدیک» شده بودند، اما اظهار داشت: «هر بار که ما نزدیک می‌شدیم، ایران درخواست‌های فرعی جدیدی مطرح می‌کرد که مذاکرات را از مسیر خارج می‌ساخت». مالی درباره این ادعا‌های خود توضیح داد: «این دقیقا نقطه‌ای بود که ما در ماه آگوست و اوایل سپتامبر در آن قرار داشتیم، ولی از آن زمان تاکنون هیچ تحرکی انجام نشده است. هیچ اتفاقی درخصوص توافق هسته‌ای رخ نمی‌دهد، پس ما هم زمان خود را صرف آن نمی‌کنیم و وقتمان را برای هیچ چیز هدر نمی‌دهیم». طبق این گزارش، وی در ادامه اظهاراتش گفت: «ما وقتمان را جایی صرف می‌کنیم که فایده داشته باشد، از جمله حمایت از اعتراضات در ایران و تلاش می‌کنیم که انتقال تسلیحات از تهران به مسکو برای استفاده در جنگ اوکراین را متوقف کنیم». نماینده آمریکا در امور ایران با بیان اینکه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق این کشور سعی کرد جایگزین برجام را امتحان کند، اما این کار جواب نداد، اضافه کرد: «ما به‌خاطر تلاش کردن، عذرخواهی نمی‌کنیم و هنوز هم سعی می‌کنیم هر کاری بتوانیم برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی انجام دهیم. ترجیح ما استفاده از دیپلماسی با ابزار‌های فشار مخصوصا تحریم‌ها است. ولی اگر دیپلماسی شکست بخورد، تقریبا همه گزینه‌ها را روی میز نگه داشته‌ایم».

پیشروی سکه و دلار در کانال‌های ۱۵ و ۳۳

در معاملات امروز بازار ارز و سکه، قیمت هر اسکناس دلار آمریکا در معاملات آزاد با افزایش نرخ به رقم ۳۳۵۲۰ تومان و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز گران‌تر شد و به رقم ۱۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان رسید.

اسامی خودرو‌های وارداتی زیر ۱۰ هزار یورو

سخنگوی وزارت صمت اسامی خودرو‌های وارداتی زیر ۱۰ هزار یورو را اعلام کرد. امید قالیباف اظهار کرد: واردات خودرو از میان خودرو‌هایی با برند کره‌ای، ژاپنی و اروپایی انجام می‌پذیرد. سخنگوی وزارت صمت گفت: خودرو‌هایی مانند هیوندایی اکسنت، هیوندایی ۱۰، میتسوبیشی میراژ، چانگان سی اس ۳۵، ام جی ۳ و ام جی ۶، سیتروئن C ۳ و محصولی از شرکت فولکس واگن (سئات) در زمره مدل خودرو‌هایی است که قرار است به کشور وارد شوند که این خودرو‌ها در محدوده قیمت حدود ۱۰ هزار یورو قرار دارند.

ارسال نظر

 • ناشناس

  ضرباتی که تندروهای مصلحتی به ریشه نظام میزنند هیچ دشمنی نمی تواند بزند

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار