گوناگون

از افشاگری جنجالی کتایون ریاحی از آزار جنسی تا ماجرای رها شدن ۵ هزار نوزاد در ایران

از افشاگری جنجالی کتایون ریاحی از آزار جنسی تا ماجرای رها شدن ۵ هزار نوزاد در ایران

پارسینه: مشغله فراوان گاهی باعث می‌شود از بخش مهمی از اخبار ساعات گذشته بی اطلاع بمانید یا درست در لحظاتی که در حال استراحت بودید، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته که در جریان آن‌ها هم قرار نگرفته اید، ما تلاش می‌کنیم صبح هر روز مهم‌ترین این رویداد‌ها را که گاهی از نظر‌ها دور افتاده و کمتر به آن پرداخته می‌شود به اطلاع مخاطبانمان برسانیم.

تحریریه پارسینه| درست در لحظاتی که در کوران مشغله روزانه گرفتار و یا در حال استراحت بودید، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته است، پارسینه تلاش می‌کند هر بامداد مهم‌ترین اخبار ایران و جهان در طی ساعات گذشته را به اطلاع مخاطبانش برساند. پارسینه هیچگونه دخل و تصرفی در اخبار بامدادی ندارد و صحت و سقم رویداد‌ها و انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست.

شلیک هوایی و گاز اشک‌آور در تجمع اعتراضی مردم آبادان

خبرگزاری فارس: «مردم شهر‌های اصفهان، یزد، شاهین‌شهر و چند شهر خوزستان همزمان با عزای رئیس مکتب جعفری، در سوگ جانباختگان حادثه آبادان اشک ریختند. شامگاه جمعه حدود دویست نفر از مردم ماهشهر برای همدردی با جانباختگان حادثه متروپل آبادان گردهم آمدند. در تجمع میدان امام خمینی بندر ماهشهر مردم با سر دادن شعار‌هایی علیه مقصرین و مسببین حادثه آبادان خواستار محاکمه آن‌ها شدند. در آبادان هم چند صد تن از مردم با تجمع در محدوده چهارراه امیرکبیر تا سه‌راه شهید منتظری در سوگ همشهریان خود به عزداری پرداختند. «مسئول بی‌کفایت اعدام باید گردد» و «مرگ بر مسئول بی کفایت» عمده شعار‌های امروز مردم آبادان را تشکیل می‌داد. از روز گذشته ورود به منطقه حادثه که توسط داربست و کانتینر‌های فلزی محدود شده است، حتی برای خبرنگاران محدود شد و تنها نیرو‌های امداد و اورژانس در محدوده برج متروپل حضور دارند. با وجود اینکه دو شب گذشته تجمع مردم آبادان به طور مسالمت‌آمیز برگزار شد، امشب اصرار جمعیت برای ورود به محدوده برج تخریب شده متروپل اعتراض را به خشونت کشاند و پلیس با شلیک گاز اشک‌آور و تیرهوایی مردم را از محدوده امدادرسانی متفرق کرد.

حمله روزنامه کیهان به نوید محمدزاده و فرشته حسینی

روزنامه کیهان نوشت:نمایش «فرهنگ ایرانی- اسلامی» هنر می‌خواهد که شما ندارید! بازیگران و فیلمسازان ایرانی حاضر در هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن، با پوشش، اظهارات و رفتار‌های مشمئزکننده و دور از شأن هنرمند ایرانی، آبروی خود را بردند! جشــنواره فیلم کن، باز هم شاهد نمایش فیلم‌هایی در جهت تحقیر مردم ایران و همچنین رفتار تحقیرآمیز عوامل این فیلم‌ها بود! به جای فیلم‌ها، این حضور پرحاشـیه بازیگران در جشــنواره کن اســت که بحث‌برانگیز شده است. متأسفانه برخی از بازیگر‌ها که ادعای روشنفکری هم دارند، با پوششی غیرمتعارف و خلاف شأن بانوی ایرانی بر فرش قرمز کن حضور یافتند. حتی پوشش یکی از این بازیگرها، از شــدت مضحک بودن سوژه طنز در فضای مجازی شده است! ضمن این که رفتار یک بازیگر پرهیاهو و همسرش در حاشیه این جشنواره، با انتقادات بسـیاری از سوی هنرمندان و اهالی فرهنگ در ایران مواجه شده است؛ رفتاری که با حجب و حیای انسان ایرانی در تضاد است.

چرا مراسم سلام فرمانده در این تاریخ برگزار شد؟

روزنامه رسالت در پاسخ به انتقاداتی که از مراسم «سلام فرمانده» می‌شود، نوشت: اینکه گفته می‌شود چرا مراسم شب شهادت امام صادق علیه السلام برپا شده، این مراسم یک جشن نیست، محوریتش با سرودی است که نغمه‌های آن تماما از نوحه‌های امام حسین برداشته شده و بسیاری همراه با آن اشک می‌ریزند. گذشته از این، ما تنها در مورد یک تن از ائمه چیزی به عنوان ایام شهادت داریم و آن حضرت سیدالشهداست که کل دهه اول محرم را می‌توان عزای او دانست؛ لذا ایام شهادت امام صادق علیه السلام نداریم بلکه تنها روز شهادت ایشان را عزاداری می‌کنیم. اینکه عصر روز قبل از شهادت حتی مراسم جشن برگزار شود، عرفا و شرعا توهینی به رئیس مکتب تشیع حضرت جعفربن محمد قلمداد نمی‌شود. گذشته از این‌ها دست برنامه‌ریزان هم به لحاظ زمانی چندان باز نیست. این هفته، روز آزادسازی خرمشهر و روز دزفول را داشتیم و مراسم قدری به روز‌هایی که رنگ و بوی مقاومت دارند نزدیک‌تر بود. همچنین، چون مراسم ویژه بچه‌های دهه‌نودی است، مهم است که با امتحانات آنان تلاقی نداشته و حتما پنجشنبه باشد تا فرصت مطالعه برای بچه‌ها در روز جمعه فراهم باشد. دیگر اینکه، چون این برنامه مربوط با بچه‌های کم سن و سال است، نمی‌توان با تغییر زمان برنامه آن‌ها را به عبارتی سرد و گرم کرد. علاوه بر تمام این‌ها همین سال نود و هشت بود که تیم ملی ایران درست در روز عاشورا در همین ورزشگاه آزادی به مصاف کره جنوبی رفت و آب هم از آب تکان نخورد؛ روز عاشورا کجا و روز قبل از شهادت شیخ الأئمه کجا؟! مسابقه فوتبال کجا و اجرای «سلام فرمانده» کجا!

رها شدن ۵ هزار نوزاد در ایران صحت دارد؟

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره خبر منتشره در شبکه‌های اجتماعی در خصوص رها شدن ۵ هزار نوزاد در ده روز اخیر در سراسر ایران توضیح داد. او گفت: خبر رها شدن ۵ هزار نوزاد در ۱۰ روز اخیر در سراسر کشور صحت ندارد. این آمار یعنی سهم زیادی از متولدین ما باید در کنار خیابان رها شوند که اصلا این طور نیست. اول خرداد امسال، یک نوزاد که به تازگی بند نافش بریده شده بود، در سطل زباله‌ای در نزدیکی بیمارستان امیرالمومنین (ع) واقع در نازی‌آباد خیابان شیرمحمدی پیدا شد و توسط مردم به بیمارستان انتقال یافت. نوزاد دیگری نیز در ونک پیدا شده است. /همشهری آنلاین

عدم حذف سپاه از لیست یعنی به سرانجام نرسیدن احیای برجام

نماینده مردم قصر شیرین در مجلس درباره توییت مشاور تیم مذاکره‌کننده ایران که مساله سپاه را در مذاکرات فاقد اهمیت دانسته، می‌گوید که احتمالا نظر شخصی بوده، ولی نظر کلی نظام این است که سپاه حتما باید از لیست تحریم‌ها خارج شود. ماندن سپاه در فهرست تحریم‌ها یعنی به انجام نرسیدن برجام. شهریار حیدری در واکنش به توییت سید محمد مرندی که در آن عنوان کرده بود «بحث سپاه و لیست تروریسم هیچگاه برای ایران مهم نبود. برای ایران، بحث تضمین و راستی آزمایی همواره مهم بوده است. بقیه‌ی موارد اهرم است»، به «انتخاب» گفت: «ایشان دیدگاه خود را گفته و احتمالا نظر شخصی بوده است، ولی نظر کلی نظام، حاکمیت، تیم برجام، مجلس و مردم این است که سپاه حتما باید از لیست تحریم‌ها خارج شود.» این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: «سپاه یعنی مردم ایران و تحریم آن یعنی تحریم مردم. ما نمی‌توانیم سپاه را جدا از مردم بدانیم؛ سپاه یک نهاد مردمی و نظامی و برای مردم ایجاد شده است؛ بنابراین تحریم سپاه هیچ معنا و مفهومی ندارد و خروج سپاه پاسداران از لیست تحریم‌های امریکا و غرب، جزو اولین شرط‌های تیم مذاکره کننده بود. این مهم یک واقعیت است که هم باید طرف برجامی و هم تیم مذاکره‌کننده ما بپذیرد. کما اینکه خط قرمز دولت غرب و هم خط قرمز دولت فعلی هم خروج سپاه از لیست تحریم‌هاست.» حیدری در پایان خاطرنشان کرد: «مذاکرات داشت به خوبی پیش می‌رفت، ولی متاسفانه امریکا یکبار با بحث خروج از برجام و بار دیگر هم با نگه داشتن سپاه در لیست تحریم‌ها به دنبال به نتیجه نرساندن برجام است. از این روی، ماندن سپاه در فهرست تحریم‌ها یعنی به سرانجام نرسیدن احیای برجام. امیدوارم طرف غربی این منطق را بپذیرد که سپاه خط قرمز ماست و همچنین بحث‌های اساسی مثل تبادل بانکی و نفت، برای ما اهمیت دارد.»

پست افشاگرانه کتایون ریاحی

کتایون ریاحی که به دنبال انتشار مطالبی علیه سعید پورصمیمی، حواشی زیادی ایجاد کرده بود، امروز در پستی جدید در اینستاگرامش ادعای جدیدی مطرح کرد و نوشت:این عکس مربوط به بیست و پنج سال پیش است. آن سال‌ها آقای داوود رشیدی ریاست هیئت‌مدیره خانه سینما و آقای پورصمیمی دستیار یا معاون بودند. من توسط همکاران خودم و در خانه سینما به اتهامات واهی بازجویی و مواخذه شدم. آقای پورصمیمی که در نقش بازجو وارد شده بود با سوء‌استفاده از موقعیت خود به من تعرض کرد. روزگار سختی بود و من هیچ نگفتم. هنوز پس از ۲۵ سال روح و روانم از این حادثه تلخ التیام نیافته و آزرده است. به یاد داشته باشیم اگر ثروت، شهرت و قدرت مهار نشود، اگر اخلاق و قانون اقتدار نداشته باشند، این فساد است که همه جا با قلدری حکومت می‌کند.

۱۲۹ ساختمان بسیار پرخطر پایتخت را دریابیم!

مدیرعامل سابق سازمان آتش‌نشانی تهران:۱۲۹ ساختمان در تهران شرایط «بسیار پرخطر» دارند که هر چه زودتر باید اقدام فوری درباره آن‌ها انجام شود. قوانین حاضر، جامعیت و تأثیرگذاری لازم را برای ایمنی شهر ندارند که از مجلس می‌خواهیم در قوانین مربوط به ایمنی بازنگری داشته باشند و وقت اصلاح قوانین در حوزه ایمنی رسیده است. ورود دادستان به این موضوع می‌تواند نویدبخش تسریع در انجام اقدامات و الزاماتی باشد که نه تنها توسط مالکان یا بهره‌برداران بلکه توسط تمام دستگاه‌های مسئول باید در این حوزه صورت گیرد.

فاجعه بسیار وحشتناک‌تری که در انتظار آبادان بود

مسئول حراست ساختمان ویران شده متروپل گفت: برخلاف آنچه در رسانه‌ها مطرح می‌شود، متروپل ۱۰ طبقه نبود بلکه ۱۲ طبقه بود. چرا که باید طبقه منفی یک و همکف و ... را هم به آن اضافه کرد. قرار بود پارکینگ ساختمان متروپل در نوروز ۱۴۰۲ افتتاح شود و طبق کاتالوگی که خود عبدالباقی (مالک ساختمان) داده بود و ما بین مردم توزیع کرده بودیم، بنا بود ۸۰۰ خودرو در این پارکینگ‌ها حضور داشته باشند. عبدالباقی می‌خواست در این ساختمان، سینمامتروپل را نیز افتتاح کند.

امام جمعه شیراز: نفوذی‌های دشمن می‌گویند، تمام کنید

آیت‌الله لطف‌الله دژکام:چرا بعضی‌ها زمام خود را دست شیطان بزرگ داده‌اند و هر طرف که بگوید می‌روند؟ مگر امام راحل نفرمود آمریکا شیطان بزرگ است و رهبر عظیم الشأن ما امروز همان مسیر را که مبارزه با استکبار آمریکایی است ادامه نمی‌دهد؟ چرا برخی متوجه نیستند و نفوذی دشمن شده اند و می‌گویند تمام کنید. چه چیزی را تمام کنیم؟ آیا جنگ بین حق و باطل تمام شدنی است؟ آیا حق و باطل با هم صلح می‌کنند؟ خیر. مبارزه بین حق و باطل تمام شدنی نیست. ما پای این قولی که خدای متعال از ما گرفت آیا ایستادگی می‌کنیم یا خیر؟ که فرمود " أَنْ لَا نَعْبُدُوا الشَّیْطَانَ "، ما شیطان را نمی‌پرستیم و اطاعت از شیاطین نمی‌کنیم و فرمان شیاطین انس و جن را نمی‌بریم. به خدا قول داده ایم و پای قول خود می‌ایستیم.

ابوطالبی با انتقاد از مقاله کیهان: سیاست خارجی شأن ملی خود را از دست داده است

حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رییس جمهور سابق با انتشار توئیتی نسبت به پیشنهاد روزنامه کیهان درباره توقیف کشتی کره جنوبی هشدار داد. او نوشت:رها شدن مذاکرات هسته‌ای، تداوم تحریم‌های فلج‌کننده، بی‌سرانجامی برجام، مخالفت با مذاکره‌ی مستقیم با آمریکا، روابط با عربستان و جهان عرب، روابط با ترکیه و دیگر همسایگان، چون آذربایجان و…، نتایج مشعشع فشار‌های داخلی و سیاست‌های سرمقاله‌ای در کشور است. اکنون نیز مهم نیست که تهدید‌های بستن تنگه‌ی هرمز و چالش‌های کشتیرانی آزاد، چه مفاهیم و خطراتی را برای امنیت ملّی ایران پدید می‌آورد! بلکه مهم این است که نشان داده شود که فشار‌های داخلی و سرمقاله‌های روزنامه‌ای، سیاست خارجی کشور را تعیین می‌کنند. این امر، یعنی سیاست خارجی، شأن ملّی‌بودن خود را از دست داده است و از دست‌دادن شأنِ ملیِّ سیاست خارجی، یعنی سقوط به درون باتلاق کش و قوس‌های جناحیِ سیاست داخلی و این یعنی سعایت به جای سیاست، لجاجت به جای درایت، و بی‌مسئولیتیِ جناحی به جای مسئولیت پذیری ملّی!

گرانی‌ها را امتحان الهی می‌خوانند؛ یادشان رفته که پیش از این چه می‌گفتند

روزنامه جمهوری اسلامی با اشاره به سخنان آقایان کاظم صدیقی و احمد خاتمی نوشت: اینکه برخی از محترمینِ تریبون دار، می‌گویند، گرانی هست، اما مسئولان دلسوزند! خب تا وقتی نتوانند از سوز دل مردم اندکی بکاهند، دل سوز بودنشان چه سودی برای جامعه می‌تواند داشته باشد؟ برخی دیگر هم همچنان پای خدا را به میدان گرانی می‌کشند و امتحان الهی می‌خوانند وضع موجود را. یادشان نمانده است انگار پیش از این چه می‌گفتند در برابر گرانی! ولی مردم یادشان هست و رسانه‌ها ثبت کرده‌اند. چقدر خوب است آقایان که می‌خواهند امروز در این موضوع صحبت کنند، فرمایشات سال‌های قبل خود را رصد کنند و سنجیده بگویند تا حرفشان خریدار پیدا کند در این بازار گرانی. باری، دل سوزی خوب است، اما کافی نیست چنان که پیشتر‌ها هم نبود. خوب و دل سوز بودن کافی نیست باید توانمند بود و سوز دل مردم را که در حال کباب شدن است، به نسیم تدبیر، کمی فرو نشاند.

اعلام آمادگی احمدی‌نژاد برای کمک به رئیسی

بیگی، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مجلس گفت: احمدی نژاد هیچ گونه سهمی در دولت رئیسی ندارد بلکه حضور برخی وزرای دولت او به دلیل صلاحدید شخص رئیس جمهور است. وی ادامه داد: احمدی نژاد در دیدار خود با رئیسی در جلسه مجمع تشخیص تاکید کرد که از هیچ کمکی به دولت وی دریغ نمی‌کند. بیگی افزود: احمدی نژاد هیچگونه سهمی در دولت رئیسی ندارد بلکه حضور برخی وزرای دولت او به دلیل صلاحدید شخص رئیس جمهور است و لذا نمی‌توان که دولت رئیسی، دنبال روی دولت احمدی نژاد است.

واکنش مهاجرانی به حادثه متروپل

عطاءالله مهاجرانی به ماجرای متروپل واکنش نشان داد و نوشت: نخستین پرسشی که به ذهن می‌رسد، این است که چرا نام برج «متروپل» بوده است؟! فرهنگستان زبان کجاست؟ آیا هر کسی می‌تواند هر نامی خواست، با هر زبانی و واژگانی بر برج یا موسسه خود بگذارد؟ نظارتی بر کاربرد زبان و واژگان نیست؟

مرغ‌های بدون مشتری صادر می‌شود

معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی گفت: تعرفه صادرات مرغ و تخم مرغ حذف شده و در صورت وجود تولید مازاد، صادرات آزاد است.

یک لیتر شیر دامدار ایرانی را نمی‌گذاریم روی زمین بماند

ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که خرید تضمینی در هر لحظه‌ای که نیاز باشد انجام می‌شود، عنوان کرد: در مورد شیر هم همین طور هست، البته ما فقط خودمان در میدان نیستیم و با شرکت‌های بزرگ صحبت کرده‌ایم و صنایع لبنی به میدان آمده‌اند و با شعار این که "ما یک لیتر شیر دامدار ایرانی را نمی‌گذاریم روی زمین بماند" شروع کرده‌اند، سازمان تعاون روستایی هم در میدان برای جذب شیر اقدام می‌کند.

شرط و شروط وزیر صمت برای خریداران سهام خودروسازان

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای واگذاری سهام دو خودروساز کشور برنامه‌ریزی‌ها انجام شده و سندی در دست تدوین است که بر اساس آن اهلیت، توانایی، تخصص و تعهد خریداران این سهام به‌عنوان مهم‌ترین شروط در نظر گرفته خواهد شد.

تداوم دلار ۴۲۰۰ به شکل سابق دیگر ممکن نبود

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین می‌گوید نحوه اجرای سیاست حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و زمان اجرای آن اصلی‌ترین ابهام‌هایی است که برای کارشناسان و فعالان اقتصادی به وجود آمده است. مجیدرضا حریری اظهار کرد: در این تردیدی وجود ندارد که تداوم اجرای سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی به شکل سابق دیگر ممکن نبود و تقریبا هیچکس با اعمال اصلاحات تازه در این فرایند مخالفتی نداشت، اما اینکه این ارز چگونه حذف شود، سوال مهمی بود که در این حوزه مطرح می‌شد.

وام اجاره ۱۸ درصدی بیشتر به سود بانک هاست تا مستأجر

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: طبق اعلام برخی مشاوران املاک، مصوبه تعیین سقف اجاره بها سبب بروز درگیری‌هایی میان موجر و مستأجر شده است. رفتار‌های دستوری در بازار مسکن سبب کوچ سرمایه گذاران از بازار املاک کشورمان به برخی کشور‌های همسایه از جمله ترکیه شده است؛ بنابراین نباید با روش‌های دستوری از مستأجر حمایت کرد بلکه باید با روش‌های تشویقی مانند معافیت‌های مالیاتی از موجران حمایت کرد. خسروی یکی دیگر از روش‌های حمایتی را اعطای تسهیلات ودیعه مسن با نرخ سود ۴ درصد و یارانه‌ای دانست و افزود: در حال حاضر قرار شده تا وام ودیعه مسکن با نرخ سود ۱۸ درصد اعطا شود که کار اشتباهی است؛ قرار بود صندوق توسعه مسکن راه اندازی شود و از محل دریافت مالیات بر عایدی سرمایه، مالیات خانه‌های خالی و مالیات خانه‌های لوکس، مابه التفاوت نرخ سود وام ودیعه مسکن یارانه‌ای با نرخ سود ۱۸ درصد جبران شود که تا کنون این اتفاق رخ نداده است. به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک، وام ودیعه مسکن ۱۸ درصدی بیشتر به سود بانک هاست تا مستأجر.

شماره گذاری سمند و تیبا متوقف شد

سرهنگ محمدعلی زارع معاون فنی مهندسی پلیس راهور گفت: با توجه به اینکه سمند و تیبا در حال حاضر در لیست تاییدیه استاندارد وجود ندارند، پلیس هم بر اساس آن تکلیف قانونی، قطعا خودرو‌هایی را که بی کیفیت است و نقص و مشکلاتی دارند شماره گذاری نخواهد کرد. وی افزود: در قانون برای هر دستگاه تکلیف مشخص شد و بر اساس آن نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مکلف است پس از اخذ تاییدیه‌های سازمان ملی استاندارد و سازمان محیط زیست به شماره گذاری خودرو اقدام کند. همچنین اگر نقصی در رابطه با خودرو و یا راه توسط کارشناسان تصادف بررسی و مشخص شود، افرادی که قصور دارند قصورشان لحاظ و به مراجع صالح معرفی خواهند شد.

ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتال کم شد

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۱.۲۰ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۸۳ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۵.۹۲ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۲ درصد کاهش داشته است. حجم کل بازار ارز‌های دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۸۱.۹۳ میلیارد دلار است که ۲۵.۵۷ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۶.۰۶ میلیارد دلار است که ۷.۴۰ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۷۱.۴۳ میلیارد دلار است که ۸۷.۱۹ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال است.

روس‌نفت: از وزارت خزانه‌داری آمریکا شکایت می‌کنیم

میخائیل لئونتیفسخنگوی شرکت روس‌نفت، غول نفتی روسیه، در گفتگو با روزنامه ودومستی اعلام کرد که این شرکت قصد دارد از وزارت خزانه‌داری آمریکا شکایت کند. لئونتیف در این باره گفت: «ما از منافع‌مان در دادگاه دفاع خواهیم کرد. هر آنچه بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، می‌گوید دروغ‌های عمدی غیرقابل اثباتی هستند که رنگ و بوی خودخواهی دارند، چون از نقطه‌نظر منافع دولت کنونی آمریکا، او (بلینکن) در تمام حوزه‌ها شکست خورده است.»
بلینکن، چهارشنبه گذشته اعلام کرد، ایالات متحده تحریم‌هایی را علیه شبکه بین‌المللی درگیر در قاچاق نفت و پولشویی اعمال کرده است.

پیش بینی صادرات ۹ میلیارد دلاری ایران به عراق

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق با اشاره به اینکه واردات ما از عراق نیز افزایش یافته است، گفت: واردات ما از عراق حدود ۴۰۰ میلیون دلار بود که با توجه به اینکه بخشی از کالا‌های مورد نیازمان را از طریق منابعی که در عراق بود، تامین کردیم در نتیجه واردات کالا‌های اساسی ما از عراق افزایش یافت و به حدود یک و نیم میلیارد دلار رسید. آل اسحاق افزود: در زمینه گردشگری و زیارت هم وضعیت در حال بهتر شدن است و مذاکراتی نیز برای برداشته شدن ویزا انجام شده که با این شرایط پیش‌بینی می‌شود زوار بیشتری نسبت به سال‌های قبل در مراسم اربعین حضور یابند. رئیس اتاق مشترک ایران و عراق بیان داشت: در مجموع روابط تجاری ما با عراق از شرایط خوبی برخوردار است و پیش‌بینی می‌شود که صادرات ایران به عراق در سال جاری به بالای ۹ میلیارد دلار برسد.

کاهش عرضه نوساز‌ها به بازار مسکن

دنیای اقتصاد گزارش داد: بررسی فایل‌های فروش عرضه شده به بازار مسکن مناطق ۴ و ۵ شهر تهران که بخش زیادی از واحد‌های مسکونی مصرفی شهر تهران در این مناطق قرار دارد حاکی است در روز‌های اخیر تنها تعداد محدودی واحد مسکونی نوساز و کلید‌نخورده به بازار فروش این مناطق عرضه شده است. در مقابل، اما عمده فایل‌هایی که در روز‌های اخیر به بازار فروش این مناطق عرضه شده اند واحد‌های با عمر بنای بالاتر از ۵ سال بوده اند که در این میان سهم واحد‌های با عمر بالاتر از ۱۵ و حتی ۲۰ سال نیز قابل توجه است. منطقه ۵ شهر تهران، بیشترین سهم از معاملات خرید مسکن پایتخت را دارد که معمولا حدود ۱۵ درصد از کل معاملات خرید آپارتمان در هر ماه در بازار مسکن این منطقه انجام می‌شود. این در حالی است که منطقه ۴ نیز به عنوان مصرفی‌ترین منطقه نیمه شرقی تهران در فهرست چهار منطقه اول به لحاظ بیشترین سهم معاملات خرید آپارتمان قرار دارد و در عمده موارد بعد از منطقه ۵ بیشترین حجم خرید‌های مصرفی از بازار مسکن شهر تهران دراین منطقه انجام می‌شود.

منبع: پارسینه

ارسال نظر

 • شیرین صفوی

  باز این جنبش می تو شروع کرد برید به پلیس بگید چطور روتون میشه علنا بگید بهمون تجاوز شده فرهنگ ایران با خارج فرق میکنه به خدا همین الان همکار مرد من داشت میگفت زن بی حیا علنا داره جار میزنه بهم تعدی شده میگفت بیشتر انگشت نما میکنن خودشون رو آخه زن حسابی چه تو چه افراد دیگه لال بودید همون موقع برید شکایت کنید و پای همه چی هم واستید پلیس و مراجع فضایی بدونن بهتر هست تا ۸۰ میلیون جمعیت اون یکی میگفت ساعت ده شب رفتم خونه یک مزد غریبه فیلمنامه بنویسم بهم تعدی شد !!! خوب زن حسابی بگو نمیام تو خونه خودم می‌نويسم برات میفرستم به خدا ما هم کارمند هستیم تو رده های سنی مختلف من خودم از ۲۲ سالگی کارمند بودم الان هم‌ ۴۵ ساله هستم به خدا هنوز پیر هم نشدم یک مورد مشکل دار نداشتیم نمیدونم شاید سازمان ما درست حسابی هست !!!!! فرض بفرمایید رئیس آدم از آدم بخواد کار رو بیا تو خونه من انجام بده اونم ده شب!!! آدم باید بره !؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اول صداش رو در نمیارن که شواهد مشهود هست بعد آبها از آسیاب افتاد میشن می تو !!!!!!!!!! همون موقع شکایت کنید و پدر طرف رو هم در بیارید حالا هر اتفاقی بخواد بیفته باز پلیس و دادگاه بدونن بهتره تا همه !!! دهه شصت و هفتاد که پدر در میاوردن برادران نیروی انتظامی و کمیته !!!!!!!!!!!!

 • ناشناس

  سرکار خانم کتایون ریاحی شما 25 سال از نظر روحی در عذاب بودید و هیچی نگفتین؟ حال مدرکی دارید که ایشان به شما تعرض نموده اند. اگر بنا باشد هر کسی یک داستان واقعی و یا غیر واقعی بدون مدرک و مستندات بیان نماید که سنگ روی سنگ قرار نمی گیرد. ضرویست است برای یک مرتبه باید هم شاکی و هم متهم از ابتدا و تا انتها با بیان مستندات در دادگاه به پرونده آنها رسیدگی شود و در صورت اثبات ادعا متهم باید به اشد مجازات برسد و اگر هم شاکی نتواند ادعای خودرا اثبات نماید باید او هم به اشد مجازات برسد.

 • ali

  در پاسخ به ایراد آقای مهاجرانی به نام ساختمان متروپل جهت اطلاع عرض کنم :
  1 : ساختمان ویران شده متروپل در محل سابق سینما متروپل آبادان احداث شده و به یاد و نام سینمای مذکور اسم ساختمان جدید الاحداث توسط آقای عبدالباقی متروپل نام گذاری شد ،
  2 : این نام گذاری در مقابل نام گذاری های غیر متعارف دیگر بر هتل ها و مال ها و ساختمان های اداری ، تجاری کشور مخصوصاً در تهران خیلی قابل توجه نیست
  3 : آیا در این فاجعه ملی چیز مهمتری به نظر آقای مهاجرانی نرسید که در باره آن اظهار نظر کند ؟؟ مثلاً لزوم اصلاح روش ها و نظارت ها و دقت در صدور مجوزها و اصلاح قوانین و مقررات راجع به امور ساختمان برای پیش گیری از حوادث مشابه و لزوم توجه به انصابات در شهرداری ها برای انتخاب افراد واجد صلاحیت و ... ؟؟؟!!! ، حالا مثلاً اسم متروپل به نام شهید فلان یا سردار فلان نام گذاری می شد ، خوب قرار است چه اتفاق مثبتی بیفتد ؟؟؟!!! در این صورت آیا ساختمان ریزش نمی کرد ؟؟ و اگر ریزش می کرد به نظر شما باعث بدنامی اسامی مثبت با بار ارزشی و معنوی نمی شد ؟؟ آیا در یک فاجعه ملی باید اینقدر سطحی فکر کرد ؟

 • کی قباد

  تعرض کرد ؟ یعنی دقیقا چکار کرد ؟

 • پیمان یوسفی

  خانم ریاحی
  چرا بعد از ۲۵ سال ، درست بعد از زمانیکه شما بخاطر نقش افرینیهای ضعیف و تکراریتون ، فراموش شده و کسی به شما اعتنا نمیمرد ، میخواهید با این ادعای دروغین به شهرت برسید ؟
  میدانید به چه شهرتی خواهید رسید؟
  کاش کمی هم فکر میکردید؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار