گوناگون

از طعنه آخوندی به دوره مدیریت قالیباف در شهرداری تا احتمال اعلام شهر‌های جدید قرمز

از طعنه آخوندی به دوره مدیریت قالیباف در شهرداری تا احتمال اعلام شهر‌های جدید قرمز

پارسینه: مشغله فراوان گاهی باعث می‌شود از بخش مهمی از اخبار ساعات گذشته بی اطلاع بمانید یا درست در لحظاتی که در حال استراحت بودید، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته که در جریان آن‌ها هم قرار نگرفته اید، پارسینه تلاش می‌کند صبح هر روز مهم‌ترین این رویداد‌ها را که گاهی از نظر‌ها دور افتاده و کمتر به آن پرداخته می‌شود به اطلاع مخاطبانش برساند.

تحریریه پارسینه| درست در لحظاتی که در کوران مشغله روزانه گرفتار و یا در حال استراحت بودید، خبر‌های مهمی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری قرار گرفته است، پارسینه تلاش می‌کند هر بامداد مهم‌ترین اخبار ایران و جهان در طی ساعات گذشته را به اطلاع مخاطبانش برساند. پارسینه هیچگونه دخل و تصرفی در اخبار بامدادی ندارد و صحت و سقم رویداد‌ها و انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست.

کیهان: چه خوب که بهروز وثوقی علیه امریکا حرف زد

کیهان با انتخاب تیتر "آمریکا مثل زندان است" نوشت: بهروز وثوقی در بخش‌هایی از گفتگو با مجله چلچراغ گفت وقتی که آقای خسرو شکیبایی آمد سانفرانسیسکو من بردمش به آلکاتراز. برای اینکه در حقیقت من هم در زندانم حالا در زندان وسیع‌تر. وقتی که آدم در مملکت خودنیست و آن چیزی که خودش دلش می‌خواهد داشته باشد، آن کاری که دوست دارد انجام بدهد و در مملکت خودش نیست، می‌شود زندان دیگر.
گفتنی است، بهروز وثوقی معشوق اشرف پهلوی بود که ماه‌ها پیش از پیروزی انقلاب از ایران خارج شد.
جریان نفوذ فرهنگی بسیار تلاش دارد تا وثوقی را به‌عنوان گامی برای احیای فیلمفارسی وارد ایران کند! تنها نکته درخور توجه مصاحبه مجله نزدیک به حزب سکولار و منحله مشارکت، همان اعتراف وثوقی به زندان بودن آمریکاست!

طعنه آخوندی به دوره مدیریت قالیباف در شهرداری

عباس آخوندی وزیر پیشین مسکن به روزنامه شرق گفت:از سال ۸۴ تا سال ۹۶، در این ۱۲ سال، فقط در تهران، دومیلیون‌و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی، پروانه صادر شده است. رقم خیلی جالبی است. الان تهران باید بهشت باشد. دومیلیون‌و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی یعنی برای حدود هفت میلیون نفر.

کلا تهران، هشت‌میلیون‌و ۷۰۰ هزار نفر ساکن دارد. این غیر از خانه‌هایی است که قبل از این ۱۲ سال بوده است. این فقط پروانه جدید صادرشده است. ولی وقتی ماهیت این پروانه‌ها را می‌بینید، ۵۰ درصد این پروانه‌ها در کجا صادر شده است؟ در منطقه یک، دو، چهار، پنج و ۲۲. یعنی عمدتا در بالای شهر و طرف کوهپایه‌ها. برای چه؟ پروانه‌ها برای سکونت صادر شده‌اند؟ خیر. این‌ها عمدتا برای سوداگری صادر شده‌اند. پروانه صادر شده برای اینکه یک‌سری سوداگر نشسته‌اند و توافق کرده‌اند.

به همین دلیل است که می‌بینید هم پروانه صادر می‌شود، هم مردم در عسرت فوق‌العاده‌ای به سر می‌برند. پروانه‌ها هم جایی صادر می‌شود که.... الان به منطقه یک تهران می‌روید. طرح جامع این منطقه را نگاه کنید. باید در آن ۳۵۰ هزار نفر زندگی کنند. الان ظرفیت اسکان آنجا ۶۵۰ هزار نفر است. چیزی حدود ۵۰ هزار واحد مسکونی هم در حال ساخت است.

پیمان معادی ناگهان محبوب روزنامه کیهان شد

کیهان نوشت: پیمان معادی در مصاحبه خود با یک شبکه تلویزیونی فرانسه، گفت: همه می‌دانیم اسلام بزرگ‌ترین اقلیت مذهبی در فرانسه است؛ ولی رئیس‌جمهوری فرانسه با نادانی دین اسلام را در همه دنیا دینی در بحران می‌نامد. من فکر می‌کنم هویتی که گشوده نباشد و نتواند گونه‌های دیگر هویت‌ها را بپذیرد هویتی است که دچار بحران شده است.
وی در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا درباره بحران پناهندگی حس ناتوانی می‌کند، گفت: نه حس ناتوانی نمی‌کنم؛ بلکه حس عصبانی شدن به من دست می‌دهد. غمگین می‌شوم. حس ناامیدی می‌کنم.

شکست سنگین حزب مرکل در ۲ ایالت آلمان

رویترز، حزب اتحادیه دموکرات مسیحی، در دو انتخابات مهم منطقه‌ای در ایالت‌های «بادن وورتمبرگ» و «راینلاند-فالتس» متحمل شکستی سنگین شد.

با رقم خوردن این شکست، بخت «آرمین لاچت» رهبر فعلی حزب اتحادیه دموکرات مسیحی برای انتخاب به عنوان صدراعظم آینده آلمان در انتخابات ماه سپتامبر کمرنگ شد.

کاهش محبوبیت حزب دموکرات مسیحی، عمدتا مربوط به سوء مدیریت در تامین ماسک صورت برای مقابله با کرونا طی ماه‌های اخیر بوده است.

حزب سبز‌ها در انتخابات بادن وورتمبرگ ۳۱ و پنج دهم درصد آرا و حزب اتحادیه دموکرات مسیحی ۲۳ درصد آرا را از آن خود کردند.

در منطقه راینلاند-فالتس نیز حزب چپ‌گرای سوسیال دموکرات، ۳۳ و پنج دهم درصد آرا را به خود اختصاص داد و حزب اتحادیه دموکرات مسیحی موفق به کسب تنها ۲۵ و پنج دهم درصد آرا شد.

زلزله قصرشیرین را لرزاند

مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد، این زلزله ساعت ۲ و ۲۱ دقیقه و ۱۶ثانیه ثانیه بامداد دوشنبه ثبت شده است.

این زمین لرزه در عمق ۱۱ کیلومتری و در ۲۶ کیلومتری قصرشیرین و ۴۱کیلومتری سرپل ذهاب و ۴۶کیلومتری گیلانغرب وقوع پیوسته است.

همچنین ۲ زلزله ۳.۷و ۳.۹ریشتری نیز پیش از زلزله ۴.۱ریشتری بامداد امروز دوشنبه در قصرشیرین به وقوع پیوست.

مرادعلی تاتار فرماندار قصرشیرین در گفتگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هم اکنون گروه‌های ارزیاب در منطقه حضور دارند، گفت:تمامی دستگاه‌های عضو مدیریت بحران و امدادی پای کار هستند.
وی گفت: کانون این زمین لرزه‌ها داخل عراق بوده و تا کنون خسارتی نداشته است

تشکیل جبهه اصلاحات در استان‌ها برای انتخابات ۱۴۰۰

سخنگوی جبهه اصلاحات ایران توضیحاتی در خصوص تشکیل جبهه اصلاحات استان‌ها ارائه کرد.

آذر منصوری در خصوص تشکیل جبهه اصلاحات در استان‌ها، اظهار کرد: نحوه و چگونگی تشکیل جبهه اصلاحات ایران در استان‌ها طبق دستورالعملی خواهد بود که در کمیته استان‌ها تصویب و پس از آن با تصویب مجمع عمومی در در هر استان پیگیری خواهد شد.

وی افزود: تا پیش از آن تشکیل هر جبهه‌ای با این منظور در سراسر کشور ممکن است با این دستورالعمل مصوب مغایرت داشته باشد و خود به محل اختلاف اصلاح طلبان در استان‌ها تبدیل شود.

سخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: از نمایندگان احزاب در استان‌ها می‌خواهیم تا پیگیری و اقدام کمیته استان‌ها دست نگه دارند تا از هر نوع مغایرت و تعارضی در این خصوص پیشگیری شود. /ایلنا

درخواست عمومی برای استعفای رئیس پلیس لندن

در پی افزایش انتقاد‌ها به رفتار پلیس لندن، به دلیل یورش ماموران عصر شنبه به مراسم یادبود سارا اورارد، احزاب منتقد دولت همچنین بسیاری از مدافعان حقوق زنان در این شهر، خواستار استعفای کرسیدا دیک، رئیس پلیس لندن شدند.

آن‌ها اعلام کردند که عملکرد او باعث شده است تا «میلیون‌ها زن در این شهر اعتمادشان را به پلیس از دست بدهند».

سارا اورارد نام زنی ۳۳ ساله است که سوم مارس ناپدید گردید و جسد او یک هفته بعد در ۱۰ مارس در یک منطقه جنگلی در جنوب شرق لندن پیدا شد.

تحقیقات درباره این حادثه، منجر به دستگیری یک مامور پلیس انگلیس به نام وین کوزنس شد. محاکمۀ او که ۴۸ سال دارد، از روز شنبه به اتهام آدم‌ربایی و قتل این زن جوان آغاز شد.

همزمان با برگزاری این محاکمه، صد‌ها تن از مدافعان حقوق زنان عصر شنبه در مکانی که سارا اورارد برای آخرین بار دیده شده بود، جمع شدند و با شاخه‌های گل و روشن کردن شمع به او ادای احترام کردند.

اما پلیس با این استدلال که تجمع آن‌ها به دلیل مقررات مربوط به همه‌گیری ویروس کرونا مممنوع است، به این تجمع یورش برد و با حاضران درگیر شد.

پلیس در جریان این یورش، چهار نفر از شرکت کنندگان را نیز به اتهام نقض مقررات بازداشت کرد.

شرکت کنندگان در این مراسم اعلام کردند که با برگزاری این تجمع قصد داشتند توجه‌ها را به سمت خطراتی که زنان در انگلیس در جریان زندگی روزمره با آن مواجه هستند، جلب کنند.

رایزنی وزیر خارجه آمریکا با فرستاده ویژه سازمان ملل درباره بحران یمن

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از رایزنی «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه این کشور با «مارتین گریفیتس» نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن در روز یک شنبه خبر داد.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، به گفته وی، بلینکن در این گفتگو از تصمیم واشنگتن برای تقویت تلاش‌های دیپلماتیک در کنار اقدامات سازمان ملل متحد برای پایان دادن به جنگ در یمن صحبت کرده است.

«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای در این زمینه افزود: بلینکن تاکید کرده است که ایالات متحده از یک یمن باثبات و متحد و عاری از نفوذ خارجی حمایت می‌کند و به گریفیتس گفته که هیچ راه حل نظامی برای بحران یمن وجود ندارد.

این درحالیست که ائتلاف سعودی با حمایت کشور‌های غربی از جمله آمریکا از سال ۲۰۱۵ در حال عملیات نظامی علیه یمن و مداخله در امور داخلی این کشور است.

به دنبال حملات ویرانگر ائتلاف سعودی به زیرساخت‌های یمن، سازمان ملل بحران یمن را بدترین بحران انسانی حال حاضر در جهان خوانده است.

معاون استاندار تهران: از ثبت نام غیرحضوری انتخابات استقبال نشد

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با تأکید بر برخورد با متخلفین انتخاباتی گفت: طبق برآوردی که شده بود، استقبال زیادی از ثبت نام غیرحضوری نشد و ۵۴ درصد ثبت‌نام‌ها حضوری انجام شد که این آمار در تهران و شهرستان‌ها متفاوت است.

پیام‌رسان‌های بومی ۲۰ میلیون کاربر دارند

بر اساس آخرین آماری که اعلام شده، با آغاز حمایت از پیام‌رسان‌های بومی، رشد پیام‌رسان‌ها تقریباً ۱۰ برابر شده است. آن‌ها در ابتدای سال ۹۶ حدود یک و نیم میلیون کاربر داشتند که این عدد اکنون مجموعاً به بیش از ۲۰ میلیون کاربر رسیده است. حمید فتاحی معاون وزیر ارتباطات درباره اختصاص اینترکانکشن (نقطه اتصال متقابل) به پیام‌رسان‌ها گفت: بر اساس سند مصوب شورای عالی فضای مجازی، ارایه تسهیلات و امکانات قابل ارایه به پیام‌رسان‌های داخلی مبتنی بر تعداد کاربر بر عهده وزارت ارتباطات است به آن‌ها اختصاص پیدا می‌کند.

وی اضافه کرد: تعداد کاربران پیام‌رسان‌ها باید تعداد مشخص شده در سند مصوب شورای عالی فضای مجازی برسد و مرکز ملی فضای مجازی نیز آن‌ها را تایید کنند تا اینترکانکشن به آن‌ها اختصاص پیدا کند. اینترکانکشن امکانی برای تبادل ترافیک است به نحوی که پیام‌رسان‌ها بتوانند با شبکه ارتباطی اپراتور‌های مخابراتی ارتباط برقرار کنند. مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: وزارت ارتباطات از خدماتی که قرار بوده در فاز دوم به پیام‌رسان‌ها ارائه کند، عقب نیست و به وظایف خود در این حوزه عمل کرده است. کمیسیون تنظیم مقررات مصوبه لازم برای برقراری اینترکانکشن و نرخ آن را به اپراتور‌ها ابلاغ کرده و در حال انجام است.

او درباره تعداد کاربران پیام‌رسان‌های بومی گفت: در پیام‌رسان اجتماعی بومی حدود ۲۰ میلیون کاربر داریم، اما اپلیکیشن‌هایی مانند «شاد» در حوزه دانش‌آموزی اکنون به تنهایی حدود ۱۵ میلیون کاربر دارد و ترافیک بسیار خوبی نیز تولید کرده است. او درباره اتصال پیام‌رسان‌های بومی به مرکز تبادل ملی اطلاعات (GSB) گفت: هر خدمتی که در دسترس وزارت ارتباطات است به پیام‌رسان‌ها نیز ارائه می‌شود و ما از این بابت مشکلی نداریم.

فتاحی سال ۹۷ نیز در مصاحبه‌ای اعلام کرد پیام‌رسان‌های بومی ۱۵ میلیون کاربر دارند. این آمار می‌تواند این گزاره را در ذهن متبادر کند که پیام‌رسان‌ها قبل از فیلتر تلگرام رشد ارگانیک خوبی داشتند، اما پس از آن و طی سه سال با حمایت‌هایی که صورت گرفت تنها ۵ میلیون کاربر پیام‌رسان‌ها را نصب کردند. از این‌که چه تعداد کاربر فعال وجود دارد، آمار رسمی اعلام نشده است.

ورود هیئت حزب الله لبنان به روسیه

پایگاه خبری النشرة لبنان از ورود هیئت حزب الله لبنان به ریاست محمد رعد، رئیس فراکسیون «الوفاء للمقاومة» (وفاداری به مقاومت) به مسکو خبر داد.

بر این اساس، هیئت حزب الله در این سفر که به دعوت وزارت خارجه روسیه انجام شد، در بدو ورود به مسکو با «شوقی بونصار» سفیر لبنان در روسیه دیدار کرد.

در هیئت حزب الله شخصیت‌هایی از جمله «عمار الموسوی» مسئول روابط عربی و بین الملل و ارتباطات حزب الله، احمد مهنی، معاون او و احمد حاج علی، مشاور رسانه‌ای حزب الله حضور دارند.

سفر هیئت حزب الله به مسکو سه روز طول می‌کشد و برنامه دیدار با مقامات وزارت خارجه، شورای فدرال و مجلس دومای روسیه در این سفر گنجانده شده است و در حاشیه آن نیز دیدار‌های سیاسی و رسانه‌ای دیگری انجام می‌شود.

منابع خبری اعلام کردند دلیل اصلی دعوت روسیه از حزب‌الله را می‌توان یک دستور جلسه گسترده عنوان کرد که با بررسی میدانی سوریه و تحولات جبهه جنوب لبنان با رژیم صهیونیستی آغاز و با مساله تشکیل کابینه و بحران داخلی لبنان ادامه خواهد یافت.

گفتنی است رژیم صهیونیستی بار‌ها نگرانی خود را از استقرار نیرو‌های حزب‌الله در مرز‌های جولان اشغالی سوریه اعلام کرد، اما حزب‌الله همواره تاکید کرد حضورش در خاک سوریه به درخواست سران دمشق است و زمانی سوریه را ترک می‌کند که دمشق از آن بخواهد.

احتمال اعلام شهر‌های جدید قرمز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به بستری بیش از ۱۷۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خوزستان، گفت: بیمارستان‌ها برای تخت بستری دچار محدودیت هستند و با مشکلاتی مواجه هستیم بنابراین از مردم خواهش می‌کنیم همکاری کنند تا این وضعیت را کنترل کنیم.

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان اظهار کرد: در حال حاضر یک هزار و ۷۳۴ بیمار در بیمارستان‌های خوزستان بستری هستند که حدود ۴۲۰ نفر از این تعداد، در بخش‌های مراقبت ویژه تحت نظر هستند.

وی افزود: به جز چهار شهری که از وضعیت قرمز خارج شدند، در دیگر شهر‌ها رعایت پروتکل‌های بهداشتی به اندازه کافی نیست و همکاری لازم انجام نشده است بنابراین ممکن است وضعیت برخی از شهر‌ها از نارنجی به قرمز تبدیل شود که تا ساعاتی دیگر این موضوع را ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: با وجود وضعیت کرونا در استان خوزستان، روز شنبه تجمعات چند هزار نفری مراسم ختم در برخی از شهرستان‌های استان داشتیم؛ این تجمعات در شهری بوده که تا یکی دو روز گذشته قرمز بود و به تازگی نارنجی اعلام شد. این اجتماع موجب می‌شود یک هفته بعد مجددا وضعیت این شهر به قرمز تبدیل شود.

ابول‌نژادیان که در یک گفت‌وگوی تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: بیمارستان‌ها برای تخت بستری دچار محدودیت هستند و با مشکلاتی مواجه هستیم بنابراین از مردم خواهش می‌کنیم همکاری کنند تا این وضعیت را کنترل کنیم.

ختم رسیدگی به اتهامات نازنین زاغری

وکیل مدافع نازنین زاغری از برگزاری آخرین جلسه رسیدگی به اتهام موکل خود خبر داد. حجت کرمانی اظهار کرد: جلسه رسیدگی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی و با حضور نماینده دادستان برگزار شد. وکیل مدافع نازنین زاغری افزود: آخرین دفاع در کمال آرامش اخذ شد و ختم رسیدگی اعلام شد. منتظر صدور حکم خواهیم بود.

توصیه ارتش اسرائیل به کاهش تنش دریایی با ایران

سایت عبری زبان «واللا» به نقل از یک مسئول در اسرائیل گزارش داد مسئولان امنیتی اسرائیل در جریان رایزنی‌هایی که چند روز پیش پشت در‌های بسته برگزار شد، به کاهش تنش بین اسرائیل و جمهوری اسلامی ایران در دریای عمان توصیه کردند. این توصیه در پی اتهامات ایران علیه اسرائیل مبنی بر حمله به کشتی ایرانی و اتهام‌زنی به ایران مبنی بر دست داشتن در انفجار کشتی متعلق به اسرائیل در خلیج عمان مطرح شد.
حوادث آبان می‌شد ۲۰ روز طول بکشد، ولی کسی کشته نشود
علی مطهری درمورد حوادث آبان ماه گفت: با معترضان خیلی بد برخورد شد. خود مسئولان گفتند ۲۳۰ نفر کشته شدند که این در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست. ضرورتی ندارد ما ظرف دو سه روز یک اعتراضی را بخوابانیم، می‌شد ۲۰ روز طول بکشد، ولی کسی کشته نشود. کار بسیار غلطی دولت کرد و واقعا در این حد بود که حتی رئیس جمهور ساقط شود حداقل می‌خواستیم وزیر کشور را استیضاح کنیم، اما اجازه آن را هم ندادند. این اشتباه بزرگ آثار بدی نیز داشت و حتی معتقدم ترور سردار سلیمانی بعد از این بود که آمریکا احساس کرد نظام جمهوری اسلامی پایگاه مردمی خودش را از دست داده و جرئت پیدا کرد تا چنین جنایتی را انجام دهد.

به جای قسم دادن مردم به حضرت عباس، واکسن وارد کنید

روزنامه اطلاعات نوشت: با توجه به بی توجهی به درخواست‌ها برای نرفتن به سفر از سوی مردم، بهترین کار برای جلوگیری از شیوع رو به تزاید بیماری کرونا، واکسینه کردن مردم است. واردات واکسن حتی از کشور‌هایی که جمهوری اسلامی روابط حسنه با آن‌ها دارد نظیر روسیه و چین به صورت قطره چکانی انجام می‌شود و هر دفعه حداکثر در حد چند صد هزار دوز وارد می‌شود که به نظر می‌رسد برای خالی نبودن عریضه و دل خوش کردن است تا یک اقدام جدی که آحاد مردم کشور را در بر بگیرد و مقابله جدی با این ویروس خطرناک و مهلک باشد. این مقدار و با این حالت قطره چکانی هرگز کفاف جمعیت کشور را نخواهد داد. آمار‌های واکسینه کردن شهروندان در سایر کشور‌ها حتی کشور‌های خاورمیانه که توسط منابع معتبر اعلام می‌شود با ایران تفاوت فاحش دارد. آیا از نظر اخلاق پزشکی، یک روز تاخیر در واکسینه کردن مردم خیلی دیر نیست؟ تا فصل بهار و در این فاصله هر روز تعدادی از افراد به کام مرگ می‌روند و چند هزار تن هم مبتلا می‌شوند و چه بسا در افراد مبتلا، عوارض آن، تا سال‌ها در شخص خواهد ماند. بهتر آن بود که از چند ماه جلوتر موضوع واردات واکسن از همان کشور‌های بلا مانع جدی گرفته می‌شد تا نیاز به قسم دادن مردم به حضرت عباس نباشد.

هجوم مگس‌ها به منازل مسکونی در سراوانِ رشت

نماینده مردم رشت در مجلس از هجوم مگس‌ها به منازل مسکونی مردم در سراوان رشت و روستا‌های اطراف خبر داد و گفت: علت این پدیده تجمیع زباله در سایت زباله سراوان و تولید شیرآبه‌های سمی است. محمدرضا احمدی سنگری در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این روز‌ها هجوم سیل آسای مگس‌ها به منازل مسکونی مردم در سراوان ِ رشت امانشان را بریده است. به داد این مردم این منطقه و روستا‌های اطرافش برسید. نماینده مردم در رشت در مجلس در پایان گفت: علت این موضوع شیرآبه‌های سمی است که از سایت زباله سراوان تولید می‌شود. ما بار‌ها در خصوص شیرآبه‌های سمی سراوان رشت تذکر داده‌ایم. راه حل این مسائل، حل مشکلات سایت زباله سراوانِ رشت است.

واکنش دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به ماجرای ترانه مستهجن

حجت الاسلام دکتر سعید رضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص فعالیت‌های فضای مجازی با توجه به اهمیت و اتفاقاتی که در این فضا افتاده است، گفت: سیاست گذاری در حوزه فضای مجازی بر عهده شورای عالی فضای مجازی است، اما شورای عالی انقلاب فرهنگی هم نسبت به این امر مسئولیت دارد. وی با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی دو مسئولیت دارد، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی مسئولیتی ایجابی دارد که در این مسئولیت باید ساز و کار‌هایی ایجاد کرده و جاذبه‌های متناسب با علایق نسل جدید را برای توجه بیشتر به قرآن و روایت‌های قرآنی را فراهم کند. همچنین قرآن باید در زندگی امروز نقش آفرینی بیشتر باشد. یکی دیگر از وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز انجام فعالیت‌های سلبی است. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اعلام اینکه نباید به هیجانات زودگذر اهمیت داد، گفت: اینکه خواننده‌ای ترانه مستهجنی را می‌خواند و عده‌ای آن را دنبال و رؤیت می‌کنند نشان از اهمیت آن نیست. درست است که تأثیر می‌گذارد، اما هیجاناتی است که زودگذر بوده و همچون موجی که آمده می‌رود. رؤیت به معنای وابستگی نیست و ممکن است مردم تنها بیننده آن باشند که بیشتر نشان از هیجانات اجتماعی است.

لغو پخش زنده بازی یادبود انصاریان و میناوند به خاطر عادل فردوسی‌پور

در حالی که از هفته گذشته اعلام شده بود بازی تیم‌های پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس با رسانه ورزش به یاد علی انصاریان و مهرداد میناوند پخش زنده می‌شود، این بازی روی آنتن نمی‌رود. تنها سه روز پس از کسب جایزه بهترین برنامه ورزشی برای فوتبال ۱۲۰ توسط عادل فردوسی پور در کنار معتضدی مدیر شبکه ورزش، درحالی که شواهد از روابط خوب این دو است، پخش زنده بازی بزرگداشت انصاریان و میناوند که با حضور بسیاری از ستارگان فوتبال استقلال و پرسپولیس برگزار می‌شود از کنداکتور پخش زنده سیما خارج شد. این در حالی است که در ماه‌های گذشته بسیاری از بازی‌های خیریه از این دست با حضور ورزشکاران و هنرمندان پخش شده است؛ حتی بازی هایی، چون مسابقه تیم پیشکسوتان سپاهان و یاران رسانه هم روی آنتن شبکه‌های سیما رفته بودند، ولی بازی فوتبالی که چهره‌های نامی، چون علی کریمی و علی پروین آنجا هستند از برنامه پخش خارج شده تا یک بار دیگر بحث حضور عادل فردوسی پور و احتمالا ممنوعیت پخش تصاویر زنده از او قوت بگیرد.

ترقی ادعایش درباره سعید محمد را تکذیب کرد

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در صفحه شخصی خود مصاحبه با ایسنا درباره سعید محمد را تکذیب کرد. حمیدرضا ترقی نوشت: از تحریف ایسنا و واکنش اصلاح طلبان و اپوزیسیون خارج نشین، پیرو مصاحبه بنده در خصوص آقای دکتر سعید محمد، آشکار شد چقدر رقیب، از تشکیل دولت جوان، جهادی و انقلابی واهمه دارد. این درحالی است که ایسنا در واکنش به این تکذیبیه نوشت: با توجه به واکنش حمیدرضا ترقی پس از انتشار این مصاحبه مبنی بر تحریف سخنان خود، لازم به ذکر است که فایل صوتی مصاحبه ایسنا با ترقی به عنوان عضو یکی از احزاب سیاسی مطرح و شناسنامه‌دار کشور (که بر همین اساس هم ادعای وی در زمینه سعید محمد منتشر شد) در آرشیو ایسنا موجود است و مصاحبه دقیقا بر اساس اظهارات مطرح در این فایل منتشر شده است. لازم به ذکر است، حمیدرضا ترقی در مصاحبه خود گفته بود سعید محمد از قرارگاه خاتم استعفا نداده بلکه به دلیل تخلفاتی که داشت از کار برکنار شد.

دادگاهی شدن وزیر کشور فرانسه به اتهام فساد اخلاقی

«ژرالد دارمانین» وزیر کشور فرانسه برای اولین بار به همراه زنی که مدعی شده است، این مقام عالی‌رتبه فرانسه یک دهه پیش وی را مورد آزار جنسی قرار داده، در دادگاه «پاریس» حاضر شد.

بنا بر گزارش روزنامه «دیلی صاباح» ترکیه، «صوفی پترسون اسپاتس» یک زن فرانسوی در دادگاهی در پاریس، دارمانین از وفاداران راست‌گرای دولت «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه را به آزار جنسی و سوء استفاده از قدرت متهم کرد.

این زن فرانسوی تصریح کرد که در سال ۲۰۰۹ و زمانی‌مورد آزار جنسی وزیر کشور فرانسه قرار گرفته است که دارمانین به عنوان مشاور امور حقوقی حزب اصلی جناح راست میانه در فرانسه به نام «جنبش اتحاد مردمی» (UMP) فعالیت داشته است و از او برای از بین بردن سوابق کیفری درخواست کمک کرده بود.

پرونده فساد اخلاقی وزیر کشور فرانسه در سال ۲۰۱۸ پس از آن کنار گذاشته شد که دادستان‌ها مدعی شدند که تحقیقات اولیه فاقد شواهدی مبنی بر مجرم بودن دارمانین است، اما پترسون اسپاتس در ژوئیه سال گذشته میلادی موفق شد مجدداً این پرونده را به جریان بیاندازد.
منبع: پارسینه

ارسال نظر

 • کارمند ساده

  آخوندی به خودش طعنه بزند که 300 صنعت وابسته به پیشران اقتصاد ایران که صنعت مسکن است و میلیون ها نفر اعم از کارگر ساده و دکتر و مهندسی مرتبط با صنعت مسکن را بیکار کرده است برندو رئیسی هم او را زندان کند و .... تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل ....

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار