گوناگون

پاسخ مدیر سابق به دهباشی

پارسینه: همان‌گونه که در توافقنامه حاضر مشاهده می‌شود و به وضوح روشن است «طرح تلویزیونی تاریخ شفاهی پهلوی دوم» یک برنامه مستند تلویزیونی است.

به گزارش پارسینه؛ پخش مستند «به روایت دربار» که در ایام دهه‌ فجر از شبکه‌های تلویزیونی پخش شد، انتقادهای حسین دهباشی و در ادامه، پاسخ سازمان صداوسیما به او را درپی داشته است. این جریان از سوی دهباشی در روزهای اخیر ادامه یافت و حالا مهدی فرجی - مدیر سابق شبکه یک سیما - توضیح‌هایی در این‌باره داده است.

متن کامل توضیحات فرجی به این شرح است: «درباره فرم توافقنامه‌ای که جناب آقای دهباشی تهیه‌کننده محترم مستند رازها و دروغ‌ها در سایت‌ها منتشر کرده‌اند لازم می‌دانم توضیح دهم که آنچه در توافقنامه منتشرشده آمده مربوط به تولید مستند جدیدی است که قرار بوده با استفاده از تصاویر پروژه تاریخ شفاهی ایران که قبلا ضبط آن به اتمام رسیده بود و تمام راش‌های آن تحویل مالک و صاحب آن یعنی صدا و سیما گردیده تا تولید شود. لذا بهره‌برداری صداوسیما از راش‌ها و منابع رازها و دروغ‌ها در هیچ جای توافق جدید منع نشده و هیچ محدودیتی برای سازمان صداوسیما در استفاده از آن تولیدات وجود نداشته و ندارد. چراکه اساسا تولید به اتمام رسیده و مالکیت آن متعلق به سازمان صداوسیماست.

همان‌گونه که در توافقنامه حاضر مشاهده می‌شود و به وضوح روشن است «طرح تلویزیونی تاریخ شفاهی پهلوی دوم» یک برنامه مستند تلویزیونی است که براساس مجموعه تاریخ شفاهی پهلوی دوم و با حضور کارشناسان تاریخ معاصر ایران در 26 قسمت قرار بوده که تولید شود و باز براساس همین توافقنامه، اولین قسمت آن در دی 1393 پخش شود که اگرچه بخش مهمی از تولید آن انجام شده ولی به اتمام نرسیده است. همانطور که در این توافقنامه روشن است و در تعهدات سازمان صداوسیما آمده هزینه تولید برنامه و هزینه تأمین دکور برعهده شبکه یک است و این خود روشن می‌سازد منظور، تولید برنامه جدیدی با حضور کارشناسان تاریخ معاصر ایران و البته با بهره‌گیری از سخنان شخصیت‌های دربار پهلوی است که قبلا تولید و هزینه کامل آن نیز حدود بیش از یک میلیارد تومان بود به آقای دهباشی کامل پرداخت شده است.

خلاصه آن‌که آنچه که در دهه فجر با عنوان به روایت دربار شاهد پخش آن بودیم هیچ ربطی به برنامه فوق‌الاشاره و این قرارداد ندارد و ساخت این برنامه استفاده دیگری است از تصاویر مصاحبه‌های انجام‌شده و اساسا برنامه تلویزیونی رازها و دروغ‌ها هنوز آماده پخش و بهره‌برداری نشده است. توصیه می‌کنم دوست عزیزم جناب آقای دهباشی اگر واقعا خود را در خصوص ادعای اعلام‌شده محق می‌دانند جنجال را خاتمه داده و از طریق مجاری قانونی و حقوقی پیگیری کنند. در ضمن صورت‌جلسه ضمیمه مورخ 4 / 7 / 1391 مؤید این نظر است که برنامه مورد اشاره آقای دهباشی یک برنامه کاملا جدید است و ربطی به پروژة تولید شده قبلی ندارد.

مدیر سابق شبکه یک سیما - مهدی فرجی»

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار