گوناگون

طرز تهیه کوکو هویج خوشمزه با بهترین دستور پخت

طرز تهیه کوکو هویج خوشمزه با بهترین دستور پخت

پارسینه: کوکو هویج از انواع غذا‌های ایرانی خوشمزه و خوش طعم است و اگر شما تمایل دارید غذایی فوری و در عین حال خوش طعمی را در منزل بپزید بهتر است از پخت این کوکوی مقوی و لذیذ غافل نشوید.

کوکو هویج از انواع غذا‌های ایرانی خوشمزه و خوش طعم است و اگر شما تمایل دارید غذایی فوری و در عین حال خوش طعمی را در منزل بپزید بهتر است از پخت این کوکوی مقوی و لذیذ غافل نشوید. در طرز تهیه کوکو هویج از تخم مرغ و هویج و زردچوبه و نمک و روغن و پیاز و زرشک استفاده می‌شود.

کوکوی سبزیجات از انواع غذا‌های سالم و پرطرفدار هستند و شما می‌توانید برای تنوع در برنامه غذایی خود کوکو‌های خوشمزه‌ای نظیر کوکو لوبیا سبز و کوکو سبزی و کوکو فلفل دلمه‌ای و کوکو هویج را بپزید.


مواد لازم

هویج رنده شده: ۲ کاسه ماست خوری
تخم مرغ: ۵ عدد
روغن: ۱ فنجان
زردچوبه: به مقدار لازم
نمک: به مقدار لازم
پیاز: ۱ عدد
زرشک: ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه کوکو هویج در منزل

برای پخت کوکو هویج، پیاز رنده شده و هویج رنده شده و تخم مرغ و زردچوبه و نمک را درون ظرفی مناسب با یکدیگر ترکیب کنید توجه داشته باشید که در صورت تمایل می‌توانید برای طعم بهتر این کوکو از زعفران به جای زردچوبه استفاده کنید.


در مرحله بعدی طرز تهیه کوکو هویج درون تابه‌ای بزرگ روغن را بریزید سپس تابه را روی حرارت گاز قرار دهید تا روغن داغ شود و نصف مایه کوکوی هویج را درون تابه ریخته و زرشک را روی مایه کوکو بریزید.


باقی مانده مایه کوکوی هویج را روی زرشک‌ها بریزید و درب تابه را روی آن قرار دهید تا مایه کوکو کمی بسته شود سپس کوکو را برش دهید و دوباره درب تابه را روی آن قرار دهید.بعد از گذشت چند دقیقه دوباره روی محل برش‌های قبلی را برش دهید، ولی درب تابه را روی آن قرار ندهید و اجازه دهید تا لبه‌های کوکوی هویج به خوبی برشته شود.برش‌های کوکو را برگردانید تا طرف دیگر آن‌ها نیز سرخ شود و در هنگام سرخ شدن کوکو درب تابه را نبندید تا کوکو سرخ و برشته‌تر شود.

بعد از سرخ شدن دو طرف کوکو هویج این غذای خوشمزه آماده سرو است و شما می‌توانید آن را درون ظرفی مناسب قرار دهید و به کمک روش‌های تزیین کوکو این غذای بی نظیر را به زیبایی تزیین نمایید.


منبع: آرگا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار