گوناگون

تهرانی‌ها کجا مهاجرت می‌کنند؟

تهرانی‌ها کجا مهاجرت می‌کنند؟

پارسینه: رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرج از توقف خرید و فروش مسکن در این کلانشهر خبر داد و گفت: این روزها معاملات مسکن بیشتر به صورت معاوضه انجام می‌شود.

محمد قمیدر خصوص آخرین وضعیت مسکن در کرج گفت: بازار مسکن در روزهای جاری تقریباً راکد است اما انتظار داریم قیمت‌های به شدت بالا که منجر به این رکود شده تا ۲۰ درصد کاهش داشته باشد اما نمی‌توانیم برای آن بازه زمانی مشخص کنیم.

وی در ادامه از افزایش ۲۰ درصدی مهاجرت به استان البرز نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: اکثر تهرانی‌ها برای مهاجرت گرمدره را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند اما وضعیت برای شهروندان شهرهای دیگر که به کرج می‌آیند متفاوت است.

قمی افزود: اکثر مهاجرانی که عمدتاً از شهرهای جنوبی ایران به سمت کرج مهاجرت می‌کنند مناطقی چون شاهین‌ویلا، عظیمیه، گوهردشت و باغستان را برای اجاره و خرید انتخاب کرده و در این مناطق ساکن می‌شوند.

وی از کاهش قدرت خرید و عدم توانایی اجاره مسکن در مناطق متوسط به بالای کرج توسط بخشی از شهروندان هم گفت و تصریح کرد: در این مدت برخی از مستأجران به عنوان مثال از مناطقی چون شاهین‌ویلا و باغستان به محله‌های پایین‌تر کوچ کرده‌اند؛ بخشی هم در گرمدره ساکن شده‌اند.

رئیس اتحادیه مسکن البرز در ادامه به اختلاف قیمت مسکن در کرج هم اشاره و اعلام کرد: پایین‌ترین مبلغ معامله شده برای یک واحد آپارتمانی در کرج ۵۰ میلیون تومان و مربوط به مناطقی مانند حیدرآباد، حسن‌آباد و ترک‌آباد بوده و در مقابل گران‌قیمت‌ترین معامله‌ها مربوط به آپارتمان‌های جهانشهر بوده که به مبلغ تقریبی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.

قمی از شهروندان خواست برای معاملات املاک حتماً به دفاتر املاک قانونی و مجوزدار مراجعه و کد رهگیری دریافت کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار