گوناگون

راه‌های نگهداری و محافظت خودرو از گرما و آفتاب

راه‌های نگهداری و محافظت خودرو از گرما و آفتاب

پارسینه: نه تنها موجودات زنده باید از خود در برابر گرمای داغ تابستان محافظت کنند بلکه این دما بر هر وسیله ای نیز آسیب وارد می کند. گرمای بیش از حد به معنی ایجاد مشکل در رانندگی شما است، بدین خاطر خنک نگاه داشتن ماشین از نکات ضروریی در تابستان است.

راه‌های نگهداری و محافظت خودرو از گرما و آفتاب

به گزارش «پارسینه» ، در هوای گرم نه تنها موجودات زنده باید از خود در برابر حرارت تابستان محافظت کنند بلکه شدت و حدت این گرما می‌تواند بر هر وسیله‌ای نیز آسیب وارد کند. امروزه خودرو به عنوان یک وسیله اساسی در زندگی برشمرده می‌شود، به‌ویژه در فصل تابستان، برای جابجایی و فرار از گرما در خارج از محیط منزل خودرو نقش اساسی دارد. از آنجا که بدنه‌ و بیشتر اجزای خودرو از موادی تشکیل شده‌اند که گرما را به خود جذب می‌کنند، از این رو گرمای بیش از حد این وسیله نقلیه به معنی ایجاد مشکل در رانندگی شما است، این یادداشت به شما کمک می‌کند تا ماشین خود را خنک نگه دارید و با استفاده از این پیشنهادات اصول نگهداری از خودرو در تابستان را بیاموزید.

حرارت داخل کابین:
با پایین آوردن شیشه‌ها و ورود هوا به داخل ماشین در حین رانندگی هوای داغ را خارج کنید. چرخش هوا در داخل ماشین دمای هوا را خنک می‌کند، بعد از مدت کوتاهی وقتی دمای داخل ماشین قابل تحمل‌تر شد می‌توانید شیشه را بالا بکشید تا از صدای ناخواسته و آزار دهنده خلاص شوید.

جلوگیری از داغ شدن فرمان اتومبیل:
زمانی که مجبورید زیر آفتاب پارک کنید قبل از ترک ماشین فرمان خودرو را ۱۸۰ درجه بچرخانید با این کار تا وقتی شما خارج از ماشین هستید قسمت که شما آن را لمس می‌کنید در سایه قرار می‌گیرد و گرفتن آن در دست قابل تحمل‌تر است.

خلاصی از بوی بد کابین:
یک ماشین که تحت حرارت و گرما زیاد آفتاب قرار می‌گیرد به دلیل اجزای پلاستیکی، چرم و یا چوب بو‌ی نامطلوب نیز از خود متصاعد می کند. برای رهایی از این بوی ناخوشایند می‌توانید یک نوار کاغذ خشک کن روی دستگاه تصفیه هوا بچسبانید و با روشن کردن دستگاه، هوا مطبوع‌تر و رانندگی شما هم با طراوت‌تر می‌شود.

تصفیه هوای داخل خودرو:
اگر دستگاه تصفیه هوای خودرو شما خراب است یا کولر احتیاج به شارژ گاز دارد، می‌توانید از یک فن خورشیدی ساده استفاده کنید. این وسیله کوچک اما کارآمد، روی پنجره نیمه باز نصب می‌شود و هوای گرم را همزمان با ایجاد یک جریان هوای ثابت از ماشین خارج می‌کند.

گرما و تایر خودرو :
لاستیک نقش مهمی در ایمنی، حرکت و فرمان پذیری اتومبیل دارد. مراقبت ویژه در این مورد به‌منظور جلوگیری از حادثه، حائز اهمیت بالایی است. گرما هوا تاثیر جدی در خالی شدن باد یا ترکیدگی تایر‌ها دارد؛ ترکیدگی لاستیک در هوای گرم یکی از شایع‌ترین عواملی است که خطرات بسیاری برای خودرو‌ها ایجاد می‌کند؛ به‌طوری‌که یکی از عوامل اصلی بسیاری از تصادفات جاده‌ای در فصل تابستان ترکیدگی لاستیک به دلایل متعدد است. با آغاز فصل گرم تابستان و رانندگی طولانی و به‌خاطر گرم شدن تایرها، فشار باد داخلی آن‌ها زیاد می‌شود، اگر در این حالت فشار باد لاستیک از حد توصیه شده بیشتر شود، لاستیک می‌ترکد. برای جلوگیری از این حادثه در فصل گرما باید به میزان متناسب فشار هوای تایر‌ها را کاهش داد.

داغ شدن موتور خودرو:
اگر شما علائم داغ شدن موتور خودرو را مشاهده کردید؛ ازجمله چراغ‌های هشدار دهنده یا بخاری که از زیر کاپوت بیرون میزند، ماشین را کنار بزنید و موتور را خاموش کنید.حداقل باید نیم ساعت قبل از باز کردن کاپوت صبر کنید تا به طور کامل سرد شود.

پرهیز از آفتاب مستقیم:
گذراندن زمان زیر آفتاب باعث می‌شود تغییراتی در رنگ خودرو و اجزایی داخلی کابین می‌شود. برای جلوگیری از این مشکلات ماشین را در یک پارکینگ یا سایه پارک کنید و در غیر این صورت حدالامکان در کمترین زمان کار‌ها را انجام دهید و سریعا خودرو را جابجا کنید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار