گوناگون

شگفتی یاسمین مقبلی از شفق قطبی وایرال شد

شگفتی یاسمین مقبلی از شفق قطبی وایرال شد

«یاسمین مقبلی» فضانورد ناسا، عکس زیبایی را از یک شفق قطبی ثبت کرده است که از مناطق جنوبی زمین تا فضا امتداد دارد.

عکس‌های جدید یک فضانورد ناسا از شفق قطبی می‌توانند برای ما ساکنان زمین رشک‌برانگیز باشند.

به نقل از اسپیس، در اوایل ماه جاری میلادی، «یاسمین مقبلی» فضانورد حاضر در «ایستگاه فضایی بین‌المللی»(ISS)، عکس‌های خیره‌کننده‌ای را از یک شفق قطبی سبزرنگ گرفت که مانند یک پرچم از مناطق جنوبی زمین تا فضا امتداد دارد.

مقبلی طی یک کنفرانس مطبوعاتی در روز ۲۱ فوریه گفت: شفق‌های قطبی از اینجا فوق‌العاده هستند.

مقبلی خاطرنشان کرد که دیدن مقدار زیادی از رنگ‌های سبز و قرمز در سرتاسر سطح زمین، یکی از صحنه‌های برجسته ماموریت فضایی او بوده است.

این شفق روبان‌مانند زمانی روی زمین شکل می‌گیرد که خورشید ما ذرات پرانرژی را به سوی جو بالایی زمین می‌فرستد. میدان مغناطیسی محافظ سیاره ما به نوبه خود ذرات را به سمت قطب‌ها هدایت می‌کند و ذرات خورشیدی در تعامل با جو ما به صورت رنگارنگ می‌درخشند.

فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی اکنون شفق‌های قطبی فوق‌العاده‌ای را مشاهده می‌کنند زیرا خورشید به حداکثر فعالیت خورشیدی ۱۱ ساله خود نزدیک می‌شود. همچنین، افزایش شراره‌های خورشیدی و خروج جرم از تاج خورشیدی به معنای افزایش شکل‌گیری شفق در زمین است.

مقبلی گفت: من آن را دوست دارم زیرا هر بار که از پنجره به بیرون نگاه می‌کنم، شگفت‌زده می‌شوم. هر بار، این صحنه کمی متفاوت است؛ حتی اگر از همان قسمت زمین عبور کنیم. چه نورها، چه ابرها یا فصول و زوایای خورشید متفاوت باشند، هر بار از زنده و زیبا بودن سیاره خود شگفت‌زده می‌شوم.

 

منبع: دیجیکالامگ

ارسال نظر

 • حسن

  ای مقبلی ای که تو کعبه جماعت غربزده در ایران در آسمانی،، به ما بگو راست بگو خدا رو دیدی یا اینکه چشمان قشنگ فیلترشکن شما قادر به گرفتن خدا نیست!!

 • مهدی

  یه عده ظاهراً خدمت نرفتن که اینقدر میگن این ایرانیه وقتی زیر پرچم قسم دفاع از کشور و ملتش کنی میدونی وطن دوست و وطن پرست کیه

 • ژاله بنایی

  بچه هات رو میبری کلیسا میگن خدا دو تاست گوشت خوک بهشون میدی بزرگ شدن عرق خور میشن

 • عنایت‌الله از افغانستان

  به یک نظامی آمریکایی افتخار نکنید ! او ایرانی نیست ! من به یک چوپان ایرانی ارزش زیاد قایلم نسبت به این غرب زده فاشیست.

 • سامان

  حالا کجاست این شگفت زدگی از کامنتها و اراجیف که شگفت زده شدیم اما کجاست شگفتی این دلقک فضانورد این بنده خدا هیچ مشکلی نداره فقط یخورده زیادی جوگیر میشه همین واسه ایرانی بودن تمام عیارش‌ به عنوان سند کافیه

 • ندا

  متاسفم برای تمام کسانی که به ایرانی که افتخار ایران است توهین میکنن

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار