گوناگون

روزنامه ‌هاآرتص مدعی شد:

ایران با ارسال سلاح در حال ناامن کردن مرکز اسرائیل است

 ایران با ارسال سلاح در حال ناامن کردن مرکز اسرائیل است

رسانه‌های صهیونیستی می‌گویند ایران در حال تلاش برای ارسال تسلیحاتِ بیشتر به «جنین» در کرانه باختری است.

 به گزارش رادیو فردا به نقل از شبکه‌های ۷ و ۱۴ تلویزیون و روزنامه ‌هاآرتص، وزیر دفاع اسرائیل می‌گوید ایران در تلاش برای ارسال غیرقانونی تسلیحاتِ بیشتر به منطقه جنین در کرانه باختری است.

یوآو گالانت در بازدید از شمال کرانه باختری که جنین در آن منطقه واقع شده، گفت: با توجه به تلاش ایران برای ارسال تسلیحات به منطقه، اسرائیل تیم‌های دفاع محلی را از نظر تسلیحاتی تقویت کرده و برای مراقبت از اسرائیلی‌های ساکن در شهرک‌های نزدیک، گروه‌های تازه‌ای برای مداخله فوری در مواقع ضروری تشکیل می‌دهد.

ساکنان و شهرداران شهرک‌های گیلبواع، عِمِک مَعیانوت و تَعناخیم جزو مناطقی هستند که در دیدار با گالانت، از افزایش تسلیحات و تحرکات جهاد اسلامی فلسطین و حماس در جنین ابراز نگرانی کردند.

گالانت همچنین در دیدار با یک هیئت از کنگره آمریکا گفت: اسرائیل در جنگ علیه نیروهای نیابتی ایران، درگیر شده و در هفت جبهه علیه آن‌ها می‌جنگد. ایران از طریق شرق کرانه باختری (از راه اردن) برای افزایش اسلحه در میان گروه‌های نیابتی تلاش کرده است.

هفته گذشته گروه‌های مسلح فلسطینی که فیلم‌هایی از خود در فضای مجازی منتشر کردند، به سوی مناطق مرکزی اسرائیل مانند کفار سابا تیراندازی کردند که آسیب جانی در پی نداشت اما نگرانی ساکنین مناطق مرکزی اسرائیل را که فاصله چندانی با تل‌آویو ندارد، نسبت به حمله مشابه یورش حماس به جنوب اسرائیل، بیشتر کرد.

نیویورک تایمز ماه گذشته با استناد به گفته‌های مقامات اطلاعاتی آمریکا، اسرائیل و ایران نوشت که ایران از گروه‌های مختلف برای رساندن تسلیحات به دست فلسطینیان کرانه باختری استفاده می‌کند تا این منطقه نیز علیه اسرائیل ناآرام شود. بخش بزرگی از کار هماهنگی انتقال تسلیحات، توسط نیروی قدس سپاه انجام می‌شود.

متیو لویت، از مدیران اندیشکده سیاست خاور نزدیک در واشینگتن، گفته است: ایران قصد دارد کرانه باختری را از سلاح اشباع کند و از شبکه‌های عمدتاً بادیه‌نشین‌هایی در اردن و کرانه باختری و خود اسرائیل استفاده می‌کند.

رهبر جمهوری اسلامی ایران، از سال‌ها پیش خواهان «تسلیح کرانه باختری مانند نوار غزه» شده است.

 
منبع: کیهان

 

منبع: کیهان

ارسال نظر

 • ناصرامرایی

  اسراییل بهتره در مورد ایران کم لاف بزند
  ایران علنا اعلام کرده که در حال تسلیح مبارزات فلسطینی و گروههای مقاومت های الخصوص حزب لله است دیگه باید چطور و با چه زبانی بگوئیم که آقایان خانما ما ایرانیان به هر کس که علیه این رژیم آپارتاید بخواد وارد نبرد تا نابودی کامل این رژیم بشود سلام میدیم و آموزش هم میدیم خلاص

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار