گوناگون

حمایت پوتین از عضویت ناظر ایران در اتحادیه اوراسیا


حمایت پوتین از عضویت ناظر ایران در اتحادیه اوراسیا

رئیس‌جمهور روسیه ولادیمیر پوتین امروز پنجشنبه در جریان دیدار با سرپرست ریاست‌جمهوری ایران محمد مخبر گفت که توافق تجارت آزاد بین ایران و اتحادیه اوراسیا باعث تقویت بیشتر روابط اقتصادی بین مسکو و تهران خواهد شد.

به گزارش پارسینه به نقل از فارس، رئیس‌جمهور روسیه ولادیمیر پوتین امروز پنجشنبه در جریان دیدار با سرپرست ریاست‌جمهوری ایران محمد مخبر در حاشیه اجلاس شانگهای در آستانه، گفت که طرف روس از درخواست ایران برای به دست آوردن وضعیت ناظر در اتحادیه اقتصادی اوراسیا حمایت می‌کند.

رئیس‌جمهور روسیه ولادیمیر پوتین امروز پنجشنبه در جریان دیدار با سرپرست ریاست‌جمهوری ایران محمد مخبر گفت که توافق تجارت آزاد بین ایران و اتحادیه اوراسیا باعث تقویت بیشتر روابط اقتصادی بین مسکو و تهران خواهد شد. پوتین همچنین گفت که روسیه از درخواست ایران برای به دست آوردن وضعیت ناظر در اتحادیه اقتصادی اوراسیا حمایت می‌کند. به گزارش اسپوتنیک، رئیس‌جمهور روسیه در جریان این دیدار، ضمن بیان این که روابط ایران و روسیه دوستانه و سازنده است، ابراز اطمینان کرد که روابط بدون توجه به نتیجه انتخابات در ایران تقویت خواهد شد.

 

اواسط خرداد رئیس هیأت مدیره کمیسیون اقتصادی اوراسیا اعلام کرد که ایران برای دریافت وضعیت کشور ناظر در این اتحادیه درخواست داده است.

 

بعد از این اظهارات، الکسی اوِرچوک، معاون نخست‌وزیر روسیه گفت که تصمیم در مورد درخواست ایران ممکن است در دسامبر امسال گرفته شود. دی ماه بود که اولین موافقت‌نامه تجارت آزاد ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا توسط وزیر صمت و مقامات پنج کشور عضو شامل روسیه، ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان و بلاروس در سن پترزبورگ روسیه امضا شد. رئیس‌جمهور روسیه ولادیمیر پوتین ضمن استقبال از امضای این توافق‌نامه، گفته بود که نقش بسزایی در تقویت روابط خواهد داشت.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار