گوناگون

سطح مناظرات آمریکا تجلی تکرار دروغ‌گویی ترامپ و ناتوانی بایدن است


سطح مناظرات آمریکا تجلی تکرار دروغ‌گویی ترامپ و ناتوانی بایدن است

آیت‌الله قمی گفت: سطح مناظرات آمریکا تجلی تکرار دروغ‌گویی ترامپ، لکنت زبان، ضعف و ناتوانی بایدن و فساد هر دو کاندیدا‌ها بود؛ دوگانگی شکل‌گرفته در جامعه آمریکا، روز به روز در حال گسترش است.

به گزارش پارسینه به نقل از دفاع‌پرس، آیت‌الله «محسن قمی» معاون بین‌الملل دفتر رهبر انقلاب اسلامی امروز (سه‌شنبه) در هجدهمین اجلاس مدیران و نمایندگان جامعه‌المصطفی (ص) ضمن گرامیداشت ایام نزول آیات مبارکه تطهیر، ولایت و آیه مباهله، المصطفائیان را پرچم‌داران و طلایه‌داران معارف الهی در جای‌جای جهان توصیف کرد و اظهار داشت: المصطفائیان مجاهدان تبیین معارف الهی هستند که پرکار، پرتلاش و مخلص و توانمند در مسیر تعالی معارف الهی در عرصه بین‌الملل گام برمی‌دارند.

وی ضمن اشاره به چهلم شهدای خدمت، شهید آیت‌الله رئیسی را مصداق بارز خدمت صادقانه، خستگی‌ناپذیر، بی‌منت و تا پای جان آماده توصیف دانست و افزود: غیرت اسلامی و ایرانی شهید آیت‌الله رئیسی باعث شد در مجامع مختلف ملی، بین‌المللی و منطقه‌ای شجاعانه از مواضع انقلاب اسلامی و جایگاه ملت بزرگ ایران دفاع کند.

معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری به خدمات ارزنده شهید آیت‌الله رئیسی در مباحث مختلف اشاره کرد و گفت: شهید رئیسی در دل بحران‌ها با حضور در میدان‌ها، توانست پایگاه و سرمایه اجتماعی جمهوری اسلامی را در داخل و خارج از کشور توسعه و افزایش دهد.

وی با بیان اینکه شهید رئیسی در هزار روز خدمت، حدود ۲۵۰۰ ساعت پرواز داشت، بیان کرد: شهید آیت‌الله رئیسی به ۲۰ کشور جهان ۲۷ مرتبه سفر کرد و توانست جایگاه ایران اسلامی را به‌نحو محسوسی ارتقا دهد، به‌گونه‌ای که در مراسم بزرگداشت ایشان، ۷۳ مقام بین‌المللی و ۹ رئیس‌جمهور حضور داشتند؛ بیش از ۳۴ نفر از رؤسای جمهوری جهان، ۴۴ شخصیت مهم جهانی و ۲۴ نهاد بین‌المللی مثل دبیرکل سازمان ملل، پاپ، رئیس الازهر و ... پیام تسلیت فرستادند.

قمی تواضع، صداقت، صمیمت و خونگرمی شهید آیت‌الله رئیسی با مردم را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه ایشان همواره اهل توسل و دعا بودند، خاطرنشان کرد: مجموعه ویژگی‌های شخصیتی شهید آیت‌الله رئیسی باعث شد مقام معظم رهبری در فقدان ایشان فرمودند؛ ما یکی از بهترین‌ها زیر این آسمان را از دست دادیم.

وی ضمن ارائه گزارشی از رویکرد‌های بین‌المللی شهید رئیسی با بیان اینکه ایشان به‌صورت یک مبلغ تراز دینی در فضای بین‌الملل ورود جدی داشتند، یادآور شد: با اینکه کشور ایران شخصیت برجسته‌ای را از دست داد؛ ظرفیت بالای قانون اساسی، درایت رهبر معظم انقلاب و انسجام ملی باعث شد هیچ مشکلی اتفاق نیفتاد و در کمتر از ۴۰ روز شاهد برگزاری انتخابات باشکوه باشیم؛ به‌گونه‌ای که کاندیدا‌ها در رسانه ملی تندترین انتقادات را بیان کردند و این نشان‌دهنده ظرفیت بالای جمهوری اسلامی است.

معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری در ادامه با بیان اینکه امسال در مسائل بین‌المللی با شرایط خاصی روبه‌رو هستیم، به برگزاری انتخابات در ۸۰ کشور جهان در سال ۲۰۲۴ اشاره کرد و گفت: علی‌رغم تمام انتقاد‌ها به سطح مناظرات انتخاباتی در ایران، سطح مناظرات آمریکا تجلی تکرار دروغ‌گویی ترامپ، لکنت زبان، ضعف و ناتوانی بایدن و فساد هر دو کاندیدا‌ها بود؛ دوگانگی شکل‌گرفته در جامعه آمریکا، روز به روز در حال گسترش است.

قمی به فراز‌هایی از نامه مقام معظم رهبری به جوانان آمریکایی اشاره و اضافه کرد: درست است که این نامه خطاب به جوانان آمریکایی است، ولی در اصل نامه‌ای تمدنی و خطاب به تمام انسان‌ها و دغدغه‌مندان عالم است.

معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با تأکید بر این که فارغ از انتشار نامه، پیام آن باید به‌روز و زنده و استمرار داشته باشد، به برخی از رویکرد‌ها برای استمراربخشی به پیام نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: این نامه در حقیقت یک نوع گام به جلو در مرحله روایت‌سازی‌ها است؛ رهبر معظم انقلاب روایتی درست از این رویداد‌ها را در قلب آمریکا و مبتنی بر ادبیات مورد فهم جوانان غربی مطرح ساختند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار