گوناگون

پزشکیان در بدون تعارف؛

با مردم تا آخر خواهم ماند

با مردم تا آخر خواهم ماند

مسعود پزشکیان گفت: برای ارتقا و سربلندی این مردم و کشور تا جایی که بتوانم در طبق اخلاص گذاشته و با آنها تا آخر خواهم ماند.

به گزارش پارسینه و به نقل از ایسنا، مسعود پزشکیان نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری شامگاه یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ در برنامه بدون تعارف که از بخش خبری ۲۰:۳۰ دقیقه برگزار شد، در پاسخ به این پرسش چه شد که برای انتخابات ثبت‌نام کردید؟ اظهار کرد: مردم عزیز ما بدانند که من بعنوان فردی که در این مملکت و آب و خاک زندگی می‌کنم؛ علم، مهارت و مسیر زندگی‌ام را برای ارتقا و سربلندی این مردم و کشور تا جایی که بتوانم در طبق اخلاص گذاشته و با آنها تا آخر خواهم ماند.

وی در پاسخ به اینکه انتقاد شما به عملکرد گذشته‌تان چیست گفت: چیزی که در گذشته انجام دادیم حتماً اشتباهاتی داشته است؛ یک مرتبه یادم هست که بخاطر اینکه یک تصمیم گرفتیم و این بر مبنای نظر کارشناسی بود، بعداً متوجه شدیم که آن افراد اسم‌شان کارشناس بود اما کارشناس نبودند. باید هوشیار باشیم و از کارشناس استفاده کنیم نه از اسم آن.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به اینکه در صورتی که رییس جمهور شوید، فکر می‌کند که طی شش ماهه نخست کار کدام گروه‌هایی انتقاد بیشتری از شما انتقاد می‌کنند؟ تاکید کرد: افرادی که توان ندارند و مراحل را طی نکردند و امروز مدیر شدند و ریاست می‌کنند، باید به جایی بازگردند که مراحل مربوطه را طی کنند و کسانی که حق‌شان خورده شده بدون توجه به اینکه جزو کدام جناح و دستهای هستند با اینکه چه ایده‌ای دارند، باید کاری کنیم که حق به حق‌دار داده شود. چنانچه می‌خواهیم سیستم اداری درست شود، نباید افرادی را که از جایی معرفی شدند، بر افراد استخوان خرد کرده و با تلاش رئیس کنیم. احتمالاً افرادی که بی خود بالا آمدند از دست ما ناراضی باشند. 

جابجایی بر اساس شایستگی، لیاقت، سابقه، تجربه و عملکرد

پزشکیان در پاسخ به اینکه جابجایی انجام می‌دهید؟ ادامه‌داد: جابجایی بر اساس شایستگی، لیاقت، سابقه، تجربه و عملکرد نه بر اساس سیاسی، جناحی، دسته‌ای و گروهی؛ باید حق را به کسی که حقش است بدهیم و علت اینکه از دست من ناراضی هستند نیز این است که حق افراد خورده می‌شود؛ باید حق را به حق‌دار بدهیم.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره خانواده، اموال و دارایی‌های خود گفت: من به خانواده خودم افتخار می‌کنم و با وجود اینکه همسرم را ۳۰ سال است که از دست دادم و در سیر زندگی فرزندانم با هم بودیم، آنها نه تنها باعث بی آبرویی من نشدند؛ بلکه باعث آبروی من هستند و سالم، صادق و در مسیر زندگی همیشه همراه بوده‌اند. کاری که خلاف قانون و مقررات باشد را انجام نداده‌اند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: زمانی که وزیر بودم وقتی می‌خواستم بدون راننده از ماشین وزارتخانه استفاده کنم، پسرم می‌گفت که تو نباید از این ماشین استفاده کنی؛ باید از ماشین خودمان استفاده کنیم؛ ماشین ما پژو ۴۰۵ و ماشین وزارتخانه سمند بود، اما می‌گفتند که ما حق نداریم از این ماشین استفاده کنیم. همچنین آنها هیچ گاه از موقعیت من در جایی استفاده نکردند.

پزشکیان عنوان کرد: دارایی‌های من نیز مشخص است؛ من نه جایی سهام و امتیاز دارم و تا به حال هم حتی مجوز مطب نگرفتم؛ یک روزی دوستان گفتند که سهم بگیریم من قبول نکردم گفتند که سهم بگیریم تا بعد از بازنشستگی سهم داشته باشیم، گفتم که من نمی‌خواهم، گفتند خب می‌خواهی چه کار کنی؟ گفتم وقتی تمام شد می‌خواهم باغی در ارومیه بگیرم و در آنجا کشاورزی می‌کنیم؛ الان آن باغ را گرفتم. مجموعه اموال و دارایی‌های من در این حد است که در تهران و تبریز منزل و در ارومیه هم یک باغ دارم.

همیشه سعی کردم که طرف مردم و با مردم باشم

وی در پاسخ به اینکه آیا تاکنون در تصمیم گیری سیاسی در دوران مدیریت خود در دوراهی بین تصمیم سخت و محبوبیت میان مردم قرار گرفته‌اید؟ گفت: یادم است در دوران آیت‌الله رفسنجانی رئیس دانشگاه بودم و در راستای کوچک کردن دولت باید با عده‌ای لغو قرارداد می‌کردم؛ به من گفته بودند که ۳۰۰ نفر را از کار برکنار کنم، اما من این کار را نکردم و گفتم که حکم من را لغو کنید؛ من همیشه سعی کردم که طرف مردم و با مردم باشم و در جایی که حق آنها خورده شده، با آنها زندگی کنم نه با قدرت.

نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در پاسخ به اینکه فکر می‌کنید مردم درباره سمت چه فکری می‌کنند؟ تاکید کرد: این را باید از مردم بپرسید اما آنچه که هست هیچ وقت به آنها دروغ نگفتم و با آنها غیر صادقانه رفتار نکردم و الان هم می‌گویم که در زندگی‌ام چیزی را پنهان ندارم.

پزشکیان در پاسخ به اینکه چه ویژگی از شما در ذهن مردم برجسته است؟ اظهار کرد: تصور می‌کنم که صداقت و دروغ نگفتنم؛ امکان ندارد که وعده‌ای داده باشم و به آن عمل نکرده باشم.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که اگر بخواهید شبهه‌ای که از شما ذهن مردم وجود دارد را برطرف کنید، چه می‌گویید؟ ادامه داد: یک مرتبه در مجلس یکی از آقایان به من گفت که دختر تو در فلان جا فلان کاره است که من به او گفتم بیایید زندگی ما و او را ببینید؛ زندگی و دارایی ما معلوم است؛ نه فقط فرزندان من بلکه هیچ کدام از اطرافیان من را نمی‌توانند در بنگاه‌های اقتصادی پیدا کنند. این درحالیست که فرزندان خواهر و برادرم بیکار هستند و می‌توانستم برای کار آنها توصیه کنم.

اگر قومیت‌گرا بودم، نمی‌گفتم ایران برای همه

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به اینکه شما قومیت‌گرا هستید؟ تاکید کرد: اگر قومیت‌گرا بودم، نمی‌گفتم ایران برای همه، هیچ وقت برای ایران تا پای مرگ در جبهه‌ها نمی‌جنگیدم و امروز نمی‌گفتم که حق همه را باید بدهیم به همه باید گوش دهیم و مشکلات همه را حل کنیم.

پزشکیان در پاسخ به پرسشی درباره‌ راهکار برطرف کردن شکاف نسلی با نسل زد اظهار کرد: من با نوه‌ها و جوانان و بچه‌ها کوه می‌روم و بازی می‌کنیم و سالن ورزشی می‌رویم و در مسابقات شرکت می‌کنیم؛ آنها به دنبال نوآوری، علم و تازگی هستند و زمانی ما با آنها مشکل پیدا می‌کنیم که در ذهنیت بسته مانده باشیم؛ تلاش کردیم ذهن بسته نداشته باشیم و بتوانیم آنچه حق آنهاست و باید شکوفا شوند را نادیده می‌گیریم و برای آنها مانع ایجاد نکنیم که نتوانند رشد کنند، وظیفه ما ایجاد بستر برای شکوفایی، رشد و بالندگی این عزیزان است. ما با آنها مشکلی نداریم اما آنها با ما مشکلی دارند چون می‌خواهیم از ذهن بسته‌ای که داریم جلوی رفتن آنها را بگیریم.

وی در پاسخ به اینکه برای دوران بازنشستگی چه برنامه‌ای دارید؟ گفت: در باغی که خریدم سپری می‌کنم؛ به طبیعت می‌رود و راحت زندگی می‌کنم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پایه به اینکه آیا فکر می‌کنید که اختیارات کافی قانونی برای انجام وظیفه به عنوان رئیس جمهور در ایران را دارید؟ اظهار کرد: اگر می‌خواهیم در این کشور به جایی برسیم اصولاً باید بین قوا و سیاست‌گذاری‌ها تعامل سازنده‌ای برای رسیدن به هدف داشته باشیم؛ عین این تعامل را با مردم و دنیا باید داشته باشیم؛ ما تنها با گفت‌وگو می‌توانیم پیش برویم و با امر و نهی نمی‌توانیم پیش برویم. در نتیجه در محدوده‌ای که در اختیار دولت است، باید با تعامل با دیگر قوا بتواند منویات را در چارچوب سیاست‌های کلی پیش ببرد؛ ما قصد تقابل با هیچ کسی نه در درون دولت، نه با مردم و نه با سیاست‌های جهانی را نداریم.

باید نارضایتی‌ها را برطرف کنیم

پزشکیان در جمله‌هایی جداگانه به هواداران، منتقدان و مردم گفت: به هواداران می‌گویم که «با هم برای ایران و با ایرانیان»، به مخالفان و منتقدان می‌گویم «اگر حق با آنهاست موجب پیشرفت ما خواهند بود و ما حتما صدای آنها را خواهیم شنید و اعمال خواهیم کرد» و به مردم می‌گویم که «ما موظف نیستیم که مردم را ناراضی کنیم بلکه باید نارضایتی‌ها را برطرف کنیم؛ دغدغه مردم چیزی است که باید در ذهن همه مدیران و مسئولان باید و کاری کنیم که آنها راحت زندگی و ارتقاء پیدا کنند و حق‌شان ضایع نشود.

 

ارسال نظر

 • قاضی

  دروغ میگه پان ترکیسته و دنبال غوغای قومی راه انداختن

 • شیرین صفوی

  آررررررره !!!!

 • شیرین صفوی

  فقط گمشو !!!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار