گوناگون

روایت سید حسن نصرالله از خدمات شهید زاهدی برای جنبش مقاومت اسلامی لبنان+ فیلم

روایت سید حسن نصرالله از خدمات شهید زاهدی برای جنبش مقاومت اسلامی لبنان+ فیلم

​دبیرکل حزب الله لبنان ضمن تبریک و تسلیت شهادت سرداران و مستشاران ایرانی در تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران گفت: شهدای تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به دمشق برای ما ارزش تاریخی دارند.

به گزارش پارسینه و به نقل از  ایسنا، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در مراسمی تحت عنوان «طوفان الاحرار» که این جنبش به مناسبت روز جهانی قدس برگزار کرد، به سخنرانی پرداخت.

دبیرکل حزب الله لبنان ضمن تبریک و تسلیت شهادت سرداران و مستشاران ایرانی در تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران گفت: شهدای تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به دمشق برای ما ارزش تاریخی دارند. شهادت این عزیزان برای ما مساله‌ای بزرگ است به‌ویژه اینکه سردار زاهدی طی سالیان طولانی فضل و لطف زیادی برای مقاومت لبنان داشت. این حادثه یک حادثه مهم و اساسی است که پس و پیش دارد.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه در روز قدس بر مواضع و مقاومت و اهداف بزرگ خود تاکید می‌کنیم، خاطرنشان کرد: مجوزی که مراجع دین برای صرف کردن بخشی از حقوق شرعی برای مقاومت فلسطین دادند بر عمق موضع دینی و اخلاقی آن‌ها تاکید دارد. اعلان قاطع امام خمینی(ره) مبنی بر ایستادگی در کنار ملت فلسطین یکی از مهم‌ترین دلایل جنگ‌ها با ایران است.

سید حسن نصرالله افزود: آمریکایی ها به‌شدت تمایل دارند که با ایران مذاکره مستقیم کنند اما ایران تا این لحظه مذاکره مستقیم را نپذیرفته است. ایران بر سر پرونده‌های منطقه‌ای با آمریکا مذاکره نمی‌کند. ایران بهترین فرماندهان خود را فدا می‌کند و متحمل تحریم و فشار شده است. برخی درباره وجود سناریو میان آمریکا و ایران صحبت می کنند، این دیوانگی و کینه است.

دبیرکل حزب‌الله گفت: ایران از سال ۱۹۷۹ حامی تمام کسانی است که با اشغالگران در لبنان، فلسطین و منطقه مقابله می‌کنند و با مواضع و حمایت‌های خود بسیاری از معادلات را تغییر داد و پروژه‌های سلطه‌گری را با شکست مواجه کرد. ایران اگر می‌خواست مواضع خود را تغییر دهد از ده‌ها سال پیش این کار را انجام می داد.

او با بیان اینکه «تمام مبارزان مقاومت که به ایران متکی هستند مطمئن باشند که ایران پشت مظلومان و دوستان خود را خالی نخواهد کرد»، گفت: دوستی با ایران برای هر مبارزی در مقاومت عنوان کرامت انسانی و شرافت است و این سازشگران هستند که باید شرمسار باشند؛ از دوستی با آمریکا که مسئول جنایت ها و جنگ‌ها در منطقه است شرمساری کنید. ایران به سوی ما دست یاری دراز کرده تا خاک و حاکمیت خود را بازگردانیم.

سید حسن نصرالله ادامه داد: برخی نمی‌توانند این مساله را بپذیرند که اسرائیل در منطقه شکست خواهد خورد و توان درک این مساله را ندارد. بی شک نبرد طوفان الاقصی یک نقطه عطف تاریخی در منطقه است و پس از آن برای دشمن و دوست و تمام منطقه همانند ما قبل آن نخواهد بود. ما در مقابل رویدادی قرار داریم که باعث شد اسرائیل در دایره خطر قرار بگیرد و سستی آن آشکار شود.

دبیرکل مقاومت لبنان جنگ علیه غزه را «جنگ بی‌عقل‌ها و جنگ قصاب‌ها و جنایتکاران» توصیف کرد و گفت: با گذشت ۶ ماه از جنگ نتانیاهو، گالانت و فرماندهان دیگر رژیم صهیونیستی همچنان بر سر عقل نیامدند.

نصرالله، دلیل قتل و کشتار مردم غزه توسط رژیم صهیونیستی را «ایجاد فشار و ترساندن» خواند و ادامه داد این جنایات به این دلیل است که «دیگر هیچ چشم اندازی نه در میدان و نه در مذاکرات ندارند. با گذشت ۶ ماه هنوز نتانیاهو نتوانسته است جنبش حماس را از بین ببرد و اسرای خود را آزاد کند. اسرائیلی‌ها هیچ چشم‌اندازی برای غزه پسا جنگ ندارند و سردرگم هستند».

حجم ویدیو: 1.53M | مدت زمان ویدیو: 00:00:56 دانلود ویدیو

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار