گوناگون

لیست اصولگرایان تهران کدام است؟

لیست اصولگرایان تهران کدام است؟

در آستانه برگزاری انتخابات مجلس دوازدهم از سوی اصولگرایان لیست های متنوعی منتشر شده است.

به گزارش ایرنا لیست‌های متعددی در تهران برای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اعلام موجودیت کرده‌اند و این نشان از رقابت داغ فهرست‌های انتخاباتی در پایتخت است.

تبلیغات انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ساعت ۸ صبح فردا (پنجشنبه ۱۰ اسفند) خاتمه می‌یابد و مردم ۲۴ ساعت فرصت دارند تا به دور از هیاهوی تبلیغات در فضایی آرام به تأمل در مورد آن‌چه شنیده و دیده و خوانده‌اند بپردازند و در نهایت در فضایی منطقی به تصمیم رسیده و گزینه‌های مورد نظر خود را انتخاب کنند.

رهبر معظم انقلاب امروز در دیدار جمعی از رأی‌اولی‌ها و خانواده شهدا برای چندمین‌بار در چند ماه اخیر به مقوله انتخابات پرداختند و راه شناخت اصلح و تطبیق این ملاک‌ها با نامزدهای انتخابات را «مطالعه، تحقیق، دقت در اظهارات و شنیدن از افراد مطلع وآگاه، و مشورت با آنان خواندند» و بیان داشتند: این، کاری سخت و نشدنی نیست. مثلاً در تهران فهرست‌های مختلفی وجود دارد که برخی را می‌شناسیم، بعضی را از دیگران پرس‌وجو می‌کنیم و برخی را هم به افرادی که معرفی کرده‌اند اعتماد می‌کنیم و نامشان را در برگه رأی می‌نویسیم. بنابراین هر مقداری که ممکن است باید در این زمینه تلاش کرد.

در این انتخابات سه هزار و ۵۴۵ نفر از حوزه انتخابیه تهران بر سر ۳۰ کرسی نمایندگی مجلس با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. به طور سنتی در تهران لیست‌ها تعیین‌کننده بوده‌اند و ترکیب اصلی نمایندگان تهران از درون لیست‌های انتخاباتی مشخص شده است.

لیست‌های متعددی در تهران برای انتخابات دوازدهیمن دوره مجلس شورای اسلامی اعلام موجودیت کرده‌اند که عمده آن‌ها در جریان اصولگرایی و با گزینه‌های مشترک قابل توجه هستند. یک لیست هم مورد حمایت برخی احزاب اصلاح‌طلب است. روزگذشته نیز فهرست جدیدی با عنوان«جبهه متحد انقلاب» منتشر شد.

5 لیست شاخص جریان اصولگرا از قرار زیر است:

 

۱- لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب:

1

 

۲- لیست ائتلاف مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (امنا) :

2

 

۳- لیست شورای وحدت:

3

 

۴- لیست جبهه صبح ایران:

۶ لیست انتخاباتی تهران/ رقابت داغ است

 

5- ائتلاف بزرگ فرهنگیان (تهران) :

4

 

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری جمعه ۱۱ اسفند برگزار می‌شود و داوطلبان انتخابات بر سر ۲۹۰ کرسی با هم به رقابت خواهند پرداخت.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار