گوناگون

شرط وزارت کشور برای انتشار فهرست‌های انتخاباتی

شرط وزارت کشور برای انتشار فهرست‌های انتخاباتی

مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: طبق تبصره ۴ ماده ۸ قانون انتخابات، احزاب و جبهه‌های استانی باید در سطح استان مربوطه فهرست‌شان را اعلام کنند.

به گزارش تسنیم، عبدالله مرادی مدیرکل سیاسی وزارت کشور، درباره شیوه انتشار فهرست‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی و هماهنگی آن با وزارت کشور، بیان کرد: طبق ماده ۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، بعد از اعلام صلاحیت‌ها امکان طرح فهرست‌های انتخاباتی برای هر حوزه انتخابیه از جمله حوزه‌های یک‌کرسی و چندکرسی وجود دارد.

وی افزود: فهرست‌ها باید به وزارت کشور اعلام شود و نکته مهم اینکه طبق تبصره ۲ ماده ۸ قانون انتخابات مجلس، باید موافقت کتبی نامزدهایی که می‌خواهند در آن فهرست باشند نیز به وزارت کشور داده شود.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور خاطرنشان کرد: خود فهرست نیز باید با امضای بالاترین مقام یک جبهه و یا حزب به وزارت کشور به‌صورت رسمی معرفی شود.

مرادی هم‌چنین اضافه کرد: طبق تبصره ۴ ماده ۸ قانون انتخابات، احزاب و جبهه‌های استانی باید در سطح استان مربوطه فهرست‌شان را اعلام کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که "تاکنون چند فهرست به وزارت کشور ارسال شده است؟"، عنوان کرد: فهرست‌ها در حال دریافت است که روز آغاز تبلیغات، رسماً فعال شوند.

شب گذشته با تأیید شورای نگهبان تعداد نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به ۱۵ هزار و ۲۲۰ نفر رسید.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار