گوناگون

واکنش فرمانده کل سپاه به تهدید آمریکایی ها: هیچ تهدیدی را بدون پاسخ نمی‌گذاریم‌

واکنش فرمانده کل سپاه به تهدید آمریکایی ها: هیچ تهدیدی را بدون پاسخ نمی‌گذاریم‌

فرمانده کل سپاه گفت:ما به دشمنان می‌گوییم شما ما را آزموده‌اید و فصل مشترک ما با شما این است که همدیگر را می‌شناسیم ‌و هیچ تهدیدی را بدون پاسخ نمی‌گذاریم‌، به دنبال جنگ نیستیم ولی از جنگ نمی‌هراسیم‌.

پارسینه: مراسم بزرگداشت ۲۴ هزار شهید پایتخت از صبح امروز (یازدهم بهمن ماه) در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی با حضور اقشار مختلف مردم در حال برگزاری است. این کنگره از روز ۲۲ دی‌ماه فعالیت خود را آغاز کرد و  برنامه‌های گوناگون آن با تشکیل ۲۸ کمیته ادامه دارد. همچنین دبیرخانه کنگره به‌صورت دائمی در تمام طول سال به کار خود ادامه خواهد داد.  

دیدار با ۲۹ خانواده شهید، جانباز، ایثارگر و آزاده، برگزاری ۱۱۰۰۰ یادواره شهدا، توزیع ۱۲۴۰۰۰ بسته کمک مومنانه، ۱۰۲۴ سری جهیزیه و ۲۴ هزار بسته لوازم تحریر،برگزاری پویش ۲۴۰۰۰ ختم قرآن به نیابت از ۲۴ هزار شهید، حضور ۲۴ هزار دانش‌آموز و نوجوان در مراسم اعتکاف به نیابت از ۲۴ هزار شهید، تالیف و رونمایی بالغ بر ۲۰۰ عنوان کتاب مربوط به کارنامه‌های عملیاتی و مربوط به زندگی‌نامه شهدا و تاریخ شفاهی رزمندگان و فرماندهان، تالیف بالغ بر ۲۰۰ آثار فرهنگی هنری و رسانه‌ای و دیجیتال و همچنین رونمایی از آثار فاخر هنری بنام سمفونی «ساحت حماسه» برخی از کارهای جانبی این کنگره است که از سوی کمیته‌های تخصصی آن تا کنون اجرا شده است.

همچنین در حاشیه کنگره شهدای پایتخت موشک‌های بالستیک خیبرشکن و قدر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای حاضرین به نمایش گذاشته شده است.

در این اجلاسیه سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه به روح تابناک همه شهدای عزیز به‌ویژه ۲۴ هزار شهید سربلند تهران تحیت الهی را نثار می‌کنیم، بیان کرد: رهبر عظیم‌الشأن ما با تدبیر الهی، شجاعانه در قلب همه مخاطرات سهمگین ایستاد تا روح مکتب مقاومت را در میان مکتب اسلام زنده و پاینده نگه دارد.

وی ادامه داد: تعابیر و توصیفات و روایت‌های ستایش برانگیز رهبر عزیزمان از تهران و شهیدان جامع، کامل و الهام‌بخش بود؛ با الهام از فرمایشات معظم‌له، تهران واقعاً یک جهان‌شهر و نقطه تلاقی‌ نگاه مزورانه شیاطین عالم و مدفن سیاست‌های استکبارگران و شهر حماسه و رویدادها و شهر ۲۲ بهمن‌هاست.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: تهران شهر ۲۲ بهمن‌های تماشایی، شهر فرازها، تاریخ، ایستادگی، معیارها و میزان‌ها، و کورکننده چشمان دشمنان، شهر آگاهی، الهام‌بخش معنا، غیرت، ایستادگی، شکوه و عظمت تمدن است؛ تهران شهری با یک آسمان پرستاره روی زمین است. تهران شهر کور کننده چشمان دشمنان و شهر ایستادگی و شکوه و عظمت و تمدن است. تهران با شهیدانش یک آسمان پرستاره روی زمین است.

وی خاطرنشان کرد: تهران شهر لشکر محمد رسول الله(ص) است که بیشترین فرمانده لشکر شهید را تقدیم کرده است. همچنین تهران شهیدان بزرگی از امرای ارتش اسلام همچون شهیدان قرنی و ستاری تقدیم کرده است.

سلامی گفت: بقا و پیشرفت اسلام به شهادت است. جهاد و شهادت منطق ما برای دفاع از منزلت و کرامت ما است. اگر شهیدان نبودند اسلام و ایران هم نبود. کسانیکه باعث شدند ایران بزرگ در پرتو اسلام عزیز در صفحه جغرافیای سیاسی عالم به عنوان یک شخصیت و هویتی محبوب در دل آزادگان عالم بدرخشد، همین شهیدان بودند.

فرمانده کل سپاه گفت: همه توطئه‌هایی که بر کشور تحمیل شد همه مقیاسی جهانی و ترکیب نامقدسی از همه قدرتهای شیطانی عالم را داشتند. هرچه دشمنی علیه این ملت می‌بینید همه آرزوهایی سرکوب شده و بحرهایی باطل شده هستند که توسط شهیدان ما باشکست بدرقه شده‌اند.

سردار سلامی تصریح کرد: شکوه عظمت شهیدان را ما نمی‌توانیم بیان کنیم. اینها افتخارات جاودانه ما هستند و باید مکتب شهادت را تجلیل کنیم.

وی تاکید کرد: شمشیر جهاد ضامن عزت ما است، ما جنگ طلب نیستیم اما از خود و شکوهمان دفاع می‌کنیم. ما اذن دخالت بیگانه در سرزمینمان را نمی‌دهیم. این را هم بدانید آنها که شهید شدند برگزیده خداوند بودند. خانواده شهدای مایه شکوه و چشم و چراغ این ملت هستند.

سردار سلامی با بیان اینکه ما در آستانه ورود امام راحل در ۴۵ سال پیش هستیم، ادامه داد: وقتی امام پا به این سرزمین گذاشت جهان اسلام در ناامیدی سیاسی به سر می‌برد. فرهنگ ما تاراج شده و ارزشهای ما محو شده بود و بخشی از جغرافیای آمریکا بودیم. امام روح آزادی و نفس اسلام را در این سرزمین جاری کرد. این انقلاب برای مستبدان عالم قابل تحمل نبود برای همین قدرتهای شیطانی در مقابل آرمان امام ایستادند تا ملت ایران را از انتخاب یک‌ مسیر نورانی خارج کنند.

وی افزود: ارزش و عظمت شهیدان به این بود که رویای شیطانی دشمنان را نابود کردند نتیجه مجاهدت شهیدان این است که می‌توان در مقابل قدرتهای بزرگ ایستاد و این درس همیشگی برای ما است. تاریخ کربلا تکرار نخواهد شد و آنچه تکرار می‌شود این است که امت امام خود را همچون نگین حفظ می‌کند بر دشمنان می تازد و آنها را شکست می‌دهند.

فرمانده کل سپاه عنوان کرد: دشمنان برای ملت ایران جنگ اقتصادی جنگ روانی و امنیتی ساختند اما درمقابل فرزندان این امت قدرت ساختند و شکوه و عظمت بدست آمده را قدر دانستند. اکنون ایران با عظمت و قوی وپیشرفه است. گاه دشمنان تهدید می‌کنند و این روزها هم از میان کلمات مقامات آمریکایی برخی تهدیدات را می شنویم، ما به آنها می‌گوییم شما ما را آزموده‌اید و فصل مشترک ما با شما این است که همدیگر را می‌شناسیم ‌و هیچ تهدیدی را بدون پاسخ نمی‌گذاریم‌، به دنبال جنگ نیستیم ولی از جنگ نمی هراسیم‌ و این حقیقتی است که در جامعه ما جریان دارد.

سلامی تاکید کرد: فلسطین در مسیر پیروزی است و صهیونیست ها نمی توانند ماه ها یک سرزمین کوچک را در جنگ نگه دارند و آنها قطعا شکست خواهند خورد.

همچنین سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ در آغاز اجلاسیه نهایی کنگره بزرگداشت ۲۴ هزار شهید تهران طی سخنانی بیان کرد: امروز امتداد خط شهادت عزیزان ما در دفاع مقدس را در جبهه مقاومت در فلسطین و غزه و یمن و لبنان و  دیگر کشورهای اسلامی شاهد هستیم.

وی افزود: آنچه که امروز دشمنان از آن بسیار نگران هستند توسعه و ترویج روز افزون این فرهنگ ایستادگی است. این همان چیزی است که به برکت شهدای انقلاب و دفاع مقدس حاصل شده است.

سردار حسن‌زاده خاطرنشان کرد: آنچه که امروز دشمنان از آن بسیار نگران هستند همین فرهنگ ایثار و شهادت است.

این رزمنده دوران دفاع مقدس ادامه داد: در مدت فعالیت ستاد کنگره شهدای تهران بیش از ۲۲ هزار دیدار با خانواده شهدای تهران داشتیم و در تمامی اقشار یادوارهای شهدا برگزار شد و ۱۲ هزار یادواره محله محور برگزار شده و بالغ بر ۲۲ عنوان کتاب و ۲۰۰ اثر فرهنگی و هنری تولید شده است.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار