گوناگون

رئیس کمیسیون قضایی مجلس:

هنرمندان خارج نشین جرم هم مرتکب شده باشند می‌توانند بیایند؛ نهایتا محاکمه می‌شوند

 هنرمندان خارج نشین جرم هم مرتکب شده باشند می‌توانند بیایند؛ نهایتا محاکمه می‌شوند

موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس می گوید هر کسی به عنوان ایرانی می‌تواند وارد ایران شود ولو اینکه مجرم باشد. اگر هم مجرم باشد می‌تواند وارد شود و نهایتا محاکمه اش انجام می‌شود. هیچ منع قانونی برای ورود ایرانیان خارج از کشور حتی هنرمندان وجود ندارد.

پارسینه: رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منع قانونی برای ورود ایرانیان خارج از کشور وجود ندارد، گفت: برخی افراد بی‌جهت ایرانیان خارج از کشور را می‌ترسانند.

حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در مورد بازگشت برخی هنرمندان خارج نشین به کشور، گفت: افرادی که واقعا مرتکب جرم نشده اند می‌توانند به کشور بیایند. جرم هم مرتکب شده باشند می‌توانند بیایند. کسی که از مملکت خارج شده باشد می‌تواند هر زمانی که خواست در کشور حضور پیدا کند.

وی اظهار کرد: هر کسی به عنوان ایرانی می‌تواند وارد ایران شود ولو اینکه مجرم باشد. اگر هم مجرم باشد می‌تواند وارد شود و نهایتا محاکمه اش انجام می‌شود. هیچ منع قانونی برای ورود ایرانیان خارج از کشور حتی هنرمندان وجود ندارد.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در مورد اینکه آیا نظام از ورود این افراد استقبال می‌کند، گفت: سیاست نظام این است که هیچ منعی برای ورود ایرانیان خارج از کشور نداشته باشد. در واقع بحث استقبال نیست، بحث قانون است که اگر کسی بخواهد وارد ایران شود برایش منع قانونی وجود نداشته باشد. گاهی اوقات ممکن است بی جهت بعضی افراد را ترسانده باشند که در کشور حضور پیدا نکنند، ممکن است این افراد اموالی اینجا دارند که این اموال دست دیگران است لذا دیگران آن‌ها را می‌ترسانند. اما واقعیت این است که حضور این افراد در اینجا منعی ندارد و خودشان متوجه باشند که دارند بی جهت می‌ترسند.

غضنفرآبادی خاطر نشان کرد: اگر هم جرمی مرتکب شده باشند اگر شخصی باشد رضایت طرف را می‌گیرد و اگر عمومی باشد که مثل سایر جرایم در ایران محاکمه صورت می‌گیرد و بحث تخفیف نیز برای این‌ها وجود دارد.

 

ارسال نظر

 • جانباز

  محاکمه و نهایتا اعدام می شوند .

 • بهار

  آها این چه آمدنی هست که بیان و محاکمه بشن و اعدامشون کنین اولا جرمی که مرتکب نشدن در ثانی مگه ایران پشت قباله اجداد شماست که فکر میکنین مملکت مال شماهاست

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار