گوناگون

تاکید مقامات ایران و افغانستان بر اهمیت روابط دوجانبه

تاکید مقامات ایران و افغانستان بر اهمیت روابط دوجانبه

پارسینه: وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار سرپرست وزارت امور خارجه حکومت سرپرستی افغانستان به روابط دو جانبه ایران و افغانستان پرداخت و این روابط را از ابعاد مختلف دارای اهمیت خواند.

به گزارش پارسینه و به نقل از مهر، امیرخان متقی سرپرست وزارت امور افغانستان و هیات همراه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

در این ملاقات وزیر امورخارجه کشورمان پس از اظهارات امیر خان متقی در خصوص اهمیت برگزاری همایش فلسطین در تهران و تقدیر از ابتکار ارزنده جمهوری اسلامی ایران در شرایطی که شورای امنیت سازمان ملل و دیگر سازمان‌ها و کشور‌ها دچار انفعال شده‌اند، در اظهاراتی از همراهی و مشارکت فعال امیرخان متقی و هیات همراه در این کنفرانس فلسطین تشکر کرد.

امیرعبداللهیان پس از بیان آخرین تحولات غزه و نسل کشی در غزه و تاکید بر ضرورت همکاری همه کشور‌های مسلمان و آزادیخواه در کمک به مردم فلسطین، به روابط دو جانبه ایران و افغانستان پرداخت و این روابط را از ابعاد مختلف دارای اهمیت خوانده و تعامل دو کشور در حوزه‌های متنوع را مهم ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان بر ضرورت حل مسائل موجود بین دو کشور از جمله مرز، آب و … تاکید و ابراز امیدواری کرد مسوولان هیات حاکمه افغانستان به صورت عملی نسبت به برطرف شدن مشکلات موجود در این زمینه همکاری لازم را معمول نمایند.

امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان نیز در این دیدار با استقبال از مواضع اصولی کشورمان در قبال ملت مظلوم فلسطین بر ضرورت و تداوم حمایت از مقاومت و جهاد مردم فلسطین در برابر اشغالگران صهیونیست تا دستیابی به پیروز نهایی تاکید نمود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت ارتقا مناسبات دوجانبه، موضوعات مختلف در مناسبات دوجانبه را طرح و بر ضرورت ادامه تعاملات دو کشور در همه زمینه‌ها از جمله آب، مرز، تجارت و همکاری در امور قضایی و کنسولی تاکید کرد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار