گوناگون

سردار رادان: انتقامی سخت در انتظار عاملان حادثه راسک است

سردار رادان: انتقامی سخت در انتظار عاملان حادثه راسک است

پارسینه: سردار رادان با اشاره به این که امروز جهاد علمی اختیار نیست، بلکه تکلیف است، اظهار داشت: این تکلیف، نقطه پایانی ندارد و باید تا حصول نتیجه مطلوب ادامه داشته باشد.

سردار احمدرضا رادان در نشست گفتمان سازی و ارتقاء تعاملات با دانشگاه های سراسر کشور که به صورت وبیناری با عنوان طرح جهاد علمی در فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با محوریت فرصت ها، قابلیت ها، راهکارها و انتظارات برگزار شد، با بیان این که کلیدواژه اساسی و حیاتی در هر کشوری امنیت است، افزود: فرماندهی انتظامی در سطوح مختلف امنیت داخلی، عمومی و ملی نقش دارد و بر اساس مسئولیت خود، مسئول امنیت عمومی و از ارکان امنیت داخلی و موثر در امنیت ملی است.

وی با اشاره به این که سه محور حکومت، مردم و سازمان های غیردولتی نقش اساسی در ایجاد امنیت دارند، خاطرنشان کرد: هر کدام از این سه محور؛ اگر وظایف خود را ناقص انجام دهند می تواند مسائل اجتماعی را به مسائل امنیتی تبدیل کند.

فرمانده کل انتظامی کشور به نقش و مشارکت دانشگاه ها در انتظام ملی و رفع دغدغه های مردم اشاره و آن را غرورآفرین و برجسته برشمرد و اظهار داشت: ما به عنوان مجموعه انتظامی بر خود می بالیم و افتخار می کنیم که با کمک شما بتوانیم سرمایه اجتماعی خود را افزایش دهیم و از این طریق اقتدار پلیس ارتقاء پیدا کند.

وی در ادامه با بیان اینکه تمام این نشست ها و تبادل نظرات در راستای رفع دغدغه های مردم است، خاطرنشان کرد: شما استادان و رؤسای دانشگاه ها همانند خدمتگزاران مردم در مجموعه انتظامی از جنس مردم هستید و قطعا دغدغه های مردم را می شناسید. باید با کمک یکدیگر بتوانیم در حل دغدغه های مردم تلاش و باری از دوش آنان برداریم.

سردار رادان با اشاره به این که امروز جهاد علمی اختیار نیست، بلکه تکلیف است، اظهار داشت: این تکلیف، نقطه پایانی ندارد و باید تا حصول نتیجه مطلوب ادامه داشته باشد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور در ادامه با تاکید بر این که باید این نشست ها و رفت و آمدها افزایش یابد و در این مسیر دبیرخانه ای تشکیل شود، اظهار داشت: صرفا باید پروژه های مطرح شده در این نشست ها برای حل یک مسئله از جنس دغدغه مردم باشد.

سردار رادان خاطرنشان کرد: امیدواریم در این نشست ها بتوانیم دغدغه های مردم را رفع و از همین طریق سرمایه اجتماعی پلیس را افزایش دهیم تا منجر به اقتدار بیش از پیش پلیس شود.

وی با اشاره به این که دانشگاه ها می توانند ما را به سمت پلیس هوشمند هدایت کنند، عنوان داشت: در فرماندهی انتظامی ما امروز به سمت هوش مصنوعی و هوشمندسازی حرکت کرده ایم که امیدواریم با کمک دانشگاه ها به این برنامه های خود سرعت بیشتری دهیم.

فرمانده کل انتظام در پایان گفت: امروز استادان ما و روسای دانشگاه ها با روحیه جهادی و ولایی پای کار هستند و امیدواریم ما نیز بتوانیم از این فرصت طلایی برای بهره برداری نظرات و استفاده آن در بهبود ماموریت های مجموعه انتظامی استفاده کنیم.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، در ابتدای این نشست که حدود سه ساعت به طول انجامید تعداد زیادی از رؤسای دانشگاه ها و هیئت های علمی نقطه نظرات خود را بیان و از سردار رادان برای این ابتکار عمل و برگزاری نشست تشکر کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار